2410
2553
عنوان

زندگی دانشجویی

316 بازدید | 33 پست

بنظرتون چطوری میشه مدیریت مالی کرد ؟

.

۵۰۰ تومن میشه ساخت و ادامه داد ؟

اصن روايت داريم : هركس پست ناجور بگُذارد قطع دسترسي ميشود! دَهنِــتو ببنـد اصن شايد خودت بَـدي! اصن شايد باهات لَجَن! دَهنِـتو ببنـد اصن شايـد ني ني يارا بدن! اصن شايد مُشكل از تو نيس !دَهنِـتو ببنـددير اومدي زودم قطع ميكني؟!دير اومدي زودم قطع ميشي؟! خُــب بِ دَرَك ! فقـط دَهنِتـو ببنـد! :| .

۵۰۰ تومن نفس هم نمیتونی بکشی

حداقل یه تومن واسه یه زندگی درویش گونه

مدیکال استیودنت که میگن منم 😜... نوروسرجن آینده 😐 ۷ سال عمومی بخونیم ۲ سال طرح عمومی ۵ سال تخصص ۲ سال طرح تخصص ۲ سال فوق تخصص بعدم مستقیم برم خانه سالمندان .... اینم شد خلاصه بیوگرافی یه پزشک

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

میشه 

ولی هیچ خرج اضافه ای نباید داشته باشی 

تا میتونی پیاده یا اتوبوس مترو بری 

میری خوابگاه؟

سالی می گذرد و سالِ دیگری از راه می رسد و همه چیز در تو زشت تر و پلیدتر می شود "وطنم"...محمود درویش
2720
یعنی چی؟  منظورت اینه که تو خوابگاه با 500 دووم میاری؟

اره

اصن روايت داريم : هركس پست ناجور بگُذارد قطع دسترسي ميشود! دَهنِــتو ببنـد اصن شايد خودت بَـدي! اصن شايد باهات لَجَن! دَهنِـتو ببنـد اصن شايـد ني ني يارا بدن! اصن شايد مُشكل از تو نيس !دَهنِـتو ببنـددير اومدي زودم قطع ميكني؟!دير اومدي زودم قطع ميشي؟! خُــب بِ دَرَك ! فقـط دَهنِتـو ببنـد! :| .
میشه  ولی هیچ خرج اضافه ای نباید داشته باشی  تا میتونی پیاده یا اتوبوس مترو بری  م ...

تا ببینم کرونا چی میگه

تا ببینم کرونا چی میگه

میتونی

دخترخالم میرفت خوابگاه پارسال برجی ۶۰۰ میداد بهش باباش

میگفت کافیه اگه درست خرج کنم

سالی می گذرد و سالِ دیگری از راه می رسد و همه چیز در تو زشت تر و پلیدتر می شود "وطنم"...محمود درویش
2714

یه تومن اگه شهر خودت هستی

اگه خوابگاهی باشی حداقل دو تومن خرجته (حداااااقل)

مدیکال استیودنت که میگن منم 😜... نوروسرجن آینده 😐 ۷ سال عمومی بخونیم ۲ سال طرح عمومی ۵ سال تخصص ۲ سال طرح تخصص ۲ سال فوق تخصص بعدم مستقیم برم خانه سالمندان .... اینم شد خلاصه بیوگرافی یه پزشک
زیاد هم هست 

عه 

چطور؟

عه  چطور؟

دو وعده غذا را که داری 

یه مقدار خرت و پرت هم که از خونه می بری 

نهایتا به صورت شریکی با بچه های اتاقت باید میوه بخری یا خوراکی که دوست داری 

خوابگاه تا دانشکده هم که سرویس داری 

اگر نخوای هر روز بری گردش و تفریح والا می تونی پس انداز هم بکنی 

‍ «بیایید به قفسه کتابخانه دخیل ببندیم؛ دوستانی صمیمی پیدا می شوند که حاجات ما را برآورده کنند.»
دو وعده غذا را که داری  یه مقدار خرت و پرت هم که از خونه می بری  نهایتا به صورت شریکی با ...

