2733
2734

سلام مادرای عزیز

۱.بعد از سختی های زیاد در اثر شیر نخوردن دو دوره طولانی هردوپسرم ، تصمیم گرفتم تجربمو اینجا بگم شاید بدرد کسی بخوره

من یک پسر ۷ ساله دارم و یک پسر۴ ماهه

هردو تا دوماهگی شیر رو می گرفتن به محض زدن واکسن امتناع کردن پس ربطی به ریفلاکس نداره مربوط میشه به واکسن و گرم کردن خونه... خونه رو خنک نگه دارین دما باید بین ۲۵ تا ۲۷درجه باشه وگرن نوزادی که واکسن زده عامتناع می کنه....حین بهانه جویی ها بعد از واکسن به هیچ عنوان نگران گشنگیش نباشین و منتظر بمونین تا ضعف کنه و از سینه شیر بخوره وگرن نوزاد به شدت سریع شرطی میشه که سینه زو نگیره....نگران نباشید هیچ اتفاقی نمی افته قندش نمی افته.....فقط حواستون به دمای خونه باشه و بعد از تب ها روزی دوبار حمومش کنین و توی حمام بهش شیر بدین تا شیر خوردن از سرش نیوفته...گاهی صدای سفید استفاده کنین ولی حواستون باشه این نوزاد دوماه به بالا فقط هر دوساعت گشنه میشه زود زود شیر رو تحمیل نکنین که حرکت امتناع روش نمونه به علت سیری.

دوره واکسن کمپرس و بیبی اسلیپ رو استفاده کنین تا آرامش بگیره و به امتناع نیوفته.....

۲.راجع وزنگیری در ریفلاکس هم بعد از دو پسر ریفلاکسی باید بگم ریفلاکس ربطی به وزنگیری نداره همش شایعست...خونه باید خنک باشه و لباس بچه نازک و بدون عرقگیر باشه و رو انداز و پتو همروش نباشه... کافیه بچه پشت سر و بدنش یکوچولو عرق کنه وزن اضافه نمی کنه...شما دمای خونه ر  روی ۲۷درجه نگه دارید و لباس اضافی نپوشونید تا بچه عرق نکنه من به همتون قول می دم نوزاداتون روی ۳۰گرم وزنگیری کنن

حتما خونه خنک باشه وگرن نوزاد بهونه گیر میشه شیر رو نمیگیره

البته برای وزنگیری نگران نباشی بعضی نوزادا ۱۵ روز بی تغییرن و ۱۵ روز وزنگیری دارن 

سلام..ممنون از تاپیکت..نوزاد منم الان دوسه روزه سینمو نمیگیره.نمیدونم چی کار کنم واقعا درموندم.

خدایا ممنون ک منو لایق مادرشدن دونستی.هرچقدرم شکرت کنم بازم کمه..خدایا پسرمو به دستای مهربون خودت میسپارم عاقبت بخیرش کن.آمین ......آهای توای ک داری امضام رو میخونی اره باتوام میشه یه صلوات بفرستی برا چشمای منتظر کساییکه منتظر یه نی نی ان. الهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم.

مشکل اینحاست گشنش میشه شدید ولی نمیخوره فقط گریه میکنه

خدایا ممنون ک منو لایق مادرشدن دونستی.هرچقدرم شکرت کنم بازم کمه..خدایا پسرمو به دستای مهربون خودت میسپارم عاقبت بخیرش کن.آمین ......آهای توای ک داری امضام رو میخونی اره باتوام میشه یه صلوات بفرستی برا چشمای منتظر کساییکه منتظر یه نی نی ان. الهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

دوماه نیمشه..واکسن زدم ولی بعد واکسن طوری نبود الان اینطور شده..البته بعد واکسن هم یکم سخت گرفت سینمو ولی بلاخره گرفت..ولی الان دوباره اینطور شده

دوتا بچه های منم وزنگیریشون افتضاحه. نی نی م شش ماه و نیمشه. وزنگیریش دوماهه تعطیل شده. دکتررمیگه بیارش چکاپ قلب و کبد. رفلاکسم داره. روزا خوبه ولی شبا خیلی عرق میکنه. چون پتوشو پس میکنه مجبوریم خونه را گرم کنیم.شیرم خیلی کم میخوره. دوماهه غذای کمکی میدم ولی وزنگیریش خیلی بدتر از قبل شده😭😭

مشکل اینحاست گشنش میشه شدید ولی نمیخوره فقط گریه میکنه

تحمل کن و فقط دراز بکش کنارش سینتو بزور سمت دهنش نبر ولی بذار کنارش ....برای هر بار شیر خوردن چند بار از شدت گریه ریسه میره ادامه بده بلند نشو...بذار خوووب گریه هاشو بکنه نگران نباش قوی و محکم باش میگیره ...نگران نشو و نرو بدوش براش.....فقط دراز بکش...چشم تو چشم نشو و سکوت کن...گریه هاش که تموم شد ناله می کنه و گه و گاه چکت می کنه ولی نگاش نکن بعد خورد خورد هی میاد سمتت و روشو می کنه اونور....روز اول اینطوریه.. روزای بعد جیغ و ناله می کنه... تقریبا روز سوم با نق نق شیرو میگیرن.... روز۴ یا ۵ دیگه بدون گریه هر دوساعت با کمی نق نق شیر می خوره فقط قوی باش نگرانش بشی که زودتر شیر بهش برسونی بد عادت میشه و فقط توخواب شیر می خوره......راه موفقیتت اینه روی زجه هاش حساس نشی.....من سر پسر اولم دلم میسوخت...نتیجش این شد که۸ماه دوشیدم با شیر دوش برقی و دادم خورد تا ۱۰ ماهگیش شیرو گرفت....ولی سر پسر دومم روی گریه هاشو زجه هاش انقدر صبوری کردم تا الان ۶ روزه که گذشته داره میگیره هر دوساعت....زو دتر نده که گشنه نیستن بدتر امتناع می کنن فکر می کنه واقعا امتناعه ...ولی سیرن....سخته ولی میتونی تحمل کنی اگر بدونی نتیجه میگیری

