2726
عنوان

تجربیات و اطلاعاتم از اندومتریوز

8415 بازدید | 70 پست

سلام دوستان.

من دو سه سالیه که بعد از پریود تا تخمک گذاری درد خیلی شدیدی دارم توی لگنم و مجبور میشم روزی دوتا قرص مسکن بخورم.

از تخمک گذاری به بعد دیگه حالم خوب میشه

گاهی اوقات درد شدیدی حین مدفوع داشتم و دردی ک توی لگنم احساس میکنم مدام میچرخه توی واژن، مقعد، کمر، دور ناف و اونقدر زیاده که حس میکردم آپاندیسه اما قبل پریود و در طولش خیلی درد شدیدی نداشتم.

دکتر با توجه به درد حین مدفوع تشخیص اندومتریوز داد و بعد از ام آر آی متوجه شدم که اندومتریوز روده دارم. سایزش ۳ در ۱...توی آزمایش خونم CA125 و ذخیره تخمدانم نرمال بود. بعد از سونوگرافی واژینال دکتر گفت باید عمل کنم و ده سانتیمتر از روده رو بردارن. از علائم دیگه که داشتم نفخ و یبوست بود. ببشتر علائمم روده ای بود به همین خاطر اوایل که دکتر میرفتم تشخیص سندروم روده تحریک پذیر میدادند. اندومتریوز ناباروی ایجاد میکنه و خیلی تهاجمی و سریع پیشرفت میکنه اما من بچه ندارم و نمیخوام بچه دار بشم بنابراین نمیدونم نازایی ایجاد شده یا نه. توی مطب دکتر خانومهایی رو دیدم که کلیه، مثانه، تخمدانها و... درگیر شده بود و چسبندگی شدید لگنی داشتن و ذخیره تخمدانشون به واسطه اندومتریوز و عمل بسیار پایین بود. اینها رو اینجا مینویسم شاید کسی مثل من باشه بتونه با روند بیماری آشنا بشه. علائم هر شخص متفاوته. اگر مشکوک به این بیماری هستید سریعا به فکر تشخیص و درمان باشید چه دارویی و چه عمل. چون ممکنه عضوی از بدنتون مثل رحم، تخمدانها، مثانه، کلیه، روده و ... رو از دست بدید به خاطرش. خیلی شایع هست و گاهی کاملا بدون علامت.

بعد از عملم درباره نحوه عمل و هزینه ها و نتیجه مینویسم...

سلام دوست عزیز من روز اول قاعدگی مقعدم تیر میکشه وموقع دفع تیر میکشه 

روز سوم پری یه درد ربع ساعته میاد سراغم که با دفع یه لخته خیلی کوچک رفع میشه 

جای سرد وسفت هم میشینم لگنم درد میاد 

بخاطر همین شک به اندو کردم 

سونو واژینال سه بعدی پیش دکتر البرزی دادم چیزی نشون نداد 

عکس رنگی هم نشون نداد 

ازمایش ca125دادم ۳۳شد ورنج نرمال زیر ۳۵بود 

بنظر شما طبق این تیر کشیدن واین عدد ۳۳ باید پیگیر بشم باز یا ممکنه داشته باشم ؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام دوست عزیز من روز اول قاعدگی مقعدم تیر میکشه وموقع دفع تیر میکشه  روز سوم پری یه درد ربع س ...

پیگیر باش من دکترم گفت این بیماری باید پیگیریش کنی هر سه ماه

🖤واسه شادی روح داداش نازم صلوات بفرستید🖤
2728
پیگیر باش من دکترم گفت این بیماری باید پیگیریش کنی هر سه ماه

خب من که هنوز مشخص نیست اندو دارم یا نه 

تو سونو سه بعدی واژینال نشون نداد 

فقط چون حین مدفوع تیر میکشید خودم شک دارم 

اگر بود با سونو واژینال مشخص میشد ؟

😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳

به خدا تعجب نکن دو هفته پیش مرکز ابن سینا بودم چند نفر عمل کرده بودن پیش دکتر شادجو یکیش ۳۴ میلیون یکیش ۵۶ . یکی ۳۰ بهش گفته بود به غیر از هزینه های بیمارستان 

سلام دوست عزیز من روز اول قاعدگی مقعدم تیر میکشه وموقع دفع تیر میکشه  روز سوم پری یه درد ربع س ...

اولین علائمی که داشتم درد شدید مقعد موقع دفع بود. خیلی اذیت میشدم. لخته خون هم توی پریود هام دارم. اما اگر دکتر البرزی تشخیص دادن که اندومتریوز نیست به نظرم نگرانش نباشین. منم بیمار دکتر البرزی هستم خیلی خوب تشخیص دادن. ام آر آی نرفتین؟

شبراز هستم. دکتر البرزی.. ممنون که هزینه رو گفتین

خواهش میکنم فدات شم اگه خواستی عمل کنی حتما تحقیق کن هر جایی نرو ابن سینا تهران از بندرعباس هم اومده بودن. ببخش میپرسم اگه دوست داری جواب بده چرا بچه نمیخوای

به خدا تعجب نکن دو هفته پیش مرکز ابن سینا بودم چند نفر عمل کرده بودن پیش دکتر شادجو یکیش ۳۴ میلیون ی ...

متاسفانه هزینه عملش خیلی بالاست. اما فکر میکنم کسایی که بیمه تکمیلی دارن هزینه رو برمیگردونن بهشون

2706