2726
بچه های خواهرمو که نمیبرم بیرون اصلا نمیذاره بچه هاش با من بیان بیرون!! فقط پسر برادرمو میبرم ولی خ ...

اره می فهمم چی میگی، خدایی بعضی اسباب بازی ها هم خییلی گرون شدن، برا یه عروسک نیم وجبی یا اکشن فیگور کوچولو پول خونبها از ادم می گیرن

بچه که این چیزا رو متوجه نمیشه، ولی واقعا نمیشه برای یه گروه بچه اینجوری خرید کرد، متقاعدشونم نمیشه کرد، همیشه می شی ادم بده...تا بالاخره بزرگ شن مفهوم پول رو بفهمن

I would rather have questions that can't be answered than answers that can't be questioned!
ميگفتي ادم همه جا پول همراه نميبره و اصلا كار درستي نيست كه به ديگران اصرار كني اينو بخرن اونو بخرن ...

من کلا چون به جز خرید در مواقع دیگه خیلی کم به بچه ها نه میگم و اکثرا با ملایمت میپیچونم کلا انتظار نه شنیدنشون کمه توقعشون بالاست برا همین خیلی بهشون فشار میاد اگر مستقیم یه جورایی بگم من مسئول چیزایی که میخواین نیستم میشینن روزی هزار بار تکرار میکنن که فلانی گفته باید از پدر مادرتون بخواین  البته میگما نه که نگم ولی اگر بخوام توضیح بدم که بفهمن خیلی بهشون فشار میاد میرن تو فاز مظلوم نمایی برای بقیه که به من ثابت کنن من اشتباه میکنم

دنیا جای خوبی میشه   وقتی آدم های فهمیده کار بد دیگران رو تذکر بدن.اگر عمقی نگاه کنیم میبینیم مقصر این همه ظلم و بدبختی و فقر و جنگ فقط آدم بد ها نیستن بلکه اتفاقا آدم خوب هایی که بدی رو دیدن و سکوت کردن باعث و بانی اصلی مشکلات دنیا هستن. بیاید از این به بعد خودمونو مسئول تر بدونیم و با ایمان پیدا کردن به نقش خودمون توی زیبا شدن دنیا و با تلاش خودمون اوضاع رو بهتر کنیم.                   سکوت در برابر ظالمان، مشارکت با آنان است.(آیه ۱۶۵ سوره اعراف)                                                             امام جواد(ع):هر کار زشتی را تحسین و تأیید کند،در آن کار شریک است.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اره می فهمم چی میگی، خدایی بعضی اسباب بازی ها هم خییلی گرون شدن، برا یه عروسک نیم وجبی یا اکشن فیگور ...

دقیقا همین دیروز یه دونه فیگور دایناسور قیمت کردم که میدونستم دوس داره میخواستم بخرم براش 32 تومن یه فسقلیم بود

کلا همیشه بینشون مقایسه و بحث بوده خصوصا سر این که من عمه ی کیم یا خاله ی کیم و کیو بیشتر دوس دارم

بحث خرج کردن بیشتر به چشم پدر مادر میاد ولی متاسفانه تربیت خودشونه که تعیین کننده ی خیلی برخورداس

ما چهارتا نوه داریم یه سری برای چهار تاشون انگشتر خریدم حتی واسه پسرا هم واسه اینکه حسودی نکنن گرفتم بعد پسر خواهرم برگشته میگه این چیه دیگه من اینو نمیخوام!!! کلا اخلاقشه خیلی رک میگه اینو نمیخوام یا به درد نمیخوره یا دوسش ندارم!! نه تشکری نه چیزی!!! خواهرمم همین قدر پرروئه اصلا نمیگه نگو یا زشته هیچی!به خیال خودش بچه باید صداقت داشته باشه!باز دخترش بهتره تشکر کرد و عکس فرستاد از دستش که انگشترو دستش کرده بود ولی باز چون به اونم یاد نداده حرفای زشت برادرشو میاد به من میگه!! اومده میگه داداشم خوشش نیومده گفته این چیه منم گفتم فدای سرم   خواهرمم خیلی بدش میاد ولی من واقعا براش متاسفم به خاطر تربیت افتضاح بچه هاش

