2703
2553

🔴اختلال شخصیت پارانویا:

✔️فرد مبتلا به این بیماری که در اصطلاح عامه "شکاک" است. مدام به دیگران بی‌اعتماد بوده و سوءظن شدیدی دارد. فکر می کند همه در حال سوء استفاده از او هستند و برای نابودی اش نقشه می کشند. بنابراین تمام عمر در حال مجادله و پس زدن این بدخواهی ها است و سعی می کند طوری رفتار کند که کسی نتواند به او رودست بزند یا از زندگی اش سوء استفاده کند. چنین فردی توانایی اعتماد کردن ندارد، کینه مردم را به دل دارد و سعی می کند طوری زندگی کند که کسی به او نزدیک نشود.

🔴اختلال شخصیت اسکیزوئید:

✅فرد اسکیزویید در یک کلام در پیله خودش زندگی می کند. در دنیایی که خودش برای خودش ساخته و کسی را به آن راه نمی دهد. مهم ترین ویژگی این بیماری انزوا و کناره گیری، شرکت نکردن در فعالیت های روزمره، اهمیت ندادن به دیگران و تمایل نداشتن به ارتباطات اجتماعی است. فرد مبتلا به این بیماری اغلب به فعالیت های انفرادی تمایل دارد، از فعالیت های کمی لذت می برد، دوستان زیادی ندارد و از نظر عاطفی و جنسی سرد است.

🔴اختلال شخصیت اسکیزوتایپی:

✔️شخص مبتلا به این نوع اختلال را در نگاه اول می توانید تشخیص دهید. او به شدت از نظر دیگران عجیب و غیرعادی است؛ تفکرات سحرآمیز و عقاید خرافی گوناگون دارد و کارهای عجیب و غریبی برای دفع شر و سحر و جادو انجام می دهد. او دچار اشتباهات حسی و مسخ واقعیت است و اتفاقات عادی را به امور متافیزیکی و موجودات ماورایی نسبت می دهد، رفتار و گفتار عجیب و غریبی دارد و نسبت به دیگران بدگمانی ها و سوءظن های پارانوئیدی نشان می دهد.

🔴اختلال شخصیت ضد اجتماعی:

✅شخصیت های ضداجتماعی هم جزو آن دسته از شخصیت هایی هستند که می توانید با کمی دقت آنها را بشناسید. این ها افراد جامعه ستیزی هستند که توانایی مطابقت دادن خود با موازین اجتماعی را ندارند، به حقوق دیگران تجاوز کرده و مرتکب رفتارهای مجرمانه می شوند. این افراد به طور ناگهانی اقدامات شان را انجام می دهند و برای آینده فکر و برنامه ریزی ای ندارند. فریبکار، دروغگو، پرخاشگر و بی احتیاط هستند و عذاب وجدان ندارند. آنها خود را محق می دانند که به هر روشی به خواسته شان دست پیدا کنند حتی اگر به دیگران صدمه وارد کرده یا حقوق آنها را پایمال کنند. زندگی با یک شخصیت ضداجتماعی به معنی دم به دم با خطر و غافلگیری و بی قانونی دست و پنجه نرم کردن است و این افراد حتی همسرشان را هم از اعمال مجرمانه، آسیب زدن و پایمال کردن حق شان مستثنی نمی کنند.

🔴خودشیفته ها خودخواه و خودپسند هستند و خود را مرکز دنیا می بینند و به همین دلیل انتظار دارند همه آنها را ستایش کنند. خصوصیت اصلی این اختلال خودمحوری، کمبود احساس همدلی با دیگران و خود مهم پنداری است

🔴اختلال شخصیت مرزی:

✔️این ها همیشه لب مرز هستند. ویژگی اصلی این نوع اختلال ناپایداری و بی ثباتی در خلق و خو و روابط با دیگران است. فرد دچار اختلال شخصیت مرزی درک ثابتی از هویت خود ندارد، احساس پوچی مزمن می کند، دست به اقداماتی می زند که برای او آسیب هایی در بر دارد، اقدام به خودکشی و یا تهدید به آن می کند و حالت های عاطفی ناپایدار و متغیر دارد. این افراد الگوی ثابتی در روابط شان ندارند، در کنترل خشم خود ناتوان هستند، مشکل هویتی و بی ثباتی هیجانی دارند و مرتب در تلاشند که کسی آنها را رها نکند. با این حال با رفتارشان ناخودآگاه دیگران را وادار به فاصله گرفتن می کنند. شخصیت های مرزی احساس بی هدفی، خالی و بی ارزش بودن شدیدی را تجربه می کنند.

لبخند بزن، انار لب های تو را دانه کنم...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

وایی من اسکزوئید دارم فک کنم🥺

تشخیص اسکیزویید و اختلالات به این راحتی نیست باید تست شخصیت بدین، بعدم کسایی که اختلالات شخصیت دارن عموما  در عرصه ی شغلی و تحصیلی موفق عمل نمیکنن و روابط بین فردیشون خوب نیست 

2720
تا حدی اختلال مرزی دارم 😆😂🤦🏼‍♀️

اگه نوجوان هستین بی ثباتی تو رفتارتون طبیعی هست، به هر حال تشخیص اختلالات خیلی راحت نیست عزیز، زود برچسب نزنید به خودتون   

یکی ازاین شکاکا خورده بود ب پست من،خدایاااا ک چقدراین ادم زجرم داد 

همیشه ام طلبکار بود فک کنم اسم این شخصیتmanipulative

‏‏كن معنا يا الله، لأنك الوحيد الذي يشعر بنا ويهتم بأمرنا ويدرك كل مافينا.خدایا در کنار ما باش، چون تو تنها کسی هستی که احساس ما را درک می‌کند و به ما توجه می‌کند و از هرآنچه درون ماست با خبر است ♥️
2714
یکی ازاین شکاکا خورده بود ب پست من،خدایاااا ک چقدراین ادم زجرم داد  همیشه ام طلبکار بود فک ...

شک و سوءظن مداوم همراه با ذهن خوانی میتونه از علائم پارانوئید باشه 

شک و سوءظن مداوم همراه با ذهن خوانی میتونه از علائم پارانوئید باشه 

دهن خوانی یعنی ب چه صورت 

بله پارانویید همون شکاک بوودن میشه 

اما همیشه برای اشتباهاتش بقیه رو مقصر میدونست،یعنی قبول نمیکردو دست پیش میگرفت

‏‏كن معنا يا الله، لأنك الوحيد الذي يشعر بنا ويهتم بأمرنا ويدرك كل مافينا.خدایا در کنار ما باش، چون تو تنها کسی هستی که احساس ما را درک می‌کند و به ما توجه می‌کند و از هرآنچه درون ماست با خبر است ♥️
دهن خوانی یعنی ب چه صورت  بله پارانویید همون شکاک بوودن میشه  اما همیشه برای اشتباهاتش ب ...

ذهن خوانی یعنی، فرد ادعا میکنه میتونه منظور دیگران و فکر دیگران رو حدس بزنه، و معمولا منفی بافی میکنن، یه مراجع دارم که پدرشون پارانوئید دارن، حتی وقتی همسرشون تو غذا نمک میریزن ایشون میگه حتما سم ریختن تو غدا تا منو بکشن، کسایی که پارانوئید دارن عمولا وسواس فکری و گاهی عملی  هم دارن