2703
2553

سلام..یه موضوعی هست که بشخصه زیادباهاش روبه روشدم وهمین ماه تقریبا ده باراتفاق افتاد برام....

هرده بارم یسری اشتباهات ازطرف همراه مریض دیدم که بجای اینکه مفیدباشه براشون...مضربودبراشون..اونم درمورد تشنجه..

درحد خلاصه چنتا مطلبوبگم اگه دوستداشین دوستاتونم تگ کنید..

حین تشنج،لطفا خواهشا چوب،فلزوهرشی نذارید داخل دهان..

دستوپاشونگیرید..

چاقوواجسام تیزو ازش دورکنید..

ازپشت سرشو بگیرید واگه ترشح داره سرشو به بغل بچرخونید..

زنگ.به اورژانس..

اگه بعدتشنج بیهوشه وخرخرمیکنه ودهانش پرازکفه با دست خارج کنید وبه پهلوبذارید...

تشنج انواع ودلایل مختلف داره واین تصور که همه دستوپامیزنن و...اشتباس..لینک پایینم یسری اقداماتاولیس دیدنش شاید دوسه.دقه زمان ببرهاما مطمنا بعدش یه چیزی به دونستهاتون اضافه میشه...سوالی باشه درخدمتمـ

https://www.aparat.com/v/XftiG/%D9%

کاربراقا...

اگه نفسش بگیره چی؟ بعد یه دعوایی مادرم خیلی سرفه کرد بعد قرمز شد نمیتونست نفس بکشه

آدم ها، خیلی کم بلدند خودشان باشند.کاش آن دسته هم که نقش بازی می کنند،توانایی داشتند دستِ کم،همان نقش را به خوبی درآورند!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456

تاپیک اخر منم کمک کنین هرکی بلدهه

ماه راگم نکنی...! جهت تعجیل درفرج طاووس اهل بهشت حجت بن الحسن العسکری علیه السلام روحی فداک( صلوات)( اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری س) (ظهورنزدیک است ان شاءالله ) به طرح یارانِ حضرت مهدی(عج) بپیوندید

ببخشید لینک رو کپی کردم... نبود...لطفا یک بار دیگه کامنت کنید 

💔أَلسَّلامُ عَلَى الشِّفاهِ الذّابِلاتِ 💔سلام بر آن لب هاى خشکیده💔أَلسَّلامُ عَلَى النُّفُوسِ الْمُصْطَلَماتِ💔سـلام بر آن جان هاى مُستأصل و ناچار 💔أَلسَّلامُ عَلَى الاَْرْواحِ الْمُخْتَلَساتِ💔 سـلام بر آن ارواحِ (از کالبد) خارج شده ،أَلسَّلامُ عَلَى الاَْجْسادِ الْعارِیاتِ💔 سلام بر آن جسـدهاى برهـنه بر خاک💔 أَلسَّلامُ عَلَى الْجُسُومِ الشّاحِباتِ💔سـلام بر آن بدن هاى لاغر و نحیف💔 أَلسَّلامُ عَلَى الدِّمآءِ السّآئِلاتِ💔 سلام بر آن خون هاى جارى💔 أَلسَّلامُ عَلَى الاَْعْضآءِ الْمُقَطَّعاتِ💔سلام بر آن اعضاىِ قطعه قطعه شده💔 دلبـرا در هـوسِ دیـدنِ رویـت دلِ مـن تـاب نـدارد ؛ نگهـم خـواب نـدارد ؛ قلـمم گوشـهِ دفتـر غـزلِ نـاب نـدارد ؛ همـه گـویند به انگشـتِ اشـاره ، مگـر این عاشـقِ دلسـوختـه اربـاب ندارد؟!تـو کجـایی گـل نـرگـس؟!؟!💔ز فـراقـت دلِ مـن تـاب ندارد...!💔♥اَللّهُــمَّ عَجِّــل لِوَلیِّــکَ الْفَـــرَجک♥ 

من همیشه ترسم دیدن تشنج بود و الان یکساله که پسرم ناگهانی تشنج میکنه و تحت درمانه، به نظرم هیچ لحظه ای سخت تر از اون لحظه نیست چون هر ثانیه اش هزار سال طول میکشه و از خودم متنفر میشم که کاری نمیتونم بکنم جز نگاه کردن، اون لحظه فقط گریه میکنم و میگم خدایا برش گردون😔😔 ممنون بابت کلیپتون دقیقا کارهایی که دکتر برای ما توضیح داده بود همینا بود

الهی و ربی من لی غیرک.... الهی رضا برضائک تسلیما لامرک لا معبود سواک

مرسی از مطالب مفیدتون

به بعضیام باس گفتی اونی که برات کف میکنه دلستره نه من😛😜😝                                                            ❤گرنگهدار من آن است که من میدانم شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد❤                                                                        
2714

میشه لطفا در مورد هایملیخ توضیح بدین و اگه فیلم هم بذارین خیلی خیلی بهتره.

اینجا مامانا خیلی با پریدن جسم خارجی یا حتی آب دهان و قطره توی گلوی بچه و نوزاد مواجه میشن.

خودم یک بار دچار شدم بهش قطره دادم. درست انجام میدادم ولی بچه رو سروته نکرده بودم دوباره انگار میرفت توی گلوش. تا همکاراتون برسن بالاخره به هر بدبختی بود درست شد و بچه بالا آورد انقدر زیر جناق سینه شو فشار داده بودم. ولی خیلی خیلی ترسیدم. شوهرم که از اونور پس افتاد یکی میخواست اونو جمع کنه.

