2737
2734
عنوان

👅👂👀 گناه و گناهکار ❤💖

| مشاهده متن کامل بحث + 822 بازدید | 117 پست
سلام، خیلی خوب شد که شما رو اینجا دیدم... من قبلاً یه سوال پرسیده بودم که قرار شد برید یه آیه از قرآ ...

سلام عزیزم

اخه قرارشدشماهم برای تمثیل که گفتم مثال قرانی بیاریدکه نگفتیددیگه گفتم‌حتمانمیخوان بحث کش پیداکنه!

متاسفانه من گفتگوحذف کردم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام عزیزم اخه قرارشدشماهم برای تمثیل که گفتم مثال قرانی بیاریدکه نگفتیددیگه گفتم‌حتمانمیخوان بحث ک ...

جوابی ده وه بانو روژینا

آقا    هستم🙋     🔵💲💙  بجای ایراد گرفتن  از دیگران   به فکر اصلاح خود باش 👐انگشتان دست را ببین بعد قضاوت کن 👂👂برای یاد گیری هیچ وقت دیر نیست  😑در جمع همیشه  خاموش باش  تا ذهن تقویت شود   کاربر  سال 85
2728
سلام عزیزم اخه قرارشدشماهم برای تمثیل که گفتم مثال قرانی بیاریدکه نگفتیددیگه گفتم‌حتمانمیخوان بحث ک ...

فکر کردم با منه 

آقا    هستم🙋     🔵💲💙  بجای ایراد گرفتن  از دیگران   به فکر اصلاح خود باش 👐انگشتان دست را ببین بعد قضاوت کن 👂👂برای یاد گیری هیچ وقت دیر نیست  😑در جمع همیشه  خاموش باش  تا ذهن تقویت شود   کاربر  سال 85
زدم بانو گلمن  بیشترین گناه  را کدام یک از  اعضای  بدن انجام میده

زبان. غیبت تهمت دل شکستن نیش زدن دروغ گفتن همش کار زبانه

اهدای عضو، اهدای زندگی🌹🌹🌹                                         من حامی اهداء عضو هستم. برای ثبت نام به سایت ehda.ir مراجعه کنید.♥️♥️♥️
سلام، خیلی خوب شد که شما رو اینجا دیدم... من قبلاً یه سوال پرسیده بودم که قرار شد برید یه آیه از قرآ ...

بانو ۷۵ میشه سوال را بیان کنید 

2738
فکر کردم با منه  

نه من باایشون یه مدت بحث میکردیم البته محترمانه وبادلیل قرانی ومنطقی!خانم محترمی هستن

هیچ گونه بی احترامی هم ازشون ندیدم وجدانادراون مدت که گفتگوکردیم برعکس کسایکه که دیشب بودن

۹ساله  پسر هست که متوجه نمیشه  و بیشتر وابسه  به محبت مادرانه ست

ببینید درباره بچه های 7 تا 12 ساله یه موضوع خیلی مهم وجود داره.

به خاطر همینم من تاکید دارم حتما از مشاور کمک بگیرین .

بچه ها توی سن 7 تا 12 دچار ترس از دست دادن پدر و مادر هستن،

توی این سن فکر میکنن زندگی بدون پدر و مادر غیر ممکنه و بسیار از این قضیه وحشت دارن.

واسه همین گفته شده باید در این بازه سنی والدین روی بچه طوری کار کنن که بچه اینو متوجه بشه زندگی حتی بدون پدر و مادر هم ادامه داره.

و حالا که فرزند شما عملا توی این شرایط قرار گرفته بسیار بیشتر براش درک این موضوع ضروریه.

برای همینه که تاکید دارم حتما از مشاور کمک بگیرین و حتما طی چندین جلسه ، اول فرزندتون آماده بشه بعد این موضوع رو بهش بگین.

ازتون تقاضا میکنم این موضوع رو جدی بگیرین و هر چه زودتر به مشاور مراجعه کنین و زمینه ذهنی فرزندتون رو برای مواجه شدن با این موضوع آماده کنین.

چون عدم مدیریت درست این موضوع باعث آسیب جدی به فرزندتون میشه.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
زبان. غیبت تهمت دل شکستن نیش زدن دروغ گفتن همش کار زبانه

👌👌🤗

همه موارد

🌹

چشم‌ چون اول چشم میبینه بعدزبون شروع میکنه به خالی بستن گوشم میشنوه وهمه کاراانجام میشه 

پسرنازم😔 ازروزی که ازپیشم رفتی من مردم نمیدونم کجای🖤😭ازخدافقط تورومیخوام فقط تورو💔پسرنازم کجای دلم داره میترکه از دوریت 😭پسرم تقصیرمن نیست که وضع مالیم خرابه و وپولدارنیستم ببخش منوپسرم منوببخش توروخدا😭میدونی پسرم من میرم نظافت روزی۸۰پسرنازم من هرچی کارمیکردم فقط واسه توخرج میکردم وخواهم کرد خداشاهده من حتی برای خودم یه ادامس نمیخریدم چون تومهم بودی منوببخش که نتونستم بیشتر ازحد توانم کارکنم🖤🖤🖤💔💔💔پسرقشنگم من نتونستم۳ساله یه کاپشن واسه خودم بخرم چون تومهم بودی شکمت ولباس وپوشک بایدتهیه میکردم وتومهم بودی وهستی💔پسرم بشدت دلتنگتم دارم دق میکنم 😭😭💔کاش برگردی پیشم😭😭قول میدم دوبرابرکارکنم ونزارم کمبودی داشته باشی😔😔😔پسرنازم من هرروز وهرشب میرم سرکوچه به امیداینکه برق خونه بابات روشن بشه وبفهمم اومدی روستا🙂🙂پسرقشنگم هرشب باچشم گریون میخوابم😔کوچولوی نازم نزار تو حسرت خوابیدن توبغلت بمیرم شب وروز لباسهات پیشمه واشک میریزم میدونی من هیچکسوندارم جزتو خدایاحداقل پسرموبهم برسون هیچ آرزویی ندارم پسر قشنگم مامانی داره میمیره از دوریت بخدا...بقران دارم دیوانه میشم کاش بمیرم واین دردونکشم پسرمممم🖤💔پسرم جووونم به فدایت خیلی میخوامت😭😭پسرم خیلی دوست دارم 

گناه خانوم ها بیشتر بازبونوآقایون با چشم هست

دنیا گذرگاهه گذرگاهی که کوتاهه   فقططططط و فقططططط خود خداااااا هوای آدمو داشته باشه   خدا جونم میدونی چقدر دوستت دارم فقط و فقطم خودتو دارم   با تمام وجودم دوستت دارم مرسی هوامو داری عشقم  
2706