2726

سلام خانوما من یه دختر دارم و دوست دارم که برای بچه دوم اقدام کنم ولی بشددددت میترسم چون بعد بدنیا اومدن دخترم واقعا واقعا اذیت شدم اولش که بخاطر ریه ش رفت دستگاه و کلی اذیت شدیم و خرج کردیم و ۱۰ روز بعد به دنیا اومدنش گریه های شدیییید شروع شد رفلاکس فوق العاده شدیدی داشت که دکتر میگفت رفلاکس دخترت و کولیکش خیلی شدیده بین بیمارام کمتر هست این مدل

بچه۱۰ساعت متوالی گریه میکرد و شیرمو نمیخورد خوابش سبک بود کل شب تا ۸ماهگی بچه رو پام بود و بعد از اون فقط چنددرصد بهتر شد تا دوسالگی که بهترشد حالش

تو فامیل فقططططط بچه من اینجور بود و بچه های همه خیلی اروم و اوکی بودن

معمولا بچه ها یکی درمیونن😂بچه اول اذیت کنه بعدی آرومه،یا برعکس🤓

پسر من ک دنیا اومد مامانم ی کم ترنجبین حل کرد توی آب چند قاشق مرباخوری بهش داد گاهی اوقاتم نبات داغ می‌دادیم 

واقعا نفخ ب اون صورت نداشت،،،شاید کلا دو سه بار اذیت شد

وقتی میام نی نی سایت ی صلوات شمار دستم میگیرم و با نام و یاد خدا شروع میکنم ب صلوات فرستادن😁                

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

روحیم تو دوران بارداریم معمولی بود خیلی اروم نبودم و خیلی عصبی هم نبودم ،قران زیاد میخوندم ولی از نظر تغذیه معمولی بودم یا اشتها نداشتم یا خودم مراعات میکردم که چاق نشم که بعد پشیمون شدم و خودمم تو بارداری مشکل معده داشتم چند سری از گشنگی معده درد گرفتم چون جایی بودم ک نمیتونیتم غذا بخورم(یکم معدم حساسه اخه)و دوسری هم انگاری مسموم شدم گلاب بروتون اسهال استفراغ شدم و زیر سرم رفتم

مادرم همیشه میگه چون خودت تو بارداریت معدت مشکل داشت بچتم اینجور شد

ببخشید طولانی شد

خلاصه که خیلی مترسم از اقدام ب بارداری و تجربه اون روزا سخت

واقعا ربط داره؟؟؟؟اخه کلسیم نیاز داریم چقدر هم من لبنیات دوست دارم🙁

کلسیم رو قرصش  و بخور با تخم شربتی درست کن سرشار از کلسیمه

منم عاشق دوغ و ماست و... بودم یکی دو ماه به خاطر بچم تحمل کردم تا اون مشکلی پیش نیاد براش.

عزیزم مثل بچه های من.

البته بچه های من رفلاکس نداشتن فقط کولیک شدید.

هر دارو و روشی هم بگی امتحان کردم ولی فایده ای نداشت .

دست مادر نیست که کاری کنید.یه علتش که ژنتیکیه ،مثلا ژنتیکی معدشون نفخ میکنه و کولیک دارن.یه علتشم شیر سنگین مادره.هیچ کاریش هم نمیشه کرد .تا وقتی ۷ماهشون بشه بشینن روی دلشون فشار بیاد بهتر میشن ولی دیگه یه سالگی خوب میشن.

تنها راه کم کردن درد کولیک ،تغذیه مادره که نفاخ نخوره.

اینم اثر کمی داره

دکتر به من گفت لبنبات نخور اصلا نخوردم بچم کلا اصلا دیگه بالا نیاورد

مثلا اونموقع دکترم میگفت روزی۴الی۵لیوان شیر بخور که من نهایتا۲لیوان میخوردم

یادمه خواهرم سر بچه اولش روزی یکی دوتا بطری شیر میخورد ۱۴سال پیش و بچش اروم بود ولی سر بچه دومش خیلی تهوع داشت تغذیش معمولی بود و بچه دومش ریفلاکس خفیف داشت و بدغذا بود

مثلا اونموقع دکترم میگفت روزی۴الی۵لیوان شیر بخور که من نهایتا۲لیوان میخوردم یادمه خواهرم سر بچه اول ...

من خودم سر دخترم که باردار بودم خیلی بالا میاوردمدر حد خون بالا اوردن و روزی ۸ بار بالا اوردن و زیر سروم رفتن..دخترم یکی دو بار بالا اورد البته ناسازگاری به شیر خشک داشت ته خداروشکر کلا دیگه شیر خشکم نخورد و فقط شیر خودمو خورد...لبنیاتم که حذف کردم کامل خوب شد. الان حالت تهوعام کم بود کلا شاید ۱۰ بار تو ۳ ماه بالا اوردم...نمیدونم بچم جنسیتش چیه ولی دکتر به من گفت لبنیات نخور تا بچه بالا نیاره. جواب داد اینکار

یعنی دوماه اخر؟؟؟

نه عزیزم وقتی بچه به دنیا اوممممممد نباید تا دوماهگی بچه لبنیات بخوری.

اتفاقا تو حاملگی مخصوصا ماه اخر از گرمیجات باید پرهیز کنی تا زردی نگیرهبچه من تابستونم بود اخرای  مرداد زایمان کردم هر روز دلم ابدوغ خیار میخواست درست میکردم برای خودم میخوردم خنکی جات کلا بچم زردی نداشت خداروشکر به دنیا اومد...

من خودم سر دخترم که باردار بودم خیلی بالا میاوردمدر حد خون بالا اوردن و روزی ۸ بار بالا اوردن و زیر ...

منظورت بعد زایمان؟اره اونو میدونم من منظورم اینکه تو بارداریم چیکار کنم که نوزاد که بدنیا اومد اروم باشه 

2706