2410
2553
عنوان

فوت و فن اش رشته

342 بازدید | 10 پست

هر وقت درست کردم گند شده.مواد دست به دست هم نداده، سبزیش زیاد شده و.... چکار کنم خوب دربیاد؟ طعم خوبی داشته باشه. سبزی چقدر بریزم،رشته و حبوبات چقدر؟ برای چهار نفر می خوام درست کنم.

من یه زن امروزی ام در عین حال که برای آگاهی همه جانبه و روشن بینی ام تلاش می‌کنم قسمت هایی از وجودم هم از مسائلی پیش پا افتاده آزرده میشه. هیچ انسانی کامل نیست. کسی که همه‌ی تاپیک هاش گل و بلبله بنظر من حتما دچارخودسانسوریه.

من همیشه حبوبات از قبل پخته دارم اینجوری درست میکنم:

اب میزارم جوش بیا حبوباتم ک ریختم توش بعد یک ربع سبزیشو میریزم حدود دوتا مشت سبزی درشو کج میزارم ک رنگش سیاه نشه. یدونه عصاره گوشت بره هم میندازم بعد حدود ۴۵ دقیقه دوتا قاشق ارد با اب سرد قاطی میکنم میریزم توش بعد پیاز داغ زیاد درست میکنم نصفشو میریزم رشته هم میریزم بعد نیم ساعت بقیه پیازداغ و نعنا داغ میریزم دو دقیقه بعد خاموش میکنم ک طمع پیازداغ بمونه همه ادویه هاییم ک میخوام بزنم تو همون پیازداغ میزنم بهش طمع میده اولا ک اش درست میکردم اولش پیازداغ درست میکردم بعد حبوبات و سبززی و اینا میریختم زیاد جالب نمیشد پیازداغ وسطشو اخرش بریزی خیلی بهتر میشه

من همه رو چشمی میریزم😑

سبزیش متوسط باشه

نخود لوبیا پخته رو توی آب آش رشته میریزی و هم میزنی ببینی ترکیبشون کافیه بعد رشته روی ۲ نصف کن و داخلش بریز (رشته نباید خیلی بریزی چون وقتی بپزه لعاب میده و آشو یهو سفت میکنه) 

اگه آشت شل باشه میتونی ۱ تا ۲قاشق آرد توی آب سرد هم بزنی و بهش اضافه کنی اما اگه آشت سفت بود حتما آب حبوبات رو نگهداار و توی آبت بریز که یکم شل بشه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
حبوبات چون پختس اول سبزی رو بریز وقتی نیمپز شد بعد حبوبات رو بریزید😊

مرسی عزیزم

من می خوام حبوبات رو با زودپز بپزم آبشون رو دور بریزم؟ آب عدس و نخود لوبیا. اگه دور بریزم بهتره یا تو همون آب حبوبات سبزی رو اضافه کنم؟

من یه زن امروزی ام در عین حال که برای آگاهی همه جانبه و روشن بینی ام تلاش می‌کنم قسمت هایی از وجودم هم از مسائلی پیش پا افتاده آزرده میشه. هیچ انسانی کامل نیست. کسی که همه‌ی تاپیک هاش گل و بلبله بنظر من حتما دچارخودسانسوریه.

وقتیهمه مواد رو قاطی کردی و رشته ات پخت دو سه تا قاشق ارد با اب سرد خوب حل کن حالا از همون ابای داغ اش دوسه تا ملاقه بریز رو اب و اردا خوب هم بزن یه صافی بگیر رو قابلمه اب و ارد رو از صافی رد بشه بریزه تو اش سریع هم بزن گلوله گلوله نشه چند تا قل زد بوی خامی ارد گرفت شد اشت حاضره

مرسی عزیزم من می خوام حبوبات رو با زودپز بپزم آبشون رو دور بریزم؟ آب عدس و نخود لوبیا. اگه دور بریز ...

خواهش گلم

حبوبات ما همشو باهم میزاریم میپزه و خیلی له نشن ولی سفتم نباشن 

آب حبوبات همشو نریز یکمشو نگه دار برای اینکه اگه آشت سفت شد توش بریزی 

البته آب جوشیده شده هم میتونی بریزی 

اول مقدار کمی آب بزار جوش بیاد بعد که جوش اومد سبزی بزن

نیمپز شد حبوبات همراه با آبش بریز،(آب اولو گفتم کم باشه چون آب حبوبات رو ریختی یهو آب آشت زیاد نشه و حبوبات و سبزی یه جوری باشه بهم بخوره) بعد رشته رو بریز آخرش اگه دیدی سفت شد آب جوشیده بزن و بعدم پیاز داغتو یکم که قل خورد خاموشش کن

خواهش گلم حبوبات ما همشو باهم میزاریم میپزه و خیلی له نشن ولی سفتم نباشن  آب حبوبات همشو نریز ...

ممنون عزیزم 

2714
خواهش گلم حبوبات ما همشو باهم میزاریم میپزه و خیلی له نشن ولی سفتم نباشن  آب حبوبات همشو نریز ...

فقط یه سوال دیگه سبزی هاش رو با دست خرد کنم یا خرد کن. خرد کن خیلی ریز می کنه