موضوع بحث

عرق کاسنی در بارداری

51880 بازدید | 26 پست
سلام
می خواستم بدونم عرق کاسنی در بارداری چه فوایدی دارد؟

و ضرر آن چی میتونه باشه؟
1394/11/01
|
13:13
سلام...من کرمان زندگی میکنم .کرمانی ها معتقدند که از ماه 7 به بعد باید عرق بید کاسنی خورد..میگن باعث میشه نوزاد موقع تولد زردی نداشته باشه.من نمی دونم تا چه حد صحت داره...اما میدونم کاسنی طبع سرد داره و برای کبد بسیار مفیده...من ضرری ازش جایی نخوندم.اما اگه کسی میدونه دوست دارم بدونم

فروش ویژه پوشاک و کیف و کفش زنانه

تا %60 تخفیف + %15 تخفیف بیشتر با کد: wds-15

سه ماه اول کندر بجورید .... و دو ماه آخر کاسنی.... آب هویج ... روغن حیوانی .... خاکشیر ... خنکی ها خوبن ( سردی با خنکی فرق داره )

بعد از زایمان : فوری عرق مخلصه + عرق رازیانه + عرق کاسنی ... روزی یک لیوان پر ...
توی زر دی بچه تاثیری نداره . دکترها میگن بچه زردی میگیره چون گلبول قرمز جنینی داره که باید تکامل پیدا کنه . دستگاه های بچه کامل نیست و قادر به هضم آغوز نیست . خوردن غذاهای با طبع سرد و معتدل باعث میشه مادر و بچه کمتر اذیت بشن . یعنی بچه مبتلا به زردی عادی میشه و کبدش نیاز به کار اضافی نداره تا طبع گرم غذاها را هم تصفیه کنه . من همه اینها را خوردم و باز هم پسرم زردی داشت بیلی روبین خونش 16/5 بود . بالاتر از 14 به معنی زرد بودنه . تازه من نه گروه خونی O بودم و نه کم خونی داشتم و نه وزن بچم پایین بود . این نوع زردی از روز 5 تولد معمولا شروع میشه . طبیعیه . فقط قبل زایمان عرق رازیانه نخور . باعث جلو افتادن درد زایمان و انقباضاتت میشه