مطمئنم موفق میشی عزیزم

تحمل کن و فقط دراز بکش کنارش سینتو بزور سمت دهنش نبر ولی بذار کنارش ....برای هر بار شیر خوردن چند با ...

حرفات خیلی ارومم کرد عزیزم.ممنون ازت.خداکنه بتونم تحمل کنم.دکترم بردم گفت بدوش بده ولی من اینطور نکرذم گفتم بد عادت میشه باید همیشه بدوشم.ان شاالله ک بتونم 

2738
دوتا بچه های منم وزنگیریشون افتضاحه. نی نی م شش ماه و نیمشه. وزنگیریش دوماهه تعطیل شده. دکتررمیگه بی ...

سلام عزیز دلم به هیچ عنوان نگران یخ کردن بچه نباش باید حتما دماسنج اتاق داشته باشی اگر می خوای وزنگیری داشته باشه...بچه ای که عرق کنه وزن نمیگیره...هر دوپسرم عرق می کردن وزن نگرفتن....دختر پسر دومم شاید دکتر عریبه... سرم دااااد کشید گفت عرق نکنه وگرن وزن نمیگیره  ربطی به ریفلاکس نداره خانم عزیز.منم اومدم خونه دما رو که گفت ۲۷ درجه کردم و گفت هیچ پتویی ننداز و لباس فقط یک دونه نازک بدون بادی زیرش.طوری شد که ماها یخ می کردیم پتو مینداختیم که نوزاد دماش تنظیم باشه...این دکتر حرفش اینه اگر فکر کنی نوزاد یخ کرده گرما دادی بهش که وزن نگیره....پسرمو ختنه کردم توی سرما لخت بود گفتم اینطوری ببرمش خونه؟ گفت بله نوزادها حرارت دارن یخ نمی کنن حتی اگر پوستشون خنک باشه.بچه وقتی خنک باشه شیر رو هم بهتر میگیره....بخاریتون روی شمعک باشه نترسین روی بچه رو اصلا رو انداز نندازین تا پشتش داغ نشه وزن بگیره

دوتا بچه های منم وزنگیریشون افتضاحه. نی نی م شش ماه و نیمشه. وزنگیریش دوماهه تعطیل شده. دکتررمیگه بی ...

والا منم مثل شما ۷ سال فکر کردم برای ریفلاکس طاها وزنگیری نداره....ولی سر محمد به چشمم دیدم نوزاد ریفلاکسیم که ۱ ماه وزنگیری نداشت و پشتش وقت خواب همش عرق می کرد وقتی خنکش کردم چه قشنگ نیم کیلو اضافه کرد توی ۱۵ روز

دوتا بچه خواهرم ریفلاکسی اند خونش همش خنکه در حدی که من یخ می کنم...دوتاشون قشنگ تپل شدن! 

سلام عزیز دلم به هیچ عنوان نگران یخ کردن بچه نباش باید حتما دماسنج اتاق داشته باشی اگر می خوای وزنگی ...

انقدر گرم میکنیم که بچه خیس خیسه شبا. فکرکنم دما حدود ۳۰یا ۲۹درجه باشه انقدر گرم. خداکنه بچه منم همینجوری باشه. حتما خنک میکنم. دقیقا وزن نگرفتنش از وقتی شروع شد که ما شوفاژ روشن کردیم. کف خونه مون چون طبقه اولیم خیلی یخه بخاطر همین  گرم میکنیم. اون پسرمم همش کف خونه بازی میکنه میترسیم یخ کنه. خرفت درسته دکتر ظریفی میگفت باید اونقدر هوای خونه خنک باشه که خودتون لباس بافت یا پشمی بپوشین. ما تو خونه با تیشرت عرق میریزیم

بعدتواین سرما مگه میشه اتاقو سرد کنیم.سرما نخوره یه وقت..بعد من کنار بخاری میزاشتمش خوب شیر مبخورد خونه هم گرم بود

شیر کم هم بخوره اگر خنک باشه باهمون وزن میگیره....البته هر ۳ ساعت گشنه میشن باورکن کم نیست خوردنش

والا منم مثل شما ۷ سال فکر کردم برای ریفلاکس طاها وزنگیری نداره....ولی سر محمد به چشمم دیدم نوزاد ری ...

حتما امتحان میکنم خدا خیرت بده. دق کردم دیگه از دست رشد این دوتا بچه. پسراولم که چهارسالشه الان ۱۰کیلو و ششصده. دومی مم چندماهه از ۶کیلو به ۷نرسیده

2706