2733
2739
میگم شاید چون خواهر یا برادر بزرگتر داره بخاطر همین قوت قلب براش به هرکی میگم میگه بچه ۳سال تنها نم ...

بله چون خواهرشه بهانه نمیگیره

اما دختر اولمو هجده ماهگی جدا کردم.

اگر هم گفت با این جملات که خیلی خوبه تو هم تخت داشته باشی ، درباره اش فکر میکنم، یکروز میخریم، در قالب قصه که شخصیت کودک قصه تخت نداره اما خوشحاله و....قانعش کنید.

جای خواب پدر و مادر اتاقه.هیچ وقت اتاق رو به بچه ندید.

طبیعتا اولش قبول نمیکنه جدا بخوابه اما بزرگ شده، نمیشه پیش شما باشه.هر چی بزرگتر بشه هم سختتر جدا میشه

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
منم بهش فک میکنم ولی فعلا کوچیکه یکسال ونیمشه حالا یکم بزرگ شد انشاالله یاباید خونه عوض کنیم یا به ش ...

آره خیلی کوچیکه

من بعد ۳سالگی رو میگم

من که امید ندارم به عوض کردن خونه خیلی خیلی گرون شده...

اتاقم بدیم به بچه که آخه زن و شوهر حریم میخوان نمیشه که ولی واسه بچه تو هال خوابیدن یا تو اتاق فرقی نداره

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خونتون یه خوابست؟ اگه آره اتاقو میدبد به دخترتون و  خودتون میرید هال؟

شمام به نظرم اتاق رو بدین به بچتون خودتون برین هال اگه قبول کرد تخت خودتون رو بدین بخوابه بزرگ هم هست خوبه اگه نخواست تخت خودتون رو جمع کنین یه تخت دیگه واسش بخرین تا انشاالله خونه دوخوابه بگیرین

خدایا شکرت
2728
بله چون خواهرشه بهانه نمیگیره اما دختر اولمو هجده ماهگی جدا کردم. اگر هم گفت با این جملات که خیلی ...

چه خوب باشما حرف زدم

مادرم میگه بعد ۳سالگی هم که تختش دیگه جا نشد دوسالی رو تخت خودتون بخوابون تا یکم بزرگتر سه بعد بره هال برای خواب

ولی من مطمئنم اگه پیشم بخوابه رو تخت ما و سنشم بالاتر بره دیگه قبول نمیکنه و خیلی سختتر میشه

ولی بچه ۳ساله راحتتر قانع میشه و قبول میکنه..وزودترهم عادت میکنه و وقتی به ۵سالگی رسید دیگه یادگرفته تنها خوابیدن رو

یکیم من میگم بچه رو هرطوری بار بیاری همونطوری میشه

مثلا بعضی بچه ها خیلی کم توقع هستن و برعکس

نه مامان بابام تخت دارن نه خودم 

همگی زمین خوابیدم⁦🤦🏻‍♀️⁩

اینجانب جومونگ دوبار توسط جاسوسان (چیزای سایت😒) فروخته شدم و تسو (نی نی یار) کاربریمو به آتش کشید ولیییی من دوباره بازگشتم💜😐🤣
آره خیلی کوچیکه من بعد ۳سالگی رو میگم من که امید ندارم به عوض کردن خونه خیلی خیلی گرون شده... اتا ...

درسته ولی چاره ای نیست چون بعد سه سالگی شاید به مدت تو هال بخوابه ولی یکم بزرگ شد حتماازتون اتاق میخواد پس مجبور میشین اتاق رو بدین بچه

خدایا شکرت
چه خوب باشما حرف زدم مادرم میگه بعد ۳سالگی هم که تختش دیگه جا نشد دوسالی رو تخت خودتون بخوابون تا ی ...

بله همینطوره در واقع بچه ها به رفتار ما نگاه میکنند.اگر شما مادر قانع و صبوری باشید و راحت با مشکلات کنار بیایبد فرزندتون هم یاد میگیره

مثلا اگر جلوی دخترتون خیلی حساسیت نشون بدید برای اینکه جدا بخوابه و اگر جدا نخوابید چشم و رو کنید لجبازی میکنه و بدتر میشه.

شما فرزندتون رو قانع بار بیارید.یعنی به چیزی که داره راضی باشه.راهش هم اینه که مسائل مهم تر رو بهش نشون بدید.اگر تخت داشتن و اسباب بازی داشتن رو مهم جلوه بدید عادت میکنه.اما اگر بفهمه اصل زندگی به دوتا تکه تخت و اسباب بازی نیست کنار میاد.اگه شما دنبال مال دنیا باشید و مثلا مدام مانتو و کیف و لباس و وسیله منزل بخرید و عوض کنید،یا جایی که میرید وقتی برگشتید مدام بگید فبانی چه خونه ای داشت،چقدر وسیله داخل مغازه قشنگ بود و...بچه هم میفهمه که ارزش های زندگی همین چند تا وسیله ظاهریه.شما اینطور نبلشید تا دخترتون هم یاد بگیره

مثلا دختر من شش سالشه فکر کنم در طول این شش سال چهار_ پنج بار اسباب بازی خریدیم.برای سیسمونی هم نداشت جز چند تا عروسک خز.

وسیله بازی ما معمولا اسباب آشپزخانه و قاشق چنگال و دیگه و قابلمه و نخود و لوبیاست.یا با کاموا بازی میکنند یا سر کتابند یا فعالیت بدنی دارند.اینطوری بچه خلاق میشه، دست ورزی یاد میگیره، هوشش بالا میره و.....

هر وقت هم میگم اسباب بازی میخواهی میگه نه دارم.

من کلا مخالف ریخت و پاش و اسباب بازی زیادم.ضروریات رو بخرید اما بیشتر نیازی نیست.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2738
مشکلی ندارن بچه ها؟؟ نق نمیزنن تخت میخوایم؟؟چرا شما دارید ما نداریم؟ ببخشید خونشون یه خوابست؟ برادر ...

اوناهم خونشون یک خوابست

والا شب خونشون نیستم ببینم چیزی میگن بچه ها یا نه

من به یک اصلی پایبندم جواب ابلهان خاموشیست 

ایشالا تا بزرگ بشه خونه رو دو خوابه میکنید

از الان غصه دو سه سال آینده رو نخور

هرکی تو تاپیکا با نظر من مخالفه یادش باشه مخاطبم فقط و فقط استارتره. حرفی داری به استارتر بزن همونجوری که من حرفم رو به استارتر گفتم