2726
عنوان

تاپیک جامع کتاب و کتابخوانی

2215 بازدید | 81 پست
سلام دوستان عزیز
در این تاپیک قصد داریم به بحث شیرین کتاب و کتاب خوانی بپردازیم و کتاب های خوب رو بهم معرفی کنیم
به این صورت که عنوان کتاب همراه نام نویسنده و قسمتی یا خلاصه ای از کتاب رو بذاریم لطفا همکاری کنید تا تاپیک پرباری داشته باشیم
ممنونم
بدترين حالت ماجرا اين است كه طاقتمان تمام شود و به روي خودمان نياوريم و تا زمان مرگ ادامه دهيم خيلي ها اينطور زندگي ميكنند دست انداز كم طاقتي را رد كرده اند و افتاده اند توي سرازيري عادت ...اوريانا فالاچي
اول از همه کتابی که خودم خیلی دوسش دارم
ملت عشق نوشته ی :الیف شافاک، یکی از پرفروش ترین کتاب های ترکیه بوده 👇🏻
کائنات هم مثل ما قلبی نازنین و قلبیش تپشی منظم دارد. سال‌هاست به هر جا پا گذاشتم آن صدا را شنیده‌ام. هر انسانی را جواهری پنهان و امانت پروردگار دانسته‌ام و به گفته‌هایش گوش سپرده‌ام. شنیدن را دوست دارم؛ جمله‌ها و کلمه‌ها و حرف‌ها را... اما چیزی که وادارم کرد این کتاب را بنویسم سکوت محض بود. اغلب مفسران مثنوی بر این نکته تاکید می‌کنند که این اثر جاودان با حرف "ب" شروع شده است. نخستین کلمه‌اش "بشنو!" است. یعنی می‌گویی تصادفی است شاعری که تخلصش "خاموش" بوده ارزشمندترین اثرش را با "بشنو" شروع می‌کند؟ راستی خاموشی را می‌شود شنید؟ این قسمتی از متن کتاب قیمتش هم من خریدم ٣٣
کتاب خاطرات یک گیشا نوشته ارتور گلدن داستان دو خواهر ژاپنی است که بعلت فقر به شخصی فروخته میشوند و داستان حول زندگی خواهر کوچکتر بنام سایوری است. اینکه او را از کوچکی تربیت میکنند که در آینده یک گیشا شود ، چیزی مثل ساقی یا مهماندار مردان که طی مراسمی خاص صورت میگیرد و نیاز به آموزش دارند. همه وقایعی که سایوری در درازای رمان از سر میگذراند به خاطر علاقه ای است که از نوجوانی به کسی به نام «رییس» دارد. سایوری متوجه عشق و دلبستگی زیادش به رئیس میشود. ولی در ادامه، آنچه که از رییس مشاهده میکند بی تفاوتی اش در برابر توجهات سایوری است. حال آن که در پایان داستان مشخص میشود که همگی کامیابی هایی که سایوری کسب کرده به پشتیبانی رییس بوده است و این عشق و دلبستگی یک سویه نبوده بلکه دلبستگی سوی دیگر را هم دربرگیرنده میشده است… لینک دریافت کتاب.... http://ketabnak.com/redirect.php?dlid=66794
دست رو هرچی میذاری میگن مشکل ما الان اینه؟ نه آقاجون، مشکل ما این طرز فکر توئه که میخوای یهو همه چی خوب بشه. باید از یه جا شروع کرد دیگه.....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

توپ مرواری صادق هدایت رمان این کتاب حکایت توپی جنگی است به نام «مرواری» (در برخی نسخ به اشتباه «مروارید» آمده است) این توپ جنگی پس از طی مسیری چندصدساله به قرن معاصر رسیده است. صادق هدایت با بیان گذشته و تاریخچهٔ این توپ و شرح گذر این توپ از دریچهٔ تاریخ، از تاریخ جهان سخن رانده و زمین و زمان از تیغ تند انتقادش در امان نمانده است. توپ مرواری طی مسیری عجیب که زاییدهٔ تخیل قوی نویسنده است به حکومت شاهنشاهی -در زمان زیست نویسنده- رسیده است. انتقاداتی تند به شاهان این سرزمین و همچنین به امامان در بخشی از این کتاب سبب شد تا کتاب توپ مرواری در هیچ‌یک از حکومت‌های پس از صادق هدایت مجوز چاپ پیدا نکند.
