2733
2734
عنوان

نمیاین به دخترم تبریک بگید

| مشاهده متن کامل بحث + 608 بازدید | 44 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دیره. یکهو بچت دانشگاه وارد جامعه میشه هیچیم بلد نیست. بچه رو هر چی زرنگ تر بار بیاری بهتره

بچه با گوشی مگه زرنگ میشه؟؟ والا من ک سی سالمه ودوتابجه دارم بعضی وقتا تو تلکرام و ایسنتا میخام منحرف شم چ برسه ب بچه پنج سال ب بالا.... اتفاقا هرچی بچه از گوشی لمسی و شبکه های اجتماعی دور باشه بهتره. چون من هیچ چیز مفیدی توشون ندیدم

والا ما که برای دختر ۱۰ سالم ن نصب کردیم چنین چیزی نبود. تلگرام هم که اصلا فاجعست نداشته باشه پر طرف ...

عزیزم فاجعه اینه نزاریم بچه ها بچگی کنن 

این فاجعه اس نه نداشتن تلگرام 

........
2731
زوده؟؟ تازه بعصی وقتا میگم دانشگاه

۱۴ سالگی خوبه

بنظرم محدود کردن بچه چیز خوبی نیست اصلا

من لبخندت رو میبینم، نه به هم ریختگی دندون هات رو. ناراحتیتو‌ میبینم، نه خط اخمت رو. نفس کشیدنت کنار خودم رو میبینم، نه قوز دماغت رو. انگشت های زیبات رو میبینم، نه خشکی دستات رو. من خوبیات رو جوری میپرستم که ویژگی های پایین ترت جایی تو قلبم ندارن. جوری دوستت دارم که هیچکس تاحالا نداشته.-نایلی ///// دوسدارم‌ نگات کنم ، تا که بیحال بشم / دل بدم به خنده هات ، سپر بلات بشم / تو حصار بغلت زندگی به کاممه / همه چیت مال منه سندش به ناممه   دیووووونه
عزیزم فاجعه اینه نزاریم بچه ها بچگی کنن  این فاجعه اس نه نداشتن تلگرام

بچگی هم میکنه. الان که تبلت خریدیم یکم بازی کرد گداشت کنار نگاهش نمیکنه. وقتی نداشت همش التماس میکرد به خواهر بزرگش اعتماد به نفسش داغون بود

اللهم عجل لولیک الفرج
دخیر بزرگم همین بود ولی چطوری الان روابط اجتماعیش از همه دوستاش بهتره؟ چطوریه که تخریب روحی نشده؟

واقعا روابط اجتماعی ربط میدید ب این ؟ این ب روحیه فرد ربط داره 

مدلینگ باشگاه هستم پس تا جایی که بتونم به سوال هاتون جواب میدم😃👀.لینک پیام ناشناس دوست داشتی یه یادگاری از خودت برام بزار   https://www.ninisite.com/profile/forum/topic?topicId=6397084&slug=%D9%85%DB%8C%D8%AF%D9%88%D9%86%D9%85-%D8%AE%D8%B2-%D8%B4%D8%AF%D9%87&postId=188953232.. واسه تمام کسای ک نیاز مند دعا هستن صلوات میفرستم 😊⁦❤️⁩  .                                 خانمای سایت  همه جای خواهرای  نداشتم هستن جز ی عده ک انگار زندگی خیلی بهشون فشار آورده و خشن و تند رفتار میکنن😊😉 .                                                                                                                         
2738
۱۴ سالگی خوبه بنظرم محدود کردن بچه چیز خوبی نیست اصلا

اخه میبینم دیگه بچه های نوحوان دور هم جمع شدن و زل زدن تو گوشی معلوم نیس چی دارن نگاه میکنن اعصابم خرد میشه. گوشی بجز ضرر چیز دیگه ای نداره. من اگه هم گوشی بدم دستشون مشترک میدم ک حواسشون جمع کنن

دیره. یکهو بچت دانشگاه وارد جامعه میشه هیچیم بلد نیست. بچه رو هر چی زرنگ تر بار بیاری بهتره

