2737
2734
عنوان

مادر همسرم این متن ها رو فرستاده

658 بازدید | 14 پست

طولانیه بچه ها!

🍀🍀🍀
*بخشی از کتاب*
*میخوام آدم حسابی باشم*
*از خانم نیکیتا جامعه شناس* *سوییسی*

*سلام، ٢دقیقه وقت بزارید این متن رو بخونید، قول میدم حال تون خیلى خوب خواهد شد*.

ثانیه به ثانیه عمر را با لذت سپری کن ،
در هر کار و هر حال
کار، تفریح، رانندگی، آموختن، مطالعه، آشپزی، نظافت، خوردن، آشامیدن، عشق ورزی، حرف زدن، سکوت، تفکر، دوست داشتن، نیایش و ....
زندگی فقط در رسیدن به هدف خلاصه نشده

ما به اشتباه اینگونه مى اندیشیم:
درسم تمام شود، راحت شوم
غذایم را بپزم، راحت شوم
اتاقم را تمیز کنم، راحت شوم
برسم به مقصد، راحت شوم
پروژه ام تمام شود، راحت شوم

تمام شود که چه شود؟
مادامی که زنده هستیم و زندگی مى کنیم هیچ فعالیتی تمام شدنی نیست بلکه آغاز فعالیتی دیگر است..

پس چه بهتر که در حین انجام دادن هر کاری لذت بردن را فراموش نکنیم نه مانند یک ربات فقط به انجام دادن بپردازیم و به تمام شدن و فارغ شدن..

حتی هنگامیکه دستها را مى شوییم نیز میتوانیم با لذت اینکار را انجام دهیم
یکبار امتحان کنید
آب چه زیبا و آرام پوست دستتان را نوازش مى کند
به آب نگاه کنید و لذت ببرید
و آنجاست که احساس خوب زندگی کم کم به سراغتان مى آید ....

لذت باعث قدرتمند شدن مى شود و به طرز باور نکردنی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس مى شود .....
لذت بردن هدف زندگی است
تا میتوانی همه کارها و فعالیت ها را با لذت همراه کن .....
حتی نفس کشیدن که کمترین فعالیت توست .....

دو تعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!

ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ خوشبختی وﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ

ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش، ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ،
در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ.

آری نقص یا کمبود زیبایی در چهره یک فرد را اخلاق خوب او تکمیل می کند ....
اما کمبود یا نبود اخلاق را، هیچ چهره ی زیبایی نمی تواند تکمیل کند ....

پایه و بنای شخصیت انسان ها بر رفتار و کردارشان میباشد، و زیباترین شخصیت ها متعلق به پاک ترین قلبها و دلهای پاک و انسان های خوش اخلاق دنیاست.
. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

*تقدیم به همه ی انسانهای نیک*

🌷🌷🌷 با تاریخ...

دکتر بنی احمد: بر باد خواهیم رفت...👏👏👏

دکتر ابراهیم بنی احمد در سال 1307 یکی از ان 12 نفری بود که بامحمد رضا شاه در کودکی در یک دبستان بودند...

🌷🌷🌷

یکی از شاگردان استاد بنی احمد چنین نقلِ به مضمون میکند:

همیشه عصای پیری بردستش بود. بیشتر نگاه میکرد و کمتر سخن میگفت. حتی سر کلاس دانشسرای عالی می گفت "شما بگوئید، من می شنوم...."

دانشجوها را با نام حیوانات صدا میزد! به من میگفت: "مارمولک امروز تو از انسانیت بگو" روزی از استاد پرسیدم چرا دانشجوها را با نام حیوانات صدا میزنید ؟ گفت "انسان شدن سخت است..."

روزهای آخر سلطنت پهلوی ، یک روز صبح به درب خانه استاد رفتم. اوایل دی ماه سال57 بود.

استاد سرما خورده بود. من را به خانه اش دعوت کرد. برایم چای ریخت و از پنجره داشت خروش و فریاد مردم معترض را نظاره میکرد و فقط اشک میریخت.

استاد سالها بود که تنها زندگی میکرد. همسر ایشان فوت کرده بودند و فرزندانشان در خارج زندگی میکردند. ساعت ها پیش استاد ماندم. در وقت خداحافطی استاد تا درب آپارتمانشان آمدند تا بدرقه ام کنند.

از ایشان خواهش کردم نیایید.

گفتم: "من خودم میروم شما حالتان خوب نیست

استراحت فرمائید." هیچوقت آخرین درسی که استاد

به من داد را فراموش نمی کنم.

استاد به من گفت:

"مارمولک اگر در مقابل محبت دیگران بی تفاوت باشی،

دیگر از کسی محبت نخواهی دید. این وظیفه من

نیست که تو را بدرقه کنم، این عادت زندگی من است.