بدترين حالت ماجرا اين است كه طاقتمان تمام شود و به روي خودمان نياوريم و تا زمان مرگ ادامه دهيم خيلي ها اينطور زندگي ميكنند دست انداز كم طاقتي را رد كرده اند و افتاده اند توي سرازيري عادت ...اوريانا فالاچي
2728
سگ ولگرد صادق هدایت رمان «سگ ولگرد» داستان کوتاهی از صادق هدایت است که نخستین بار در سال ۱۳۲۱ خورشیدی همراه با هفت داستان دیگر در مجموعه‌داستان سگ ولگرد در تهران منتشر شد. داستان آن دربارهٔ سگ اصیل اسکاتلندی به نام پات است که پس از گم کردن صاحب خود، سرگردان شده و از سوی انسان‌ها مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. پات سگی معمولی نیست، او در آرزوی بازگشت به دوران کودکی است و در ته چشم‌هایش، روحی انسانی دیده می‌شود.
بادبادک باز خالد حسینی رمان داستان از زبان امیر روایت می‌شود، امیر یک نویسندهٔ اهل افغانستان از تبار پشتون ساکن کالیفرنیا است که برای نجات یک بچه راهی افغانستان می‌شود؛ افغانستانی که در تحت حاکمیت طالبان است و یکی از سخت‌ترین دوران تاریخ چند هزار ساله‌اش را سپری می‌کند و به بهانهٔ این سفر به افغانستان امیر داستان زندگی‌اش را تعریف می‌کند. روایت این رمان دوستی امیر با حسن (پسر هزاره‌ای و شیعه) است که امیر در سن ۱۲ سالگی به یار همیشگی خود خیانت می‌کند و این گناه تا سال‌ها مانند یک استخوان در گلویش گیر می‌کند و حتی شادترین لحظات زندگی را برای او تیره و تار می‌کند. در سال ۱۹۷۹ با حمله روس‌ها به افغانستان امیر با پدرش (بابا) از افغانستان فراری می‌شوند و تمام روزهای تلخ و شیرین گذشته را هم با ذهن خود به فریمانت می‌برند.
کوکی جون من متنش رو الان حضور ذهن ندارم منسجم بنویسم جدیدا غورباغه ات را بخور یا همچین اسمی(من الزابمر گرفتم بلند میشم برم ببخشید دستشویی یادم میره چرا بلندشدم)اسمش همچین چیزی بود.الان دارم کلیدهای رفتاری کودک چهارساله میخونم چون پسرم به تازگی چهارساله شده قبلش کلیدهای کودک سه ساله رو خونده بود اینم برا همون مبنا خریدم.دنیای سوفی رو هم برای سومین باردارم بکساله میخونم. یکم گرفتارم هنوز 80صغحه خواندم که هربار جدیده چون باز فراموش کردمش ولی بخونین خوبه. کتاب به بچه ها نه گفتن وشنیدنم چندروز پیش خریدم فعلا اینا یادمه
کتاب راز فال ورق
نویسنده یوستین گوردر )همون نویسنده کتاب معروف دنیای سوفی)
خلاصه داستان
مادرِ “هانس توماس” سالها قبل همسر و فرزندش را ترک کرده است. با منتشر شدن عکس مادر هانس در مجله مانکن ها، آنها متوجه می‌شوند که او در یونان زندگی می‌کند، پدر خانواده تصمیم می‌گیرد به جست‌وجوی همسرش برود. به‌طور تصادفی برنده بلیط بخت‌آزمایی می‌شوند و پول لازم را برای سفر به دست می‌آورند. در طول سفر هانس توماس با ماجراهای عجیبی رو به رو می‌شود و پی به رازهای عمیقی می‌برد که نه تنها به وی بلکه به سرنوشت همه انسانها مربوط می‌شود. ابتدا مردی ریز جثه و بسیار عجیب به او یک عینک ذره‌بینی می‌دهد و می‌گوید که به آن نیاز خواهد داشت. سپس در یک مهمان‌خانه در روستایی در کوه‌پایه‌های آلپ، پیرمردی نانوا به او کلوچه‌ای می‌دهد که در آن کتابی بسیار کوچک وجود دارد و کتاب یک داستان موازی دیگر در داستان اصلی ایجاد می‌کند. کتاب دوم که کتاب نان شیرمالی نام دارد خاطراتِ شخصی است که کشتی‌اش در دریا شکسته و بعد به ساحل یک جزیره بسیار عجیب با موجوداتی به شکل کارتهای ورق بازی و یک نفر انسان به نام فرود می‌رسد. هانس توماس اندک اندک متوجه می‌شود، در این دنیا چیزهایی شگفت وجود دارد و برایش سوال‌هایی فلسفی دربارهٔ ماهیتِ وجودیِ انسان، هدفِ ما روی این کرهٔ خاک و «از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود» مطرح می‌شود. او سعی می‌کند با ذهنِ کودکانهٔ خود پاسخ این معماها را پیدا کند …

