2726
عنوان

تست پاپ اسمیر

| مشاهده متن کامل بحث + 53547 بازدید | 144 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
وااااااای من تا حالا دکتر زنان نرفتم
بایدم برم اما نمی تونم
من خدا را در قمقمه آب یافته ام ، در عطر پیچ امین الدوله ، در خلوص برخی کتاب ها و حتی نزد بی دینان . اما تقریباً هیچ گاه وی را نزد آنانی که کارشان سخن گفتن از اوست ، نیافته ام.
این نمونه برداری در مطب ،بدون درد ، بدون خونریزی و بدون بیهوشی انجام می شود .نمونه گرفته شده از بیمار با یک وسیله چوبی یا پلاستیکی روی یک لام شیشه ای کشیده می شودو با ماده مخصوص رنگ آمیزی می شود و زیر میکروسکوپ نگاه می کنند.از طریق آزمایش فوق عفونتهای رحم وواژن قابل مشاهده هستند اما مهمترین جنبه این تست تشخیص تغییرات قبل از بدخیمی است.
وقتی کسی اندازه ا‌ت نیست، دست بـه اندازه ی خودت نزن...
بعد از ازدواج در خانم های بالاتر از 18 سال تا 3سال انجام می شود.0هر سال یکبار تا سه سال)و در

صورت نرمال بودن نتیجه،هر سه سال یکبار انجام می شود.(اگر در معرض خطر سرطان سرویکس نباشد)

زنانی که در معرض خظر سرطان سرویکس هسنتد:

زنانی که در سنین پایین ازدواج می کنند.

زنانی که همسرشان ختنه نشده است.

زنانی که همسرشان بیش از یک شریک جنسی دارد.زنانی که همسرشان قبلا همسر مبتلا به سرطان

دهانه رحم داشته است.

زنانی که چند بار ازدواج کرده اند و یا بیش از یک شریک جنسی دارند.

زنانی که دخانیات مصرف می کنند(مصرف سیگار با افزایش خطر ابتلا همراه است)

انجام پاپ اسمیر در 3ماهه اول حاملگی بلامانع است.در حاملگی دو هفته بعد از اولین روز آخرین

قاعدگی(روز 16-18 سیکل)بهترین زمان برای گرفتن پاپ اسمیر است.

انجام پاپ اسمیر باید حداقل 8هفته بعد از زایمان باشد.

انجام پاپ اسمیر مجدد باید با فاصله زمانی بیشتر از 8هفته از پاپ قبلی باشد.

بعد از 65 سالگی در صورت وجود 6نمونه پاپ اسمیر نرمال و عدم وجود سابقه هیستولوژی غیر طبیعی

در ظرف 10 سال گذشته می توان پاپ اسمیر را قطع کرد.

بعد از هیسترکتومی توتال(رحم و سرویکس برداشته می شوند)ولی بعد از هیسترکتومی توتال(که

سرویکس باقی گذاشته می شود)باید پاپ اسمیر انجام شود.

در خانم هایی که سابقه پاپ اسمیر با سلول های غیر طبیعی را دارند تا 5سال متوالی هر سال پاپ

اسمیر انجام می شود و در صورت عدم وجود سلول های غیر طبیعی هر 3 سال یک بار تکرار می شود.

شایع ترین سن سرطان سرویکس 35-45سالگی است.

شرایط گرفتن پاپ اسمیر

پریود نباشد.بهترین زمان برای گرفتن پاپ اسمیر بین روز های 10-18سیکل قاعدگی است.

حداقل طی 24ساعت گذشته نزدیکی نداشته نباشد.

در یک هفته گذشته از داروی داخل واژن و مواد لوبریکانت استفاده نکرده باشد.و دوش واژینال انجام نداده باشد.

برای لوبریکنت کردن اسپکولوم فقط از نرمال سالین استفاده می کنیم.

جهت ارسال نمونه پاپ اسمیر به پاتولوژی باید:

مشخصات کامل بیمار شمال نام و نام خانوادگی،نام پدر،سن

تاریخ نمونه گیری

اولین روز آخرین قاعدگی

محل تهیه پاپ اسمیر(واژینال-سرویکال)

تعداد حاملگی-تعداد حاملگی هایی که به هفته 20 یا بعد از آن رسیده است.

سابقه هیستولوژی غیر طبیعی

درمان های قبلی انجام شده

وضعیت هورمونی:شیر دهی،یائسگی،مصرف داروی هورمونی

تاریخ آخرین آزمایش پاپ اسمیر

روش جلوگیری

سابقه جراحی(هیسترکتومی،کورتاژ،سزارین،سایر جراحی ها)

موارد خطر در بیمار شامل:

عفونت با پاپیلوما ویروس

عفونت با ویروس ایدز

شک به نئوپلازی بدخیم سرویکس

وجود رفتار های پر خطر

دیس پلازی متوسط سرویکس

در جواب پاپ اسمیر موارد زیر ذکر می شود:

شرایط هورمونی بیمار(نمونه با سن بیمار تطابق دارد یا خیر)

نمونه گرفته شده کافی است یا خیر

بیمار عفونت دارد یا خیر

بیمار انگل دارد یا خیر

واکنش های پوششی انجام شده یا خیر؟مثلا متاپلازی گردن رحم دیده می شود یا خیر

وجود یا عدم وجود سلول های نامشخص(در صورت وجود سلول های نامشخص،3ماه دیگر مجددا پاپ

اسمیر گرفته می شود)

است.

شایع ترین عامل ایجاد کننده سرطان سرویکس Human Papillomaviruse است.