خودش یک میلیون واسه یه اسباب بازی معمولی برای تولد پسرش هزینه کرد واقعا دیگه خرید کردنای من به چشم اون بچه نمیاد یا به قول شما مفهوم پول! عمرا بچه هایی که از در و دیوار براشون میباره مفهوم پولو نمیفهمن همین پسر برادرم من یکی از دلایل رفتارشو ریخت و پاش های اطرافیانش میدونم وقتی خاله هاش میرن هزار جور چیز میخرن قطعا من از نظرش عمه ی بدیم!! امیدوارم حداقل بزرگ بشن و درست فکر کنن

دنیا جای خوبی میشه   وقتی آدم های فهمیده کار بد دیگران رو تذکر بدن.اگر عمقی نگاه کنیم میبینیم مقصر این همه ظلم و بدبختی و فقر و جنگ فقط آدم بد ها نیستن بلکه اتفاقا آدم خوب هایی که بدی رو دیدن و سکوت کردن باعث و بانی اصلی مشکلات دنیا هستن. بیاید از این به بعد خودمونو مسئول تر بدونیم و با ایمان پیدا کردن به نقش خودمون توی زیبا شدن دنیا و با تلاش خودمون اوضاع رو بهتر کنیم.                   سکوت در برابر ظالمان، مشارکت با آنان است.(آیه ۱۶۵ سوره اعراف)                                                             امام جواد(ع):هر کار زشتی را تحسین و تأیید کند،در آن کار شریک است.
2728
شماهم مثل من آبجی نداری 

من دو تا خواهر دارم و یه برادر ولی یکی از خواهرام مثل خودم مجرده

آها من ندارم 😔

چیز زیادی از دست ندادی   یه ذره از رفتاراشون بگم خدارو شکر میکنی

دقیقا همین دیروز یه دونه فیگور دایناسور قیمت کردم که میدونستم دوس داره میخواستم بخرم براش 32 تومن یه ...

اره همینطور که میگید بحث تربیته

البته دود اصلیش تو چشم خود همین وللدین میره ها، حالا حد اسباب بازی یه میلیونی از پدر و مادر توقع دارن، بعدا نوجون شدن برای گوشی های گرون قیمت و خرت و پرت های مشابه دیگه جه بلاها و داستانا که سر پدر و مادرشون نمیارن

مشکل پدر و مادرم اینه که خیلیاشون انتظار دارن اعضای فامیل اندازه خودشون برای بچشون خرج کنن!! و بازم همونطور که اشاره کردید محبت رو با قیمت می سنجن...بچه هم می بینه یاد می گیره

وگرنه ما خودمون بچه بودیم دیگه...برا تولدمون پارچ و کاسه بشقاب هم میاوردن 😁 باز لبخند می زدیم تشکر می کردیم، چون اینجوری یادمون داده بودن

حالا ایشالا تو اینده از این سبک رفتاری پدر و مادر فاصله بگیرن...

I would rather have questions that can't be answered than answers that can't be questioned!
اره همینطور که میگید بحث تربیته البته دود اصلیش تو چشم خود همین وللدین میره ها، حالا حد اسباب بازی ...

دقیقا

دقیقا همینطوره واقعا چرا باید بقیه به اندازه ی تو برای بچه هات خرج کنن؟از کجا بیارن اصلا؟تو که دیگه نباید مثل غریبه ها رفتار کنی خودت داری تفاوت طبقاتیمونو میبینی منی که مادرم یه بازنشسته با حقوق دو و نیمه که نمیتونه مثل تو که میلیونی خرج میکنی کادو بده!!! 