کتاب نثر بسیار روانی داره، کمی سبک فانتزی و تخیل چاشنی داستان شده، و به زبان خیلی اسونی مبانی اولیه فلسفه رو بیان کرده.... حتما بخونین، قول میدم به محض شروع اصلا زمین نذارین
لینک دانلود کتاب http://lilibook.ir/wp-content/uploads/2016/05/%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%A7%D9%84-%D9%88%D8%B1%D9%82.pdf
دست رو هرچی میذاری میگن مشکل ما الان اینه؟ نه آقاجون، مشکل ما این طرز فکر توئه که میخوای یهو همه چی خوب بشه. باید از یه جا شروع کرد دیگه.....
ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد پائولو کوئلیو داستان درمورد ورونیکای ۲۴ سالۀ اسلوونیاییست که علی‌رغم زندگی نرمالش تصمیم به خودکشی می‌گیرد. این کتاب تا حدودی بر پایۀ تجربیات شخصی کوئلیو از بیمارستان‌های روانی مختلف است و حول محور دیوانگی می‌چرخد. داستان حاوی این پیام است: «عقلانیت انبوهی از دیوانگی‌هاست».
تاریخ تمدن ویل دورانت مهم‌ترین اثر ویل دورانت تاریخ تمدن، مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که با همکاری آریل دورانت، همسرش نوشته‌است. وی در این کتاب توانسته‌است با استفاده از آثار مورخان دیگر -از هرودوت تا آرنولد توین‌بی- که از ابتدای تاریخ مکتوب بشر تا کنون زیسته‌اند، مکتب نوینی از تاریخ‌نگاری را بوجود آورد. این مجموعه ناتمام است. دورانت می‌خواست نگارش آن را تا تاریخ معاصر غرب (تا سال ۱۹۳۳) ادامه دهند اما با مرگ هر دو، مجموعه تاریخ تمدن فقط تا جلد یازدهم که اختصاص به دوران ناپلئون دارد پیش رفت. نظر خودم: 11 جلدشو نخوندم ولی آشنایی با تمدن و انتخابات نسل های پیش دید ما رو به زندگی کنونی مان باز میکنه البته این کتاب به عنوان مرجع صد در صد درست، قابل اطمینان نیست و خود نویسنده هم این موضوع رو متذکر میشه که امکان خطا هست،مثلا در مورد بخشی از تاریخ ایران به نظر میرسید منبع اقای دورانت بیشتر منابع یونانی بوده باشه تا سایر کشورها،امیدوارم لذت ببرید http://ketabnak.com/merger.php?dlid=15004
اگر با اسم کاربریم مشکل دارید صدام بزنید لامبورگینی یا مازراتی..قول میدم ناراحت نشم [smiley]s/sm80.gif[/smiley]
رمان عادت میکنیم نوشته زویا پیرزاد عادت می کنیم " شرح زندگی روزمره و عادی یک زن است که با فراز و نشیب زندگی به خوبی توصیف شده است و روایتی است از داستان زندگی یک زن مطلقه به نام " آرزو صارم " که بعد از فوت پدرش اداره آژانس ملکی پدرش را به عهده گرفته است و مسئولیت تامین زنگی مادرش " ماه منیر " و دخترش " آیه " را بر عهده دارد و دوستش "شیرین " همکار و همدردش است. لینک دانلودhttp://s9.picofile.com/file/8268532426/4_373498443483578431.pdf.html
عطر سنبل عطر کاج درباره ی یه دختر ایرانی که با خانوادش به آمریکا مهاجرت میکنن و خاطراتشو با قلمی طنز نوشته. من چند سال قبل،قبل از اینکه ترجمه بشه و بیاد ایران زبان اصلی این کتاب رو خوندم و واقعااا از ته دل خندیدم خیلی خوب بود البته خود نویسندش خانوم فیروزه دوماس گفته بود که برای اینکه ایران چاپ بشه چند تا از فصل هاشو حذف کردن.با این حال انقدر جالب بود و قلم نویسندش طناز بود که هنوز خیلی از مطالبش کامل تو ذهنم مونده.
