2703
2553

🌹بسم رب الشهدا والصدیقین🌹.

فیلم های سخنرانی این شهید و عارف والامقام در نت موجود هست .‌بسیار هم جالب و تاثیرگذار هست🌸

نام کتاب : حدیث آرزومندی

توضیح کتاب:

کتاب  مشتمل بر حکایت دلدادگی عارف عاشق مرحوم حاج «محمود آرزومند رمضانی» است. در این روایت به سفر ایشان به کربلا در سن 21 سالگی و نیز خدمت‌گذاری در درگاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) پرداخته می‌شود و وقایع و اسرار و رموزی که در این سفر روحانی آشکار می‌گردد و روابط ایشان با اهل علم و سخنان و گفته‌های ایشان در آن ایام بررسی می‌گردد. همچنین در این رهگذر صفات سالک حقیقی (تولا و تبرا، حفظ زبان، خدمت به خلق، ادای حق، دریا دلی و...) نیز معرفی شده است......

🌿🌹🌿🌹🌿🌹...............................

سلام ، 

دوستان عزیز تشکر از همراهی شما عزیزان 🙏

با تلاش ها و زحمات  شما عزیزان تاپیک ها ادامه داشت ، متاسفانه فعلا برای مدتی ادامه روزانه تاپیک شهدا برای بنده مقدور نیست . إن شالله توفیق ادامه این مسیر رو داشته باشیم و روزبه روز شاهد پیشرفت و توسعه فرهنگ زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا باشیم . 

بسیار سپاس از همه عزیزان 🙏🌿🌹

التماس دعا 

...................................‌................

به نیت ظهور و سلامتی آقا امام زمان عج و احترام به مقام شهدا ، بزرگداشت مقام و یاد شهدا. حاجت روایی دوستان ..تا هر روز که توفیق باشه به زیارت شهدا میریم ...

من به نیابت از طرف همه افرادی که در این زیارت شرکت میکنند .، چه لایک چه منشن شدن و.. ( هر دوستی که اسمشون نوشته باشه اینجا به هر طریقی)

در پایان  تاپیک سوره ملک را خودم میخونم و از طرف همه هدیه میشه به شهید عزیز.

🌿دوستان شما میتونید فقط با فرستادن یک صلوات یا فاتحه یا دعا و سوره دلخواه در زیارت شهدا شریک باشید .. ( کاملا اختیاری )🌿🌿🌿🌿🌿

باتشکر از حضور شما عزیزان

اجرتان با شهدا

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم

🫧ثواب تمام تاپیک ها ، پست های معنوی ، دعا وصلوات هدیه به نیابت  همه ی شهدا مخصوصا شهید سردار قاسم سلیمانی تقدیم به پیشگاه اُمّ الآداب مادر عشق و ادب ،حضرت ام البنین( س) -(او کہ شایسته یِ آن خانه یِ سرمدی شد) « السَّلام عَلَى الحُسَيْن ، وَعَلَى عَليِّ بْنِ الحُسَيْنِ ، وَعَلَى أوْلادِ الحُسَيْنِ ، وَعَلَى أصْحابِ الحُسَينِ».🫧

🌹🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿  

زیارت نامه شهدا

اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَولِیاءَ اللهِ وَ اَحِبّائَهُ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَصفِیَآءَ اللهِ وَ اَوِدّآئَهُ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصَارَ دینِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَمیرِالمُومِنینَ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ فاطِمَةَ سَیِّدَةِ نِسآءِ العالَمینَ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبیمُحَمَّدٍ الحَسَنِ بنِ عَلِیٍّ الوَلِیِّ النّاصِحِ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبیعَبدِ اللهِ ، بِاَبی اَنتُم وَ اُمّی طِبتُم ، وَ طابَتِ الاَرضُ الَّتی فیها دُفِنتُم ، وَفُزتُم فَوزًا عَظیمًا ، فَیا لَیتَنی کُنتُ مَعَکُم فَاَفُوزَمَعَکُم

🫧ثواب تمام تاپیک ها ، پست های معنوی ، دعا وصلوات هدیه به نیابت  همه ی شهدا مخصوصا شهید سردار قاسم سلیمانی تقدیم به پیشگاه اُمّ الآداب مادر عشق و ادب ،حضرت ام البنین( س) -(او کہ شایسته یِ آن خانه یِ سرمدی شد) « السَّلام عَلَى الحُسَيْن ، وَعَلَى عَليِّ بْنِ الحُسَيْنِ ، وَعَلَى أوْلادِ الحُسَيْنِ ، وَعَلَى أصْحابِ الحُسَينِ».🫧

عارف بالله  ، خادم العباس حاج محمود آرزومند رمضانی

من ادامه دهنده راه ایشان هستم

دكتر سعید ایرانمنش:آقای آرزومندمی فرمودند:پدر بزرگ شان(پدرِ مادرشان)زحمات زیادی در راه اهلبیت عصمت و طهارت كشیده بودند و حالات معنوی خاص خودش را داشته و از خداوند خواسته بود كه این حالات و این نزدیكی به خداوند ، در نسلشان باقی بماند و دعای ایشان مستجاب شده و من ادامه دهنده راه ایشان هستم  و من یقین دارم كه پدربزرگمان یكی از یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند.