من خیلی نگران بچه ها هستم ولی متاسفانه بچه ها بیشتر شنیدن اهل دیدن و یادگیری از راه های غیرمستقیمن. وقتی خودت با قیمت کادوت قیافت تغییر میکنه بچتم یاد میگیره اینطور باشه یاد میگیره توقع داشته باشه بعد به قول شما عین همین بلاها رو سر پدر مادر در میاره دیگه نمیشه بگی نمیشه چون همیشه بیشتر از نیازش تهیه کردی

یادشون دادن هر چی گرونه ارزشمنده خودشونم همین طورن به محض اینکه بدونن زیاد هزینه نکردی قیافه شون میره تو هم 

لابد انتظار دارن من خودمو تحت فشار بذارم تا بچه هاشون خوشحال باشن غافل از اینکه خوشحالی بچه ها هم در گرو تربیت خودشونه که به قیمت بیشتر از اصل کار که کادو دادنه توجه میشه

جدی چ بد 😮

آره دیگه تو همین تاپیک ببین چند بار از خواهرم گفتم

انقد با رفتاراش مارو چزونده که حد نداره البته که قطعا مشکل روانی داره ولی همش به خاطر مشکلاتش نیست یه بخشیش به شعور و آداب اجتماعی برمیگرده

انقد راحت از منی که خواهرشم بد میگه انقد راحت تو ذوق هممون میزنه 

ولی این بار دیگه ساکت نمیمونم بهش میگم تو فقط یکی عین خودت باید گیرت بیفته تا بفهمی چقدر رفتارات زشت و دور از ادبه

هر چی میخری براش پشیمونت میکنه

هی میگه از کجا خریدی چند خریدی وای این خیلی بی کیفیت بود دو روزه شکافت اصن رنگشم رفت اصن فلان بهمان 

ینی بندازه دور به مراتب خوشحال ترم تا اینکه انقد حرف بزنه

هر کی هر کار کنه ایراد میگیره از دماغ فیل افتاده تا حالا چندین بار خانواده ی عروسمون دعوتش کردن یکبارم نیومده میگه بدم میاد ازشون!! عقد برادرمم کلی ادا در آورد باعث بحث و ناراحتی شد آخرم همه کاسه کوزه ها سر مادرم شکست!! عروسمون تا چند ماه با مامانم قهر بود!! 

کلا مسئولیت بردن بچه ی دیگران به بیرون رو به عهده نمیگیرم.

خِلاص

ینی دیگه نبرمش؟ من کلا هیچی نمیگم دیگه نه میگم بذارنش پیشم نه میگم بیرون میبرم هیچی کلا سرد شدم ...

خب من تجربه خودمو میگم. تا مجرد بودم جونم ب برادرزاده هام وصل بود. فکر میکردم اینطوری دوس داشتنمو ثابت میکنم. میبردم بیرون چیزی میخریدم. هممه کار میکردم

اما تا ازدواج کردم یکم شرایطم محدود شد . اما بازم دوسشون داشتم یکبار برادرزادم اومد زد یه آینه بزرگ کنسول جهازمو شکست. مامان باباش اصلا به روی خودشون نیاوردن فورا همونجا خندیدن گفتن عیب نداره شانس اورده عمه ش دوسش داره. منم چیزی نگفتم هزینشم حتی ندادن

به بهانه های مختلف که بچه ها سراغتو میگیرن میاوردن مینداختن خونه م بچه هاشونو میرفتن پی خوش گذرونی . منم خب مثل مجردیام نبودم هزارتا کارومسئولیت داشتم

حتی الانکه حامله م سنگین شدم بازم میارن

تا چیزی بگم به پدرومادرشون که آقا نیارین. نمیتونم.  مامانشون بهشون میگه دیدین گفتم عمتون شمارو دوس نداره. یا به داداشم میگه 

درکل دوسشون داشته باش . نه تا این حد که ببری بیرون یا نگه داری. فقططط اگه درخواست دادن نگه دار 

میتونی مسافرت رفتنی یا هرچی براشون کادو سوغاتی بخری بیاری

بچه ها چیزی که کادوپیچی باشه خیلی دوس دارن نمیگن ارزونه گرونه . و همیشه هم یادشون میمونه

وگرنه مثل من گرفتار میشی . 

اگه دیگه نه لایک کردم نه ریپلای بدون کامنتت رو نخوندم 😉
2706