اگر با اسم کاربریم مشکل دارید صدام بزنید لامبورگینی یا مازراتی..قول میدم ناراحت نشم [smiley]s/sm80.gif[/smiley]
سلام به همگی کتاب زویا پیرزاد عادت میکنیم به نظرم خیلی خووبه من دوسش دارم خلاصش👇🏻 کائنات هم مثل ما قلبی نازنین و قلبیش تپشی منظم دارد. سال‌هاست به هر جا پا گذاشتم آن صدا را شنیده‌ام. هر انسانی را جواهری پنهان و امانت پروردگار دانسته‌ام و به گفته‌هایش گوش سپرده‌ام. شنیدن را دوست دارم؛ جمله‌ها و کلمه‌ها و حرف‌ها را... اما چیزی که وادارم کرد این کتاب را بنویسم سکوت محض بود. اغلب مفسران مثنوی بر این نکته تاکید می‌کنند که این اثر جاودان با حرف "ب" شروع شده است. نخستین کلمه‌اش "بشنو!" است. یعنی می‌گویی تصادفی است شاعری که تخلصش "خاموش" بوده ارزشمندترین اثرش را با "بشنو" شروع می‌کند؟ راستی خاموشی را می‌شود شنید؟ یادم نیس چند خریدمش🙈
برای دوستانی که علاقه به مباحث روانشناسی دارند ولی از کتابهای خشک و جدی روانشناسی فراری هستند پیشنهاد میکنم کتابهای زیر اثر دکتر اروین یالوم رو حتما مطالعه کنند. ایشون به "رواندرمانگر قصه گو" معروفند و واقعا اونقدر قلمشون عالی هست که زیباترین مفاهیم رو در قالب داستانهای بسیار جذاب ارائه میکنند. کتاب "مامان و معنای زندگی" متشکل از هفت داستان کوتاه بسیار زیبا.... قبلا تو تاپیک بهترین کتابهایی که خوندیم فکر کنم نقد و بررسیش رو انجام دادیم... دقیقا البته یادم نیست موضوع مال چند سال پیشه کتاب "وقتی نیچه گریست" این کتاب در واقع یک کتاب تخیلی هست که از اسامی واقعی در اون استفاده شده ...البته بعضی شرح حالهای داخلش واقعی هست ولی کل داستان تخیلیه....کتاب بسیار زیبا و جالبیه (ترجمه سپیده حبیب رو بخونید) کتاب " درمان شوپنهاور" این کتاب ماجراهای یک درمان گروهی و اعضای پرحادثه اون رو تعریف میکنه .... به موازات این داستان بخشهایی از زندگی شوپنهاور و نوع تفکر اون رو هم توضیح میده... کتاب " مسئله اسپینوزا" این هم مثل کتاب درمان شوپنهاور از دو بخش به طور موازی تشکیل شده....کتابی بسیار زیباست که لابلای داستان بسیار جذابش از فیلسوف بزرگ اسپینوزا و شرح زندگی و تفکراتش پرده بر میداره.... (من ترجمه زهرا حسینیان رو خوندم عالی بود) کلا کتابهای اروین یالوم عزیز طوریه که بعد از اتمام کتاب هم از داستان بسیار زیبای اون لذت بردید و هم کمک زیادی به بالا رفتن اطلاعات عمومی خواننده میکنه. کتابهای دیگه یالوم هم هست مثل مخلوقات فانی......دژخیم عشق .... خیره به خورشید نگریستن....هنر درمان ....رواندرمانی اگزیستانسیال که البته به جذابیت کتابهایی که اون بالا معرفی کردم نیست ولی خب برای دانشجویان رشته روانشناسی بسیار عالیه
yesterday you said tomorrow....just do it
2706