هرچه برایمان بفرستید بازهم كم است

ابالفضل آرزومند:پدرم، جایگاه ،پدرو مادرشان را دیده بودند و می فرمودند مادرم نور بیشتری داشتند،زیرا زیاد قرآن تلاوت می كردند و هنوز پدر و مادرم احتیاج به خیرات دارند كه برایشان بفرستیم. پس از گذشت چند روزی كه بسیار برای پدر و مادر حاجی ثواب تلاوت قران ، صلوات و ... فرستادیم، پدرم باز آنها را دیده بودند و فرمودند: مادرم می گوید، هرچه برایمان بفرستید بازهم كم است! 

منبع : http://karbala-14.blogfa.com/post/380

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

بروید این حاجت را از پدرتان بخواهید.

مهندس علی ایرانمنش:در كنار قبر عارف بالله میرزا جواد ملكی تبریزی ، از آقای آرزومند درخواست كردیم، برای حاجتی كه داشتیم از ایشان طلب استعانت نمایند ، و بعد از چند لحظه آقای آرزومند فرمودند: آقای ملكی تبریزی می فرمایند: بروید این حاجت را از پدرتان "شهید حسین جان"بخواهید.(منظور این بود كه حاجات مهمتری از ایشان درخواست نماییم و این حاجت را پدر خودمان هم قادر به برآورده كردن هستند).

به شكل پیروان همانها در آمده اید

جناب جابر بن عبدالله انصاری که با عطیه از شاگردانش در اربعین به زیارت امام حسین عیه السلام آمد، فرمود: یَا عَطِیَّةُ سَمِعْتُ حَبِیبِی رَسُولَ اللَّهِ صلی الله علیه و آله و سلم یَقُولُ مَنْ أَحَبَّ قَوْماً حُشِرَ مَعَهُمْ وَ مَنْ أَحَبَّ عَمَلَ قَوْمٍ أُشْرِكَ فِی عَمَلِهِمْ وَ الَّذِی بَعَثَ مُحَمَّداً بِالْحَقِّ نَبِیّاً إِنَّ نِیَّتِی وَ نِیَّةَ أَصْحَابِی عَلَى مَا مَضَى عَلَیْهِ الْحُسَیْنُ وَ أَصْحَابُه‏
از رسول خدا شنیدم که می فرمود: هرکس قومی را دوست بدارد با آنها در روز قیامت محشور خواهد شد و هرکس که عمل قومی را دوست بدارد با آنها در عملشان شریک است.
ای عطیه و قسم به خداوندی که محمد را به نبوت مبعوث گردانیده، همانا نیت من و یارانم بر همان نیتی بود که امام حسین علیه السلام و یارانشان داشتند.

اباالفضل ارزومند:زمانی كه پدرم مغازه عطاری داشتند، شخصی ،نزد پدرم آمده و به ایشان می گوید:هنگامی كه مشغول خواندن نماز بودم، بدون اینكه متوجه شوم دستهایم به روی هم آمده است،مانند اهل سنت.پدرم در جوابش فرموده بودند:شما درجایی از خلیفه دوم اهل سنت تعریف نموده اید و  بنابراین به شكل پیروان همانها  در آمده اید.

2720

موجودی ملكوتی به نام حوریه

در اسرار معراج حضرت محمد(ص) آمده : اگر یک حوری بهشت سر از دریچه ی بهشت به طرف دنیا بیرون کند از نور جمال او نور خورشید مضمحل و نابود می گردد ، هیچ بنده ای نیست که وارد بهشت شود مگر این که دو حوریه دربالای سر او و دو حوریه در پایین پای او می نشینند و با صدا و نوای خوش از برای او خوانندگی می کنند . حوری های بهشتی از خاک بهشت خلق شده اند و به قدری بدن آن ها لطیف است که مغز ساق پاهای آن ها از زیر هفتاد حله دیده می شود و خداوند به هر مومنی که وارد بهشت شود هشتصد حوریه ی باکره و چهار هزار حوریه ی بیوه تزویج می کند و در بهشت نهری است که در کنار آن مانند علف ها حوریه روئیده می شود ! و چون مومنی از آن نهر عبور می کند ، از هر یک آن ها که خوشش آمد دست او را می گیرد و به همراه خود می برد و خدا او را برای او حلال و تجویز می نماید و فورا به قدرت الهی به جای آن حوریه یک حوریه ی دیگر روئیده می شود !