اگر در مراحل اولیه تغییرات سرطانی ایجاد کند،در طبقه بندیLow grideقرار می گیرد. ۱۰سال یا بیشتر

طول می کشد تا به سرطان تبدیل شود.اگر عفونت را درمان کنیم ،سرطان سرویکس ایجاد نمی شود.

زمان شروع تست پاپ اسمیر

توصیه می‌شود نخستین تست پاپ برای غربالگری سرطان دهانه رحم ، سه سال بعد از شروع مقاربت

مهبلی (واژنی) انجام شود - و در هر صورت- بعد از ۲۱ ساله شدن فرد ، انجام این تست به تأخیر نیفتد.(۱)

انجمن سرطان آمریکا (ACS) ، کالج آمریکایی بیماری‌های زنان (ACOG) و گروه کاری خدمات پیشگیری از

بیماری‌های آمریکا (USPSTF) در این مورد توافق دارند.

در مورد فاصله زمانی بین تست‌ها و زمانی که باید انجام تست پاپ متوقف شود ، اختلاف‌هایی وجود دارد.

بهتر است با پزشکتان در مورد دلایل موافق و مخالف هر توصیه صحبت کنید تا ببنید کدام یک از این برنامه‌ها

برای شما بهتر است.

پیشنهادات ACS : تا ۳۰ سالگی تست پاپ باید هر ۱ تا ۲ سال انجام شود. بعد از ۳۰ سالگی تست پاپ

باید به همراه تست HPV (ویروس پاپیلومانی انسانی) انجام شود. اگر هر دو تست منفی بودند ، تست باید

هر ۳ سال انجام شود و اگر تست پاپ منفی و تست HPV مثبت باشد ، تست باید هر ۶ تا ۱۲ ماه انجام

شود. انجام تست در اشخاص ۷۰ ساله یا مسن‌تری که ۳ تست منفی پی‌در‌پی داشته‌اند ، متوقف می‌شود.

پیشنهادات ACOG : تا ۳۰سالگی تست پاپ باید هر ساله انجام شود ، انجام تست پاپ بعد از این سن به

همان ترتیب ACS است. زمان توقف انجام تست پاپ بر حسب مورد تعیین می‌شود.

پیشنهادات USPSTF : تست پاپ باید هر ۳ سال انجام شود و در ۶۵ سالگی اگر تست‌های پاپ اخیر نرمال

باشند ، انجام آن متوقف می‌شود. USPSTF توصیه‌ای برای انجام دادن یا ندادن تست HPV ندارد.

خلاصه : تست پاپ برای تشخیص سرطان دهانه رحم انجام می‌شود. تست پاپ اسمیر تست سیتولوژیک

بسیار ساده ای است که در آن نمونه هایی که ازدهانه رحم گرفته می شود در آزمایشگاه مورد بررسی

میکروسکوپی قرار می گیرد تا سلولهای دهانه رحم و تغییرات منجر به بدخیمی در آنها شناسایی شوند،

اگر فعالیت جنسی شروع شده باشد و نیاز به غربالگری بیماری‌های منتقل‌شونده از راه جنسی ، وجود

داشته باشد ، معاینه لگن زودتر از سنی که برای انجام تست پاپ توصیه می‌شود ، انجام می‌شود. در این

صورت معاینه لگن لزوما شامل تست پاپ نخواهد بود. ویروس HPV یک ویروس خیلی شایع است که

بسیاری ازمردان و زنان در زمانی از دوران حیات خود بدان مبتلا می شوند.

تقریباً ۱۰۰ نوع HPV وجود دارد، برخی از انواع HPV فقط ناحیه دستگاه تناسلی را آلوده می کند و سبب

زگیل می شوند.انواع دیگری از HPVپس از مدت طولانی می توانند منجر به سرطان دهانه رحم

شوند.همچنین HPV های دستگاه تناسلی در سایر نواحی بدن ایجاد بیماری نمی کنند.

عفونت HPV خیلی رایج است یکی از مکانهایی که اغلب بیشتر آلوده به HPV می شود مجرای تناسلی

است.راه انتقال این عفونت غالباً آمیزش جنسی است. اگر عفونت در ناحیه تناسلی و گردن رحم توسط

انواع کم خطر HPV ایجاد شود ضایعه معمولا زگیل تناسلی خوانده می شود و تغییراتی که در محل ضایعه

ایجاد می شود خوش خیم و بی ضرر است.

برخی از انواع پرخطر HPV دهانه رحم را آلوده کرده سبب تغییرات پیش سرطانی می شود، که این امر

بسته به نوع HPV و طول مدت عفونت دارد. اگر انواع پر خطر HPV عفونی روی دهانه رحم برای سالها

شناخته و درمان نشوند برخی از آنهامی تواند باعث سرطان دهانه رحم شود. هر سال درآمریکا بالای

۴۰۰۰ زن از سرطان دهانه رحم می میرند
خدایا بابت داشتن دو تا دسته گل زیبا ازت ممنونم.محمدطاها و محمدسجادم عاشقتونم
من انجام دادم اصلا هم ترس نداره یه کوچولو درد داره که اونم اگه خودتو شل بگیری و نفس عمیق بکشی زودی تموم میشه و درد نداره.بعدش یه کوچولو هم خونریزی پیدا میکنی ککه همون روز از بین میره
من رفتم دکتر 10 تومن ویزیت گرفت.10 تومن برا دستگاهش.18 تومنم ازمایشگاه گرفت
شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر...شخصیت من چیزیه که من هستم ، اما برخورد من بستگی داره به اینکه " تو " کی باشی....!
اگه بری بهداشت مجانی پات درمیاد ولی من پارسال رفتم دکتر زنان 25 شد نمونه گیری 25 هم هزینه آزمایشگاه
2706