2726
عنوان

چطور به شوهرم بفهمونم از لهجه اش خوشم نمیاد

| مشاهده متن کامل بحث + 102546 بازدید | 1157 پست
میترسم بگم همشهریام بریزن روسرم اخه شهرمون خیلی خوبه و لهجه اش هم شیرینه ولی باب میل من نیست

لهجه یه اصالته خیلی هم عالیه هیچکس نباید از اصالت و ریشه اش ناراحت باشه .فکر کنم‌لهجه ات اصفهانی باشه ؟اگر اینطوره که باید بگم خیلی بی سلیقه ای من عاشقشم هر بار برم اصفحان ناخوداگاه میبینم دارم اصفهانی حرف میزنم مادر بزرگ مادری ام اصفهانی بوده هزار بار هم برم اصفهان سیر نمیشم

مجبورم کردین بگم 😂😂 من اصفهانیم البته با افتخار

بابا لهجه اصفهانی به این قشنگی پاشو برو جمعش کن این حرفا رو 😀

طرز بیان شما ویترین شعور شماست لطفا در انتخاب واژه ها دقت کنید 🌹🌸🌻🌼🌷

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ممنون بعد ی سوال اگه مردی خواست به همسرش ابراز علاقه کنه لهجه تاثیر داره ؟ ابراز علاقه هم باید با ...

شما با همسرتون و خانوادش تهرانی حرف بزنید با خانواده و اقوام خودتون با لهجه خودتون

خیلی سادس

یه روز خوب میاد...
2728

اول اینکه تابزرگ نشدین ازدواج نکنین که ۴تادوریالی وحرفاشون انقدر روتون تاثیرنذاره

دوم اینکه موقع ازدواج چشماتونو بازکنین ...نه اینکه تاخرتون ازپل پرید تازه چشم وگوشتون بازبشه وایرادای طرفوببینین وگرنه میگن هول بود شوهرکنه وحالاکه دیدجایی خبری نیس زده زیردلش

سوم اینکه لهجه نشاندهنده اصالت آدماست وکساییکه اصراااااربه عوض کردن لهجه دارن معمولااصالت ندارن

والبته یه شفاف سازی هم درموردلهجه اصفهانی بایدبشه اونم اینکه لهجه اصفهانی اصیل (نه اون لهجه ای که هرننه قمری اداشودرمیاره وفکرمیکنه خیلی بلده اصفهانی حرف بزنه)فقط مخصوص یه دسته اصفهانیای خیلی اصیل وبومی ودرست حسابی وپولدارکه جاهای مشخصی تواصفهان زندگی میکنن

منتها اطراف اصفهان مثل سده و شهرضا و....که لهجه های خییییییلی متفاوت ازاصفهان دارن وخیلی ام غلیظ حرف میزنن جزلهجه های اصفهانی بحساب میارن که خب اصلازمین تاآسمون فرق میکنه وربطی بهم ندارن

ولی حتی اگه لهجه شوهرت مال اطراف اصفهانم باشه  بازم مشکلی نداره ومشکل شمایی که بالهجه ایشون نمیتونی کناربیای درحالیکه قطعااااقبل ازازدواج مشخص بوده

مثلا من ازلهجه لری خوشم نمیاد مشکل از اون لهجه نیس  مشکل منم که خوشم نمیاد

وااااااا  شما اطلاعی از گفتگوی منو اون خانوم نداری چرا رو من ریپلای میزنی  من داشتم با ا ...

کدوم خانوم ؟خودم بودم بهت گفتم همشهری هستیم دیگه بعد گفتی حالت واقعا اینقدر لهجه اتون رو مخه ؟ به خودت اینجوری بگن ناراحت نمیشی ؟

همسایه ما همدانیه وقتی مهمون میاد خونشون با لهجه همدانی ( ولی به زبان فارسی) حرف میزنن صداشون میاد م ...

ممنونم عزیزم لطف داری  

بله ما همدانی ها همون زبانمون فارسیه منتها با لهجه همدانی. البته شهرهای اطراف همدان اکثرا ترک هستن و بعضی جاها هم لر

کدوم خانوم ؟خودم بودم بهت گفتم همشهری هستیم دیگه بعد گفتی حالت واقعا اینقدر لهجه اتون رو مخه ؟ به خو ...

من فکر کردم دارم با فندوق دارم چت 

میکنم 

پوزش منو بپذیر قصد جسارت نداشتم ولی من باخنده گفتم و ته جمله ام با علامت سوال و استیکر خنده خاتمه دادم 

یعنی مزاح بود 

درهرصورت باز ببخشید

قد۱۸۰-وزن فعلی70🧑🏼‍🦯وزن هدف۶۵
بىامن ىادت بدم

فدات شم عزیزم

اینجوری نمیشه. چون من خیلی وقت تو سایت اومدن ندارم. ممنونم 

یه مادر داری که نفس میکشه؟؟ خوشبختی و خودت بی خبری حسودیم میشه🥲 به همههههه ی اونایی که مامان دارن و تو بغلش🫂 اروم میشن..🥲. مادر ای زیبا ترین شعر خدا..... روحت شاد😔
اتفاقا من عاااااااشق لهجه ام یعنی خودمم لهجه دارم وحشتناااااک

😢😢منم لهجه دارم یجورایی لهجم مثل کابلی وهراتیه مثل ادمای،تاجیکستانی توفیلم درچشم باد خیلی خجالت میکشم

زندگی زیباست اماعادلانه نیس

من همه تاپیک رو نخوندم ولی نظرمو میگم اولا که لهجه اصفهانی واقعا شیرینه من خیلی دوست دارم این لهجه رو دوما تمام لهجه های هم وطنام قشنگه از شمال بگیر تا جنوب و شرق و غرب من لهجه مشهدی ها مازنی ها یزدی ها کرمان شیرازی ها که خود عشقن و.... همه رو دوست دارم چرا میخواین لهجه رو از بین ببرین این خیلی بده که نسل های بعدی دارن همه یجورایی بی لهجه حرف میزنن اینجوری داریم هویت و اصالتمون رو از دست میدیم خواهشا مال هرجا که هستید هر لهجه ای که دارید اون رو حفظ کنید و به بچه هاتون هم یاد بدید با همون لهجه حرف بزنن این خیلی مهمه که این زبان ها و لهجه ای شیرین حفظ بشه و به مرور زمان از بین نره

این نیز بگذرد...                                   
😢😢منم لهجه دارم یجورایی لهجم مثل کابلی وهراتیه مثل ادمای،تاجیکستانی توفیلم درچشم باد خیلی خجالت می ...

خجالت نکش لهجت نشونه اصالتته حفظش کن از نزار از بین بره 

این نیز بگذرد...                                   
2706