امام صادق(ع) می فرمایند : عشق بازی با حوریه های بهشتی در هر نوبت به مقدار پانصد سال از عمر دنیا طول می کشد !

دكتر سعید ایرانمنش:

در روزهای ابتدایی كه با آقای آرزومند آشنا شده بودم،در مراسم اعتكاف از ایشان سئوال كردم، آیا پدرم در عالم برزخ حوری بهشتی هم دارند، ایشان با تبسم فرمودند: چه خبر است، او مقامش هنوز آنقدر بالا نرفته كه به او حوریه بدهند. شاید چند سال بعد بود كه با توصیه هایی كه آقای آرزومند به ما گفته بودند و فرستادن ثواب اعمال برای پدرمان، در گلزار شهدا، كنار قبر پدرمان فرمودند: شهید مقامش به جایی رسیده، كه به او موجودی ملكوتی به نام حوریه داده اند، برویم و مزاحمشن نباشیم!

بروید عالم بشوید

پیامبر  اكرم (ص):عالم یک درجه از شهید بالاتر است و شهید یک درجه از عابد ...و برتری عالم بر سایر مردم مانند برتری من بر کوچکترین آنهاست .

امیرالمؤمنین علی (ع):کسی که مرگ او فرا رسد درحالی که در طلب علم است میان او و پیامبران یک درجه فاصله است

پیامبر  اكرم (ص):برتری عالم برعابد همچون برتری ماه در شب بدر بر سایر فرشتگان است.

مهدی اسدی:

در گلزار شهدای كرمان ، فرزند یكی از شهدا كه مدرك پزشكی هم داشت از آقای آرزومند سئوال كردند:از پدرم سئوال می كنیدكه آیا  رشته پزشكی ام را ادامه بدهم یا به دنبال علوم دینی بروم ؟ آقای آرزومند فرمودند:پدرتان می گویند:بروید عالم بشوید. و چند دقیقه بعد وقتی  این سئوال را آقای آرزومند از شهید مغفوری در كنار قبرشان پرسیدند، باز ایشان فرمودند: شهید مغفوری هم می گویند بروید عالم بشوید(عالم دینی)

چیزی عاید شما نشد

خداوند در قرآن كریم نیكی به پدر و مادر را وظیفه ای واجب معرفی فرموده است:

وَ قَضى رَبُّكَ أَلاَّ تَعْبُدُوا إِلاَّ إِیَّاهُ وَ بِالْوالِدَیْنِ إِحْساناً إِمَّا یَبْلُغَنَّ عِنْدَكَ الْكِبَرَ أَحَدُهُما أَوْ كِلاهُما فَلا تَقُلْ لَهُما أُفٍّ وَ لا تَنْهَرْهُما وَ قُلْ لَهُما قَوْلاً كَرِیماً
پروردگار تو مقرر كرد كه جز او را مپرستید و به پدر و مادر (خود) احسان كنید؛ اگر یكی از آن دو یا هر دو در كنار تو به سالخوردگی رسیدند به آنها (حتی) «اف» مگو و به آنان پرخاش مكن و با آنها سخنی شایسته بگوی.
امام رضا ـ علیه السّلام ـ فرمودند:
اگر لفظی كوتاهتر و سبك تر از «اف» وجود داشت، خداوند آن را در آیه ذكر می فرمود.
و در روایت دیگری آمده است كه مقصود از «اف»، كمترین آزار است و اگر كلمه ای وجود داشت كه بر آزاری كوچكتر دلالت می كرد، خداوند از آن نهی می فرمود

امام باقر ـ علیه السّلام ـ از پیامبر اكرم ـ صلّی الله علیه و آ و آو سلّم ـ نقل فرمودند:
ایاكم و عقوق الوالدین فان ریح الجنة توجد من مسیرة الف سنة و لا یجدها عاقٌ...؛
از آزار پدر و مادر بپرهیزید، زیرا بوی بهشت از هزار سال فاصله احساس می شود، ولی آزاردهنده پدر و مادر آن را نمی یابد.

امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود: كسی كه به پدر و مادرش به حالت دشمنی و تنفر نگاه كند خداوند نمازش را نمی پذیرد

علی اصغر آرزومند:

آماده رفتن به مراسم روضه ای بودم كه مادرمان آمد و  با من مطلبی را در میان گذاشتند و من هم با شندن حرفهایشان بسیار ناراحت گشتم و بی اختیار به ایشان اخم كردم و به سرعت برای برگزاری مراسم دعا از منزل خارج شدم، بعد از برگشتن از مراسم هنگامی كه خوابیدم در عالم خواب پدرم را دیدم كه فرمودند:«جلسه دیشب برای شما سودی نداشت» و فردا وقتی خوابم را برایشان تعریف كردم ، فرمودند:«علت اینكه از روضه دیشب چیزی عاید شما نشد این بود كه به مادرتان اخم نمودید و همین مقدار خودش كافی است كه شما را  از بهره های معنوی بی نصیب كنند.»

جایگاه مسجد

قال رسول الله ـ صلی الله علیه و آله ـ : اَلضِّحْكُ فِی الْمَسْجِدِ ظُلْمَهٌ فِی الْقَبْرِ. « كنزالعمال، ج7، ص668»

پیامبراكرم ـ صلی الله علیه و آله ـ می‌فرماید: خندیدن در مسجد سبب تاریكی قبر می‌شود.

علی اصغر آرزومند:در  یكی از مساجد كرمان  بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء به جمع دوستانم پیوستم و بعد از سلام و احوال پرسی ، برخلاف همیشه به مزاح و خنده پرداختیم و آن شب اینگونه سپری شد و روز بعد پدرم بعد از دیدن من فرمودند: «هركس توی مسجد حرف دنیایی بزند، خط قرمزی روی هفتاد سال عبادتش می كشند» و درجایی دیگر می فرمودند: «هركس در مسجد تسبیحی را خرید و فروش كند كار مكروهی انجام داده است»

ای كاش بجای شهادت به درجه علما می رسیدم

از امام صادق(ع) وارد شده فرمود: «إذا کان یوم القیامه جمع الله عزّ و جلّ الناس فى صعیدٍ واحدٍ و وضعت الموارین فتوزن دماء الشهدا مع مداد العلماء فیرحجّ مداد العلماء على دماء‌الشهداء؛
« چون روز قیامت فرا رسد، خداوند اولین و آخرین مخلوقات را در یک سرزمین گرد مى آورد و ترازوها بر قرار مى گردد، سپس خون شهیدان با مرکب قلم عالمان سنجیده مى شود و این نتیجه به دست مى آید که مداد عالِمان از خون شهیدان سنگین تر است».(1)

از این حدیث شریف استفاده مى شود که مرکب قلم عالِم با خون شهیدى که در راه خدا مى جنگد در روز قیامت وقتى با هم سنجیده مى شود، مرکّب قلم عالِمان سنگین تر مى باشد.(2)

1- بحارالانوار، ج 2، ص 14، ح 26.
2- ، گفتار فلسفی، ج3، ص 142.

مهدی اسدی:جناب آقای آرزومند در كنار قبر یكی از شهدا در شهرخانوك فرمودند: «این شهید بزرگوار می گوید من قبل از اینكه به شهادت برسم ، دوست داشتم پیرو  امام محمدباقرعلیه السلام باشم و عالم بشوم» ، و هنوز هم حسرت می خورد كه ای كاش زنده بودم و پیرو ایشان بودم . و بعد آقای آرزومند در جواب شهید فرمودند: خوب قسمت شما رو   پروردگار مقدر كرده و او خواسته  كه شما شهید بشوید،دلتان می خواسته بمانید و پیرو امام باقر علیه السلام بشوید، خیلی چیزها آدم دلش می خواهد،آنچه دلم خواست نه آن شد، آنچه خداوند تبارك و تعالی خواست همان شد. و اگر دلتان می خواهد خادم حضرت عباس علیه السلام بشوید مثل شهیدان علی اصغر ناظمی و  سید مهدی خوانساری كه خادم علی بن ابی طالب علیه السلام و حضرت عباس علیه السلام هستند من دعا میكنم ان شاءالله به این مقام برسید، من خودم جارو كش ایشان بوده ام و از ایشان می خواهم كه شما خادم ایشان بشوید از من دعا كردن و از خداوند متعال اجابت كردن و از عباس علیه السلام دعوت كردن. چند شهید را خودم دیدم و دیگران دیده اند كه در صحن و سرای اهلبیت علیهم السلام رفت و آمد می كنند، شهید علی اصغر ناظمی وقتی از نجف می آید به خانه ی پدر بزرگوارش سری بزند با تعدادی زیادی از شهدا می آیند و موقع خواندن روضه آنجا با ادب می نشینند و از سال گذشته آنقدر مقامش بالا رفته كه با خود آقا قمربنی هاشم علیه السلام می آید و در مراسم روضه شركت می كند ، هرچه كه برای شهید بفرستید مقام شهید بالاتر می رود اگر شهیدی یك لااله الاالله از شهید دیگری بیشتر داشته باشد مقامش بالاتراست یه پله بالاتر است چه مرده و چه شهید.