من سال نود و سه وارد دانشگاه شدم ‌ و اون موقع برا اولین بار اینترنت گوشیمو راه اندازی کردم اونم برای کارای دانشگاه‌. قبلش فقط در حد تحقیق برا مدرسه اونم با کامپیوتر خونه از اینترنت استفاده کرده بودم. هنوزم اینستا ندارم و علاقه ای هم ندارم. یه کم بیشتر تحقیق کنید به نظرم. تبلت و گوشی خیلی وقتا مانع خلاقیت و رشد فکری بچه میشه کار کردن با یه برنامه مثل تلگرام و اینستا نهایت چند ساعت یادگیری میخاد چیزی نیست که ادم ازش عقب بیفته

حس من به نی نی سایت، به ترتیب😉
بچگی هم میکنه. الان که تبلت خریدیم یکم بازی کرد گداشت کنار نگاهش نمیکنه. وقتی نداشت همش التماس میکرد ...

بهرحال دوست عزیز سنجیده عمل نکردید 

من نگفتم تبلت نداشته باش بازی فکری جدول ضرب 

دخترم سه سالشه تنبلت هم داره دوتا دوتا داره ولی جز بازی با رنگ ها آموزش اعداد و شعر خوانی و یه سری بازی دیگه برای تایم هایی که حوصلش واقعا سر میره 

نه اینکه دیگه تلگرام و وات داشته باشه یکم دیدگاه های افراطی رو بزارید کنار و منطقی فکر کنید 

........

منم با نظرشون موافقم نه بنظر منم اصلا دیر نیست قرار نیست یاد نداشته باشه و ساده باشه من خودم ۱۹ سالگی گوشی و سیمکارت برام گرفتن شاید وقتی نوجوون بودم دلم میخواست داشته باشم ولی الان خداروشکر میکنم تا با فضای مجازی دیرتر اشنا شدم!بعدشم من مامانم گوشیشو در اختیارم قرار میداد گوشی و تلگرام مامانم انگار مال من بود با هم استفاده میکردیم ولی همین که مجزا نداشتم بنظرم خیلی عالی بود با اینکه گوشی نداشتم ولی به همه برنامه های اندروید اشنایی داشتم شما مادرشی و صلاحشو بیشتر میدونی ولی بنظر من هرچقد دیرتر با فضای مجازی مخصوصا اینستا اشنا بشه بهتره💗

اسم کاربریم "باوان" اصطلاح کوردی هست ترجمه سادش میشه جگرگوشه ولی خب اصلش از بابان و بابا میاد یعنی خونه‌ پدری چیزی فراتر از جگرگوشه وقتی بهت میگه باوانِم یعنی داره با زبونِ بی‌زبونی میگه اونقدر با روحم آمیخته شدی که حالا ریشه‌ی منی😍خدایا شکرت...❤مهربونا با دلای پاک و قلبای مهربونتون میشه برام دعا کنین و یه صلوات مهمونم کنین؟🌸
چقد خوببب. منم قصدم اینه بچه هام بزرگ شدن گوشی مشترک استفاده کنیم

خیلیم عالی😍خداحفظشون کنه❤

اسم کاربریم "باوان" اصطلاح کوردی هست ترجمه سادش میشه جگرگوشه ولی خب اصلش از بابان و بابا میاد یعنی خونه‌ پدری چیزی فراتر از جگرگوشه وقتی بهت میگه باوانِم یعنی داره با زبونِ بی‌زبونی میگه اونقدر با روحم آمیخته شدی که حالا ریشه‌ی منی😍خدایا شکرت...❤مهربونا با دلای پاک و قلبای مهربونتون میشه برام دعا کنین و یه صلوات مهمونم کنین؟🌸

شما که اینقدر واسه دیگران روانشناسانه تعیین تکلیف کردی تو تاپیکهات در مورد اولویت اول بودن بچه و اینکه زن باید در هر شرایطی بسوزه پای بچش، خوب بود اون قدر دانش و تدبیر داشتی از واتس‌اپ نصب کردن واسه بچه ۵ ساله ذوق نکنی. شاخ در میاره آدم از این پایین بودن سطح درک ها ...

2706