گفتم: "آخر با این حالتان با این عصا ....؟

عصایش را به طرف من گرفت و گفت:

"من سالها به این عصا تکیه کردم و شاه به ملتش تکیه

داده بود.

او هرگز نمی خواست باور کند که تکیه گاهش بر ملتی

قدر ناشناس بود !

شاه از ایران میرود، اما ملتی که یاد نگرفته باشد

محبت را پاسخ دهد، دیگر از کسی محبتی نخواهد دید،

ما بر باد خواهیم رفت.

و الان من بعد از این همه سال فهمیدم آن مرد فرزانه چقدر زیبا و بادرایت آینده این ملت را پیش بینی میکرد.

آری ما ملت بر باد رفتیم ....."

دکتر “ابراهیم بنی احمد” همیشه سر کلاس در دانشگاه دوست داشت از خاطرات جوانیش بگوید تا شاید ما پی به ارزش های زندگی ببریم.

تعریف می کرد:

“روزی که قرار شد در سال ۱۳۰۹ من برای ادامه تحصیل به فرانسه بروم، وزیر علوم گفت نخست باید همگی به کاخ سعد آباد بروید تا رضا شاه شما را ببیند و برای شما حرف بزند، بعد عازم می شوید.

برای همه ی ما کت و شلوار خریدند. من گیوه پایم بود!

همه گیوه پایشان بود و کسی تا آن زمان “کفش” نپوشیده بود!

برای همه کفش خریدند.

کت و شلوارهایمان را پوشیدیم و کفش هایمان را به پا کردیم و رفتیم کاخ سعد آباد دیدن رضا شاه، ۴۰ نفر بودیم.

رضا شاه سخنرانی کوتاهی کرد و گفت: «سعی کنید هر کجا رفتید ایرانی باشید و ایرانی بمانید. به ایران برگردید و فردای ایران را شماها باید بسازید…».

من به فرانسه رفتم. با سختی ومشقت زیادی درس خواندم. جنگ جهانی دوم بود و دولت با سختی برای ما پول می فرستاد. گاهی دو ماه می شد که پول نداشتیم.

بالاخره جنگ تمام شد. من هم درسم در دانشگاه تمام شد. روزی که شاگرد اول دانشگاه شدم، قرار شد ژنرال “دگل” نشان “لژیون دونور” به شاگرد اولی ها بدهد.

من کفشی را که رضا شاه برایم خریده بود و هنوز به یادگار نو نگاه داشته بودم را پوشیدم و به کاخ الیزه رفتم.

وقتی نشان را ژنرال دگل به کت من زد، نمی خواستم فراموش کنم که اگر رضا شاه بزرگ نبود، منِ ایرانی هنوز گیوه پایم بود...”

از صفحه منصوره پیرنیا

آرشیو تاریخ و باستان شناسی ایران🖋📚

🌷🌷🌷

️آنان که دستی را که نان شان میداد گاز گرفتند،

محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان میزند...

🌷🌷🌷

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

😐😐😐

😍خدا روزی رسان شکست ناپذیر من است و هم اکنون مبالغ هنگفت پول در پناه لطف الهی و به شیوه هایی عالی به من میرسد😍😍😍😍😍😍😍  گاهی هیچکسی رو نداشته باشی بهتره !!!  باور کن بعضیا تنهاترت میکنن 🌹🌹🌹    
2738

خوشبحالت که مادرشوهرباسوادی داری،مادرشوهرمنکه جداازینکه سوادنداره ساده هم هست یکم،روزی دوسه بارمیاداینجا،همش حرف وحرف وحرف،همشم حرفای تکراری ورومخی،سردردوروانیم میکنه میره،کارهرروزشه،حتی یه ثانیه هم فرصت نمیده حرف بزنم،اصلاحال من براش مهم نیست،فقط ازخودش میگه،دیگه واقعانمیکشم،زن خیلی خوبیه ولی فقط خوب بودن که ملاک نیست،اینکه ادم بفهمه چهجوری بایدرفتارکنه،کلاافسرده شدم ازدستش،نمیدونمگناهم چی بودکه روزگارم شداین

شعر اخرش منظورشه اگه قهرید فکر کنم البته شعر نیست که نتیجه قدر نشناسی و ناسپاسی از انسانهای خوب درگیر شدن زندگی با انسانهای بد 

همه چیزایی که پشت سرم میگید با یه فدای سرم خدا بزرگه کاملا حل میشه   

منظورش از شاه خودشه ملتم تو

خبر نداره چه فحش رکیکی بخودش داده😂 البته خود شاهم تو آخرین مکالمه اش گفته بود دارم از ایران میرم مثل پیرزنا🤣

کیا با وجود همه سختی هاش دوست دارن چهارتا بچه داشته باشن؟😄 ریپلای کنین همدیگه رو پیدا کنیم😃
2706