2733
2734
عنوان

من اصن خاستگار نداشتم 😐

509 بازدید | 31 پست

بچه ها از ديشب تاحالا به خاطر مسئله ي بدي كه پيش اومده دارم به اين فكر ميكنم كه مامان من هيچ خاستگاري رو راه نميده توي خونه. من متاهلم و ٤ تا خاهر هستيم. واسه هيچكدوممون خاستگار راه نداد. اعتقادش اينه كه نبايد ازدواج بكني و فقط درس بخوني و اصن متوجه نيست! وقتي دختر خونه بودم به مامانم ميگفتم منم نياز جنسي دارم و مامانم ميگفت بيخيال مگه چيه؟ به چه دردي ميخوره؟ فقط درس بخون تا ٣٠ سالگي. هيچوقتم موافقت نميكرد و نميكنه دوست پسر داشته باشيم. حالا برعكسش پدرم بود كه معتقد بود خاستگارا رو راه بديم نهايتش نميخايم و اگه خوبه چرا كه نه؟ ما همه تسليم مامانمون بوديم و هستيم ولي من و خاهر بزرگم كه ازدواج كرديم جفتمون يه آشنا اومد خاستگاريمون اونم با بدبختيييييي پدر و مادربزرگ و پدربزرگمو راضي كرديم كه بيان اونم توي سن ٢٥ ٢٦ سالگي! من فقط ١ خاستگار داشتم و اونم همون بود. كه مامانم بازم راه نميداد. حالا خاهرم ٢٠ سالشه خاستگارايي داره كه فوق العادن از ثروت و وضع اجتماعي و همه چيييي. از بس خاهرم خودشو زد گذاشتن بيان ولي حالا نشسته به خاهرم ميگه اگه ازواج كني بدبخت ميشي و به خاسته هات نميرسي و ... خاهرم هم ازدواجو مهر بدبختيش ميدونه از يه طرف پسره عاليه و ميخادش. از يه طرف همش ميگه مهر بدبختيمو صادر كنم؟ هيشكي نميتونه مامانمو راضي كنه قسم خورده ديگه تا ٣٠ سالگي خاستگاراي اين خاهرمو راه نده ميگه نميدونستم اينقدر سست عنصري و سريع ميخاد بري!!! ازدواج مهر بدبختيه؟ پسره بولداره پاكه تكصيل كرده خانواده عالي و ...حالا كاري به مامانم نداشته باشين، چقدر با افكار مامانم موافقين و چرا

ميدونين من كيم؟ هموني كه نسبت به جاريش حسودي ميكرد چون خيلي زرنگه ولي من تنبل و گشاد 😭  خدايا اگه منو زرنگ نميكني اونو تنبل كن 😭 

با ازدواج زیر ۲۵_۲۶ برای دختر و قبل استقلال مالی مخالفم

« فقد ملئت بطونکم من الحرام و طبع علی قلوبکم شکم‌هایتان از حرام پر شده و بر قلب‌هایتان مُهر خورده است.»  امام حسین علیه السلام

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

کاملا مخالفم

چرا؟ منم اينقدر اونروزا گريه ميكردم

ميدونين من كيم؟ هموني كه نسبت به جاريش حسودي ميكرد چون خيلي زرنگه ولي من تنبل و گشاد 😭  خدايا اگه منو زرنگ نميكني اونو تنبل كن 😭 
2731

هیچی درک می کنم وضعیت خانواده منم اینطوری . حبسم کردن تو خونه نمی زارن بزم بیرون و از طرقی هم با ازدواج مخالفن و اون موجب بدبختی می دونن . ولی ادم از یه سنی به بعد نیاز داره من با اینک 17 سالمه ولی به شدت دلم می خواد یکی کنارم باشه حمایتم کنه برخلاف بقیه که نه تنها کمکم نمی کنن با حرفاشون رو مخم هستن . 

من با افکار مامانت مخالفم. بعد 30 سالگی تعداد خواستگارا و کیفیتشون کمتر میشه.

خانم ها و آقایون مذهبی غیر مذهبی یه حرفی باهاتون دارم : وقتی به طبیعت می ریم زباله نریزیم . حالا بعضیا مثلا می خوان بهتر بشه کل زباله هاشون جمع می کنن تو نایلون یا پوشک بچه رو می ذارن تو کیسه نایلونی تو طبیعت رها می کنن . خوب تو دل طبیعت اجنه که نمیان اونا رو جمع کنن . چرا میندازی ؟ خوب همون کیسه رو بذار تو ماشینت تو شهر بنداز سطل آشغال . یعنی واقعا فهمیدن این موضوع اینقدر سخته که با اینکارمون گند می زنیم به طبیعت؟ نفر بعدی بیاد زباله های مارو ببینه مگس و حشرات دورشو ببینه؟ ما از زباله ای که خودمون تولید کردیم یا پوشکی که بچه ی خودمون پی پی کرده چندشمون میشه  نمی ذاریم تو ماشینمون. بعد گندیده ی اونا رو مردم ببینن خدارو خوش میاد ؟ چرا از ماشینتون زباله بیرون پرت می کنین؟ زباله ی خودتونو تو ماشین تحمل نمی کنین بعد زباله ی شما رو مردم تو جاده تحمل کنن؟ چرا اینقدر بی فرهنگی ؟ چرا اینقدر بی فکری . یه ذره به خودتون بیایید . آدم دو ساعت میره طبیعت حال و هوا عوض کنه فلان میشه به اعصابش برمی گرده . اگه یه درصد به اون دنیا و حق الناس اعتقاد دارین بفهمید اینا حق الناسه . اینا آزار آدماست .اگه هم اعتقاد ندارین به خاطر وجدان به خاطر فرهنگ چه می دونم به خاطر ایران اینکارو نکنین . 
2738
مامانت خودش ب ارزوهاش نرسیده میخواد تمام چیزایی ک ب دست نیاورده رو شماها بدست بیارین یعنی ارزوی خودش ...

مامانم ميگه ازدواج مخالفه با رسيدن به ارزوها. نميدونم تا چه حد درسته؟ 🤦🏼‍♀️

هیچی درک می کنم وضعیت خانواده منم اینطوری . حبسم کردن تو خونه نمی زارن بزم بیرون و از طرقی هم با ازد ...

خاهر منم هرروز همينا رو ميگه

حالا اونایی که درس خوندن به استقلال مالی رسیدن؟؟؟ همه بیکار

استقلال مالی فقط با درس خوندن نیست بعد درس باید بری دنبال کار چه مرتبط چه غیر مرتبط

« فقد ملئت بطونکم من الحرام و طبع علی قلوبکم شکم‌هایتان از حرام پر شده و بر قلب‌هایتان مُهر خورده است.»  امام حسین علیه السلام
2706