2726
عنوان

سوال شرعی دارید بپرسید

| مشاهده متن کامل بحث + 220 بازدید | 39 پست

اگر ناخن دست فقط یک انگشت لاک داشته باشه غسل قبوله؟

تیکرم به وقت مرخص شدن پسرامه 💔بله من یک جفت دوقلو دختر دارم وقتی دوقلو هام ۲ ماه بودن بازم باردار شدم اونم دوقلو خداخواسته بود قصدم سقط بود اما الان عاشق پسرامم پسرام ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۲۵ هفته و ۴ روز به دنیا اومدن میشه برای سلامتی هر ۴ تاشون صلوات بفرستین ممنونتونم به امید روزی که پسرامم ببرم خونه و هر۴ تا بچمو صحیح و سالم بزرگ کنم 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اگر وضو بگیرم بعد لاک بزنم نماز بخونم نمازم مشکلی نداره؟

تیکرم به وقت مرخص شدن پسرامه 💔بله من یک جفت دوقلو دختر دارم وقتی دوقلو هام ۲ ماه بودن بازم باردار شدم اونم دوقلو خداخواسته بود قصدم سقط بود اما الان عاشق پسرامم پسرام ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۲۵ هفته و ۴ روز به دنیا اومدن میشه برای سلامتی هر ۴ تاشون صلوات بفرستین ممنونتونم به امید روزی که پسرامم ببرم خونه و هر۴ تا بچمو صحیح و سالم بزرگ کنم 

من خانم هستم و برادر هم ندارم دختر بزرگم آیا نمازهای مادرم که فوت شده به گردنه منه؟

2728
اگر ناخن دست فقط یک انگشت لاک داشته باشه غسل قبوله؟

نه باطله 

سر سوزن نباید مانع چ رو دست چ رو‌پا باشه

💛بندگانم را اگاه کن که من بخشنده مهربانم حجر/۴۹💛.                                                                          و پروردگارت هرگز فراموشكار نبوده [و نيست].سوره مریم ایه ۶۴
اگر وضو بگیرم بعد لاک بزنم نماز بخونم نمازم مشکلی نداره؟

نه اشکالی نداره

💛بندگانم را اگاه کن که من بخشنده مهربانم حجر/۴۹💛.                                                                          و پروردگارت هرگز فراموشكار نبوده [و نيست].سوره مریم ایه ۶۴
من خانم هستم و برادر هم ندارم دختر بزرگم آیا نمازهای مادرم که فوت شده به گردنه منه؟

شما میتونید بخونید

خدا خیرتون بده

شما میتونید بخونید خدا خیرتون بده

ممنون ❤

غسل دو روز لک دیدن چیه؟ مکارم

سلام حداقل مقدار حیض سه روز هستش کمتر از سه روز استحاظه 

خون در سه روز اول باید مستمر باشه یعنی اگر در ظاهر فرج هم خون نبود در باطن خون باشه

اگر هم در ظاهر وهم درباطن خون مستمر نبود وقطع میشد استحاظه هستش

بنابر فتوای اقای مکارم استحاظه دو‌نوع است

یک تکه پنبه بردارید ودر داخل بزارید

استحاضه قلیله آن است که هر گاه زن پنبهاى را داخل کند، خون آن را آلوده نماید، ولى از طرف دیگر خارج نشود، خواه خون در پنبه فرو رود یا نه.

و استحاضه کثیره آن است که خون در پنبه فرو رود و از آن بگذرد و جارى شود.

اگر قلیله بود:براى هر نماز بنابر احتیاط واجب یک وضو بگیرد (مثلا براى نماز ظهر یک وضو، و براى عصر وضوى دیگر).
2ـ واجب است از سرایت خون به سایر اعضا جلوگیرى کند، امّا عوض کردن نوار بهداشتى و مانند آن واجب نیست؛ هر چند احتیاط است.

اگر کثیره بود:1ـ سه غسل انجام دهد؛ یک غسل براى نماز صبح، و دیگر براى نماز ظهر و عصر، و سوم براى مغرب و عشا.
2ـ باید میان این نمازها جمع کند.
3ـ احتیاط مستحب آن است که علاوه بر این، براى هر نماز یک وضو بگیرد، قبل از غسل یا بعد از آن.