2714

دیدن صحنه شهادت امام حسین علیه السلام

دكتر سعید ایرانمنش:به آقای آرزومند عرض كردم:بعضی از اشخاص معتقد هستند كه از صحنه های عاشورا ،از لحظه ای كه آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام برای نبرد به میدان می روند تا زمان شهادت ایشان را  فقط امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می تواند ببیند، آیا شما هم همین نظر رادارید؟ ایشان فرمودند: صحنه های روز عاشورا را كفار و قاتلین اباعبدالله  الحسین علیه السلام مشاهده نموده اند و آن وقت شیعه علی علیه السلام نمی تواند ببیند، آنوقت من كه نوكر حسین علیه السلام هستم، نمی توانم ببینم!

شما اهل كربلا هستید؟

دكتر سعید ایرانمنش: در مسجد فاطمیه قم كه آقای آرزومند می فرمودند:«بسیاری از اولیاء و یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در این مكان حضور پیدا می كنند». پیرمردی نورانی كه بعدها متوجه شدیم كه جزو اولیاءالله می باشند،  بعد ازپایان نماز به سوی آقای آرزومند آمدند و به ایشان فرمودند:شما اهل كربلا هستید؟ آقای آرزومند هم گفتند:خیر من اهل كرمانم. و آن پیرمرد با قا طعیت فرمود: نه شما اهل كربلا هستید. و باز آقای آرزومند فرمودند: خیر من اهل كرمانم!و در آخر  پس از چند بار تكرار این سئوال و جواب، آن شخص به ایشان فرمودند: پس شما  به تازگی از سفر كربلا آمده اید. و چند روز بعد از این ماجرا آقای آرزومند فرمودند: «از نماز آیت الله بهجت نوری به سمت آسمان متصاعد می شد كه به اقا اباعبدالله الحسین علیه السلام وصل می گردید» به نظر می آمد كه آن پیرمرد اثرات زیارت امام حسین علیه السلام در نماز آیت الله بهجت(ره) را در سیمای آقای آرزومند مشاهده نموده بود.

منابع:کتاب و http://arezoomand.mihanblog.com

https://www.dalfak.com/w/2c7sz/خادم-العباس-ع-جانبازشهید-حاج-محمود-آرزومند-1380

🍃🌱🌿🍃🌱🌿🍃🌱

اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَهٌ وَ لاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَ لاَ یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَ الأَرْضَ وَ لاَ یَۆُودُهُ حِفْظُهُمَا وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ

🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿
اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْكَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءوَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَيْكَالْمُشْتَكى وَعَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذينَ فَرَضْتَ عَلَيْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَريباً كَلَمْحِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ يا مُحَمَّدُ يا عَلِىُّ يا عَلِىُّ يا مُحَمَّدُ اِكْفِيانى كافِيانِ وَانْصُرانى فَاِنَّكُما ناصِرانِ يا مَوْلانا يا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى اَدْرِكْنى السّاعَةَالسّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرينَ
🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿🌹🌿🌿🌿🌹.

" یابــنَ الصــراطَ المُستقیـــم "

راهےام ڪن بہ راهَــــت ،

ڪه هر چہ راه غیرِ مقصدَت ...

بیـــراهــــه است !

أَللَّهُمَّ_عَجِّلْ_لِوَلِیِّکَ_الْفَرَج#  

بابا قاسم 💔

سلام خواهر گلم خسته نباشید 

تشکر می کنم   از تمام زحماتی که این مدت انجام دادی و با توجه به مشغله زیادی که داری  ، مطالب رو جمع آوری کردی و  ما رو با شهدای عزیز آشنا کردی ،  ان شاالله شهدای عزیز واسطه شما بشن و اجرتون رو بگیرین 

ممنون و سپاسگزارم عزیزم 

السلام علیک یا بقیه الله " عجل الله تعالی فرجه " به جمع 👈 مشق انتظار👉 بپیوندید.تاپیک جامع کلیپ های مهدوی مشق انتظار
2706