طوفان مهمان دریاست، نه صاحب‌خانه‌ی آن!
اگه نفسش بگیره چی؟ بعد یه دعوایی مادرم خیلی سرفه کرد بعد قرمز شد نمیتونست نفس بکشه

تو اینجور مواقع مثال واضح بخام بزنم اینه که مغزی تحت بمبارانه و احتمالا فعالیت فیزیکی ام داشته و نفس نفس هم میزنه اولش با چندتا سرفه بعدش کلا کلید خاموش بدن و میزنه تا چند لحظه ای آروم بشه و اکسیژن و مواد غذایی به مغز برسه بجای عضله و....هیچ کاری نکنین،فقط بخابونینش روی زمین و چک کنین بعد ۱۰.۱۵ ثانیه تفس های ریز و کوتاهش برمیگرده یا نه...که معمولا برمیگرده...یه بالشی چیزی زیرپا بزارین تا برگشت و بهتر کنه

کم کم بعد ۱ دقیقه نفس هاش عمیق تر و بهتر میشه و کم کم هوشیار میشه....لیوان آب و بزور ندین بخوردش..یکم بپاشین به صورتش تا به کل فرایند سرعت ببخشه و تا وقتی کامل هوشیار نشده هیچ چیزی ندین بخوره...من خودم پیش اومده سعی کردم دندونارو باز کنم و با انگشت و زبونو بدم پایین...شما نکنین 

میدونم حریم شخصیتون چقدر در روح و روانتون اثر داره پس تاپیک های خصوصی نمیام    عضو شدم چون:۱. یکسری سئوال بپرسم و زندگی شخصیمو بهتر کنم  ۲.دانشجوی پرستاری ام در حد توانم خوشحال میشم کمکتون کنم و دقت کنین؛اول تاپیکم مینویسم آقام تا اگه دوست ندارین نیاین و اگه مشکلی دارین با اومدن من توی تاپیکتون ممنون میشم بگین تا من نظرمو پاک کنم سریع تر  مشهدی ها دقت کنن روز های زوج آموزش صفر تا ۹۹ دیابت و رژیم غذایی و عادت های مضر افرادی که سابقه فامیلی دارن یا پره دیابت تشخیص داده شدن  رو بصورت کاملا رایگان در کلینیک ویژه دیابت بیمارستان قائم از ۸ تا ۱۵ ارائه میشه،برای تمرین هم نرس خانوم داریم هم نرس آقا....در پناه حق  
تو اینجور مواقع مثال واضح بخام بزنم اینه که مغزی تحت بمبارانه و احتمالا فعالیت فیزیکی ام داشته و نفس ...

ممنون🌼

آدم ها، خیلی کم بلدند خودشان باشند.کاش آن دسته هم که نقش بازی می کنند،توانایی داشتند دستِ کم،همان نقش را به خوبی درآورند!

@مائده6525221  

سلام خواهر جان... ببخشید لینک اول تاپیک باز نشد شما امتحان کن.. 🙏❤️🌹

💔أَلسَّلامُ عَلَى الشِّفاهِ الذّابِلاتِ 💔سلام بر آن لب هاى خشکیده💔أَلسَّلامُ عَلَى النُّفُوسِ الْمُصْطَلَماتِ💔سـلام بر آن جان هاى مُستأصل و ناچار 💔أَلسَّلامُ عَلَى الاَْرْواحِ الْمُخْتَلَساتِ💔 سـلام بر آن ارواحِ (از کالبد) خارج شده ،أَلسَّلامُ عَلَى الاَْجْسادِ الْعارِیاتِ💔 سلام بر آن جسـدهاى برهـنه بر خاک💔 أَلسَّلامُ عَلَى الْجُسُومِ الشّاحِباتِ💔سـلام بر آن بدن هاى لاغر و نحیف💔 أَلسَّلامُ عَلَى الدِّمآءِ السّآئِلاتِ💔 سلام بر آن خون هاى جارى💔 أَلسَّلامُ عَلَى الاَْعْضآءِ الْمُقَطَّعاتِ💔سلام بر آن اعضاىِ قطعه قطعه شده💔 دلبـرا در هـوسِ دیـدنِ رویـت دلِ مـن تـاب نـدارد ؛ نگهـم خـواب نـدارد ؛ قلـمم گوشـهِ دفتـر غـزلِ نـاب نـدارد ؛ همـه گـویند به انگشـتِ اشـاره ، مگـر این عاشـقِ دلسـوختـه اربـاب ندارد؟!تـو کجـایی گـل نـرگـس؟!؟!💔ز فـراقـت دلِ مـن تـاب ندارد...!💔♥اَللّهُــمَّ عَجِّــل لِوَلیِّــکَ الْفَـــرَجک♥ 
@مائده6525221   سلام خواهر جان... ببخشید لینک اول تاپیک باز نشد شما امتحان کن.. 🙏❤️🌹

https://www.aparat.com/v/XftiG/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87_%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF_%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD_%D8%A8%D8%A7_%D9%81%D8%B1%D8%AF_%D8%AF%D8%B1_%D8%AD%D8%A7%D9%84_%D8%AA%D8%B4%D9%86%D8%AC

سلام ببین میشه

کاربراقا...
میشه لطفا در مورد هایملیخ توضیح بدین و اگه فیلم هم بذارین خیلی خیلی بهتره. اینجا مامانا خیلی با پری ...

سلام آبجی جون خوبی عزیزم... لطفا تاپیک و فیلم آموزشی رو ببین 🌹🌹

تاپیک استارتر 
لینک آموزشی 

2706