پونصد تومنو میگی؟ 

والا پونصد تومن فقط هفته اول و دوم میکشه 

بیرون نری

تفریح نری

خرت و پرت و لباس و غذا بیرون نخری

با سرویس و اتوبوس رفت و آمد کنی

بسته نت نخری

کتاب نخری

کلی خرجای دیگه نکنی

اونوقت نهااااااایت ۱۵ روز اول پونصد تومن دووم میاره چجور میگی زیادم هست؟ چه سالی دانشجو بودی؟ کدوم شهر؟

پونصد تومنو میگی؟  والا پونصد تومن فقط هفته اول و دوم میکشه  بیرون نری تفریح نری خرت و ...

من علاوه بر دانشجویی  مجردی زیاد زندگی کردم واقعا هزینه ام کم می شد خودم مدیریت می کردم 

خوابگاه وای فای داره نت لازم نداره که بخره 

تو دانشکده هم نیازی به نت نیست هر چند ما دانشکدمون هم نت نداشت 

دختر خاله ام هم پارسال دانشجو شد بهش گفتم مدیریت کن با ماهی 400 که براش می فرستادند زندگی می کرد خودش می گفت اضافه هم میوردم 

چیزی کهخودش گفت گفت یه اکیپیم طوری می ریم تفریح که کمترین هزینه مثلا نفری  10 تومن برامون بیفته اونم یک بار در هفته 

من خودم تو اکیپمون رستوران نمی رفتیم خودمون غذا درست می کردیم واقعا میشه بدون تفریح های پر خرج هم شاد بود تو دانشجویی 

‍ «بیایید به قفسه کتابخانه دخیل ببندیم؛ دوستانی صمیمی پیدا می شوند که حاجات ما را برآورده کنند.»
پونصد تومنو میگی؟  والا پونصد تومن فقط هفته اول و دوم میکشه  بیرون نری تفریح نری خرت و ...

لباس مگه باید چقدر خرید؟ 

دو تا مانتو اول مهر بخره یه دونه سویشرت یه کاپشن 

کاپشن را والا من که سه‌سال هم پوشیدم 

قطعا دو تا مانتو هم از قبلش داره 

چرا نمیشه با پونصد زندگی کرد؟ 

تو کل  ترم یک بار برن رستوران اگر قصد خاطره سازیه با روش های خیلی کم هزینه تر میشه 

به نظر من میشه چون خودم دانشجویی با کسی هم اتاقی بودم که ماهی یک تومن خرج می کرد اما من خیلی خیلی خیلی کمتر یعنی قطره در برابر دریا هر دو هم با خاطره های خوب فارغ التحصیل شدیم 

من علاوه بر دانشجویی  مجردی زیاد زندگی کردم واقعا هزینه ام کم می شد خودم مدیریت می کردم  ...

من هم خودم دانشجو هستم گلم

اون موقع که کرونا نبود همیشه یا پیاده یا با اتوبوس میرفتم دانشگاه اسنپ هم نمیگرفتم حتی مترو هم سوار نمیشدم چون ۳۰۰ تومن (۳۰۰۰ ریال) از اتوبوس گرونتر بود اینجوری قناعت میکردم

غذا هم اصلا و ابدا از بیرون نمیکرفتم فقط سلف

کتاب هم نمیخریدم از کتابخونه میگرفتم 

حتی بستنی هم نمیخوردم تفریح و بیرون رفتن که صفر

نت هم نمیخریدم از نت دانشگاه و وایفای خونه استفاده میکردم

خلاصه یه زندگی کاملا درویش گونه

رستوران که اصن از جلوش هم رد نمیشدم

ماهی خداقل ۷۰۰ ۸۰۰ تومن خرجم بود بیشترش هم میرفت واسه جزوه و غذا سلف 

2706