2737
2734

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

آب برنج و نمک رو بزار قل بیاد وقتی قل اومد برنجی ک از قبل چند ساعت خیسوندی رو بریز تو آب جوش .چند دقیقه ب چند دقیقه یکی از برنجارو بین دوتا انگشتت فشار بده دوطرف برنجت له میشه وسطشیکم سفتی داره.زیرشو خاموش میکنی و آب کش میکنی و بعد دم میزاری

تیکر تولد یک سالگی گل پسرم😍   آنقدر شیرین است لحن و لهجه ات....که جن ها ز لب هایت بسم الله میخوانند💜f.m                                                         خدایا ممنونم که بهمون هدیه دادی.خدایا میسپارمش به خودت.چون به جز تو به کی بسپارمش.؟عاشقتم خدا💜💜                                         به ترک های بدن من اگه نگاه کردی.نگو وای چقدر زیاده...اونا یه تتو زیباست از طرف پسرم...اونا رد پای یک زندگی هستن.😍💜

تواب یکم نمک بریز بزار جوش بیاد بعد برنج خیس شده رو بریز توش یکم که مغز پخت شد ابکش کن ته قابلمه روغن بریز اندازه کف قابلمه نون بنداز برا ته دیگ بعد برنج ابکش شده رو بریز روش دم کنی بزار دم بکشه با شعله کم

خودت باش چون تو یکی از بهترین نقاشیای -خدایی-🦋❤❤❤
2728

ببین گلم بعد از 5 دقیقه چک کن ببین نرم شده یا نه

بعدم یکی از علائمش اینکه برداری از روی گاز ببینی برنج روی آب اومده یا نه

اگر اومده بردارش

#_____ ما بی خیال سیلی مادر نمی شویم ______#                              #سلام بر زهرای شهیده#          باز باران…      با ترانه دارد از مادر نشانه      بوی باران…           بوی اشک مادرانه    پر ز ناله      کودکی با مادری پهلو شکسته            می‌برد او را به خانه     کوچه‌ها و تازیانه…  گریه‌های کودکانه     حمله‌ی نامردِ پَستی وحشیانه     تازیانه، تازیانه…      پس چرا مادر ،     چرا گم کرده راه آشیانه؟       باز باران…        با ترانه        دارد از مادر نشانه     بوی باران…          باز باران…           دانه دانه             حیدرانه                بی‌صدا و مخفیانه       آه از غسلِ شبانه       زینبانه…         لرزه افتاده به شانه     پشت تابوتی روانه           باز باران…

هروقت خاهر شوهرت اومد بگو برنج و اون بپزه کمکت کنه 

زندگی بافتن یک قالیست.نه همان نقش و نگاری که تو میخواهی...نقشه را اوست که تعیین میکند....تو فقط بافنده ی خوبی باش...نقشه را خوووووب ببین...نکند آخره کار قالی زندگی ات را نخرند!!❤️
2738
آبکش  

اب بزاره بجوشه با نمک .. نمک رو زیاد بریز یکم چون برنج آبکش می کنی نمک و می شوری میره می تونی یکم ازس بخوری نمکت رو تست کنی اصلا

برنجت اگر تازه اس که یکساعت اگر یکساله اس که از ۱۲ ساعت قبل تو آب و نمک بزار خیس بخوره ( وقت نداشتی هم نداستی دیگه بیخیال خیس نمی خواد )

آب ک جوشید برنج ک شستی رو بهش اضافه کن با شعله ی ملایم بزار بجوشه وسطاش یکم روغن پخت و پز بریز (اگر اوایلش روغن رو بریزی خیلی خوب باز نمی شه برنج ) 

دیدی برنجا اومد رو سطح  آب و داره وا میره و باز میشه بردار یدونش از وسط نصف کن وسطش ی نقطه ی سفید دیدی وقت آبکشش هست 

ی راه دیگشم‌اینه که برنج و می خوری نباید زیر دندونت بیاد اگر زیر دندونت نیاد یعنی وقت آبکششه 

بعد آبکشش کن برنج و کلا خیلی هم‌نزن ک خورد و شفته نشه 

بعدم شعله پخش کنی بزار رو گاز 

قابلمه ی خالی رو بزار روش 

تو قابلمه یکم روغن بریز نون بچین کف قابلمه 

برنج رو که آبش رفته بریز تو قابلمه یه تپه درست کن با قاشق چندجاشو سوراخ کن بعد در قابلمه رو بزار

زیر گاز شعله رو کم کم کن بخار داد بیرون دم کنی بزار بزار دم بکشه با همون شعله ی کم 

سعی کردم با جزئیات توضیح بدم اما بازم سوالی داشتی بپرس

کلا برنج درست کردن تجربه اس 

حتی ماها هم ک بلدیم وقتی ی برنج و برای اولین بار بخوای درست کنی شاید خیلی خوب در نیاد 

چون باید ببینی برنجش چ مدلیه دستت بیاد مدلشو 

من دوستم میگه همیشه برنج رو یک مقدار با روغن تفت میده و بعد آب می‌ریزه روش کته می‌کنه و میگه خوب میشه و تو این روش اطلا برنج شفته نمیشه. میگه برای مهمان هم همینجوری درست میکنم. و لی من خودم امتحان نکردم

اب بزاره بجوشه با نمک .. نمک رو زیاد بریز یکم چون برنج آبکش می کنی نمک و می شوری میره می تونی یکم از ...

اووووووه خسته نباشی دلاور خدا قوت پهلوان 😂😂😂😂یه برنج ابکش کردن رو چقد طول دادی 

ولی خدایی همه نکات رو گفتی

صبورباش چیزهای خوب زمان میبرند 😍👼
بیاد رو اب که شفته شده و نرم دیگه

نه عزیز چند تا دونش

ما برنج لنجان مال منطقه اصفهان هست استفاده میکنیم

#_____ ما بی خیال سیلی مادر نمی شویم ______#                              #سلام بر زهرای شهیده#          باز باران…      با ترانه دارد از مادر نشانه      بوی باران…           بوی اشک مادرانه    پر ز ناله      کودکی با مادری پهلو شکسته            می‌برد او را به خانه     کوچه‌ها و تازیانه…  گریه‌های کودکانه     حمله‌ی نامردِ پَستی وحشیانه     تازیانه، تازیانه…      پس چرا مادر ،     چرا گم کرده راه آشیانه؟       باز باران…        با ترانه        دارد از مادر نشانه     بوی باران…          باز باران…           دانه دانه             حیدرانه                بی‌صدا و مخفیانه       آه از غسلِ شبانه       زینبانه…         لرزه افتاده به شانه     پشت تابوتی روانه           باز باران…
2706