2726

دوستان اگر در خواستگاری بدونید طرف مقابلتون موضوعی براش مهمه یا موضوعی وجود داره که میدونید برای خیلیا مهمه و شما در اون مورد مشکلی دارید و احتمال میدید طرف مقابل هم براش مهم باشه و ممکنه تصمیمش رو تحت شعاع قرار بده، با فرض اینکه شما از اون فرد خوشتون اومده، به نظرتون باید گفت یا باید پنهان کرد؟

مثلا بیماری روحی یا جسمی خاص یا شرایط فیزیکی خاص 

روابط عاطفی یا جنسی قبلی

یا کلا هرچیزی که احتمال بدید در تصمیم گیری طرف مقابل موثره

نظر خودم اینه که ارزش ما بیش از اونه که خودمون رو به دیگری تحمیل کنیم و رندگیمون با دروغ شروع بشه یا بخوایم استرس برملا شدن موضوع رو داشته باشیم. من کسی رو در موضوعی که براش مهمه فریب نمیدم چون دوست ندارم اون هم این کار رو با من کنه

صداقت یک ارزشه

نظر دکتر بهزاد چاووشی که یه کلینیک بزرگ روانشناسی داره هم در این مورد میذارم، خوشحای میشم شما هم نظراتتون رو بگید

https://uupload.ir/files/1hue_screenshot_20210226-185229_instagram.jpg

https://uupload.ir/files/p6xc_screenshot_20210226-185415_instagram.jpg

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

باید بگیم 

من خدا را در قمقمه ای آب یافتم .در عطر کوچه باغ های کودکی؛در خلوص بعضی کتابها؛حتی نزد بی دینان؛اما تقریبا هیچ گاه وی را نزد کسانی که کارشان سخن گفتن از اوست .نیافته ام .....

بیماری رو باید گفت بنظرم چون اگه مخفی بشه به طرف مقابل هم آسیب میزنه

اما چیزایی مثل دوست بودن باکسی و اینا بنظرم لزومی نداره در این حد بخوای بگی

قیمت آب معدنی تو سوپرمارکت چهارتومنه تو کافی شاپ ۸تومن همون آب توی فرودگاه ۲۰ تومن                                                              آب همون آبه فقط مکان و جاش عوض شده                             اگه دیدی جایی ارزشت و نادیده گرفتن جاتو عوض کن🤍🤍

اگه یه موضوعی باشه که مال گذشته باشه و هیچکس خبر نداشته باشه و خود آدم تصمیم به تکرار نداشته باشه، نباید بگه.

ولی موارد غیر از این رو باید بگه.

خودم را در آغوش گرفته ام، نه چندان با لطافت، نه چندان با محبت، اما ..... وفادار، ....وفادار
بیماری رو باید گفت بنظرم چون اگه مخفی بشه به طرف مقابل هم آسیب میزنه اما چیزایی مثل دوست بودن باکسی ...

حتی با علم به اینکه طرف مقابل اصلا مایل به داشتن همسری نیست که روابطی داشته قبلا؟

اگر هرکسی این رو یجور واسه خودش تعبیر کنه چی؟ یکی بگه ما فقط بیرون گیرفتیم، یکی بگه فقط لب گرفتیم، یکی بگه فقط مسافرت رفتیم، یکی بگه بچه که نداشتیم، سقطش کرد و ... . حد و حدود این مخفی کاری کجاست؟

اگه یه موضوعی باشه که مال گذشته باشه و هیچکس خبر نداشته باشه و خود آدم تصمیم به تکرار نداشته باشه، ن ...

خیلی چیزا میتونن مال گذشته باشن، آقایی که خارج از کشور متاهل بوده و جداشده و هیچکس خبر نداره، دختری که رابطه داشته و ترمیم کرده، حتی بچه سقط کرده.

یکی از اعضای نزدیک خانواده به جرم قتل اعدام شده و مثلا تو این شهر هیچکس نمیدونه یا موارد اینچنینی

مثلا چه مواردی رو نباید گفت؟

مشکل روانی رو حتما باید گفت . 

گذشته اش رو اگر در حد خیلی بدی نبوده مثل اعتیاد و ...  نباید گفت . عجیب نیست ک کسی قبل از ازدواجش کسی دیگه رو دوست داشته باشه . ولی دیگه نباید هیچ جوره بهش فکر کنه و باید وفاداری اش همه جوره باشه و خیلی نیاز نیست گفته بشه . با این حال با مشاوره صحبت کن   1480 هم مشاور رایگان تلفنیه

گروهی توی ایتا هست در خصوص مشکلات چشمی مثل کلوبوم لرزش میکروفتا ......در صورت تمایل درخواست دوستی بدبد 
2706