2733
2734

🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺

با کودکانی که تحمل باختن در بازی‌ها را ندارند چگونه باید رفتار کرد؟

برخی کودکان تحمل باختن در بازی را ندارند، دلیل این امر این است که آن‌ها خودباوری و اعتماد به نفس پایینی داشته و احساس منفی درباره خود دارند که باید تلاش کرد تا اعتماد به نفس آنان بالا برود.

بنابراین اگر کودکی اینگونه رفتاری دارد که از برد و باخت نگران است او را با خواهر و برادر و همسالانش مقایسه نکنید.

درباره برد و باخت و اینکه لازم نیست انسان همیشه برنده شود و برد و باخت نوبتی است به او توضیح دهید.

هرگز به‌ گونه‌ای با کودک بازی نکنید که همیشه برنده شود؛ بگذارید گاهی باختن را نیز تجربه کند و در آن زمان برد قبلیش را به او یادآوری کنید.

بازی‌های غیر رقابتی را در لیست بازی‌های کودک قرار دهید،رفتار والدین مانند اظهار ناراحتی یا اعطای جایزه در مسئله برد و باخت نیز بسیار تأثیرگذار است.

بهتر است بی‌اهمیت بودن باختن را در روش الگویی به‌صورت عملی به او بیاموزید، مثلا در رقابتی با او ببازید و حالت عادی به خودتان بگیرید و از لذتی که از بازی برده‌اید خود را شاد نشان دهید.

والدین باید به کودکان فرصت انتخاب دهند و اجازه دهند بازی‌های گروهی انجام دهند.

لازم است در دعواهای کودکان با یکدیگر کمتر دخالت کرده و اگر از کودک اشتباهی سر زد باید به گونه‌ای رفتار کنیم که او احساس کند او را درک می‌کنیم و این گونه حس اعتماد به نفس کودک افزایش می‌یابد.

https://chat.whatsapp.com/EbeyHvz3ZnA6ocOLSkAMiK

💕💞💞💕💞💞💕

لایک ❤ = ادامه تاپیکهای روانشناسی

مطالب جمع آوری شده جهت بهبود روابط زوجین و تقویت بنیان خانواده می باشد .                                                                کاربران گرامی روزانه تاپیکهای جدید ارائه می شود لطفا پیگیری نمایید. با عرض پوزش تگ کردن برام مقدور نیست . سپاسگزارم .

🔸️تاپیک قبلی استقبالی نداشت ! 🔸️

مطالب جمع آوری شده جهت بهبود روابط زوجین و تقویت بنیان خانواده می باشد .                                                                کاربران گرامی روزانه تاپیکهای جدید ارائه می شود لطفا پیگیری نمایید. با عرض پوزش تگ کردن برام مقدور نیست . سپاسگزارم .
🔸️تاپیک قبلی استقبالی نداشت ! 🔸️

حالا اگه ما بزرگتر ها هم اینجوری بودیم چی 😕 من خودم اصلا تحملشو ندارم مثلاتو زمینه درس و ... اگه بد بشه نتیجه اون کارم ینی خیلی حالم بد میشه و ازقبل هم همش افکار بد 😣

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

حالا اگه ما بزرگتر ها هم اینجوری بودیم چی 😕 من خودم اصلا تحملشو ندارم مثلاتو زمینه درس و ... اگه بد ...

حس ناراحتی شما طبیعیه ، وقتی برای درسی که خیلی زحمت کشیدی و نتیجه اش مورد تاییدت نباشه و جواب زحمت هایی که کشیدی نگرفتی ،  داشتن حس ناراحتی طبیعیه ولی سعی کن اعتماد به نفست از دست ندی و علت شکستت ریشه یابی کنی ، تا دوباره مرتکب اشتباه نشی . باید بپذیری که این شکستها مقدمه ای برای پیروزی هست و از این تجربیاتت پله ای برای موفقیتت بسازی ‌. موفق باشی.

2728

راز مهم بازی رقابتی کودکان

حس برنده شدن، حس خیلی خوبی است.

پیروزی و برنده شدن همیشه حس خوبی است و اعتماد به نفس به همراه دارد.

همه زندگی کودک بازی است.

بازی وسیله و ابزاری است که کودک از طریق آن همه جهان اطراف خود را کشف میکند و میشناسد و آن را تجربه میکند.

هنگامی که کودکان وارد سنین بالاتر میشوند؛ دوست دارند وارد بازی های گروهی شوند و بازی رقابتی نیز داشته باشند.

باتوجه به احساسی که در بازی رقابتی به فرد داده میشود؛ همه دوست دارند برنده باشند زیرا برنده بسیار مورد توجه قرار میگیرد، جایزه میگیرد، تشویق میشود و دیده میشود.

بنابراین فرد برنده احساس و حال خوبی دارد.

درمقابل بازنده ها حس خوبی ندارند، احساس ضعف میکنند؛ احساس میکنند نتوانستند به چیزی که میخواهند برسند.

هنگامی که کودکان وارد بازی های رقابتی میشوند و در آن بازی ها بازنده میشوند، احساس خوبی ندارند.

زیرا بازی های رقابتی برای افرادی که برنده نمیشوند باعث از دست دادن اعتماد به نفسشان میشود و هم چنین باعث میشود احساس تحقیر کنند.

هم چنین احساس کنند که قدرت ندارند و نمیتوانند به آن چیزی که میخواهند برسند.

به عبارتی میتوان گفت: کودک بازنده درهم میشکند و به دنبال آن باعث صدمات روانی و جسمی به او میشود.

ادامه مطلب