2737
2734
عنوان

خدایا شکرت دهه شصتی شدم

443 بازدید | 15 پست

خدایا شکرت که کودکی قشنگی داشتم خدایا شکرت مدرسه ها پر از عشق بود اون موقع زمستونا ی پر از برف برف پارو کردنای بابام نصفه شب بیدارمون کردن واسه برف بازی خدایا شکرت اون موقع ها مهربونی واقعی ادما رو دیدم خدایا شکرت ماه رمضونا بوی ماه رمضون واقعی میداد عیدا بوی عید واقعی و محرما بوی محرم واقعی خدایا شکرت من اون روزا لمس کردم خدایا شکرت اول مهرا و بوی پاییز خدایا شکرت گاری پر از لواشکو الو سر کوچه مدرسه خندیدنای واقعی بدون موبایل خدایا شکرت پیکان های اون موقع سواریش اندازه همه ماشین خوبا بود خدایا شکرت سیزده به درهای باحال و خونوادگی پشت نیسان و وانت بدون ذره ای فخر فروشی خدایا شکرت که من همه این لذتا رو لمس کردم لی لی بالا بلندی قایم موشک هفت سنگ تو مسیر قشنگی از زندگی بودم .اون موقع ها میوه ها بوی میوه میداد یه خیار میخوردیم سر کلاس بوش تا ده تا کلاس میرفت اما حالا ....خدایا شکرت من یه بخشی از عمرمو واقعان زندگی کردم

پس الان چی؟بچه هامون چی؟من خدارو وقتی شکر میکنم ک کرونا تموم بشه

🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 . من عاشق زندگیم‌.زندگی هم عاشق منه.عشق ما دو طرفس⁦💜من زنی هستم قوی و با اراده. من میبالم به زن بودنم میبالم به ایرانی بودنم.💜میبالم به من بودنم.من عاشق خودم و خدای خودمم💜زندگی نمیکنم صرفا برای فقط زیستن.زندگی میکنم تا عاشق باشم و عاشق بمانم و عاشقانه نفس بکشم و عشق رو به همه از اعماق قلبم بدم💜دوستتون دارم دوستان مهربان من⁦❤️⁩

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خوشحالم یه دهه۵۰ شاد و سرزنده ام🤗

چشم به فردا دوختم شاید از من ما بشه                            گره دلتنگیام با دستای تو وا بشه.....                                *********************************                     نه جونمو بگیر نه پای من بمیر منو همیشه زندگی زده          صدا اگه صداست خدا همون خداست چرا همیشه حال ما بده .....تو فرصت کمت نفس کشیدمت که زندگیمو زیر و رو کنم....بخاطر خودم شبیه تو شدم که آرزوتو آرزو کنم😔                     
2731

شکرت خدایا که منم اگه یه سال دیرتر بدنیا میومدم مزه این دهه رو نمی چشیدم

دوستای گلم کار من دوخت نظم دهنده کشو و کمد و آشپزخونه و ... هست .خوشحالم کن با عضو شدنت تو گروهم.آیدی روبیکام@organayzermahdokht
2738

خدایا شکرت دم دمای عید خونه تکونی میکردیم چقد ذوق داشتیم چقد لحظه ای که بابا پول میزاشت سر کمد که صبحش بریم خرید عید وقتی لباس میخریدم شاید تا روز عید روزی صد بار نگاهشون میکردم  خدایا شکرت .وای تابستونا که هوا گرم میشد باباها کولرارو درست میکردن تا روشنش میکردن بوی کولر یه بوی خاصی میداد .جوجه رنگیم همیشه سرخابی میخریدم وقتی میمرد چقد گریه میکردم .با شلنگ اب تو حیاط رنگین کمون درست میکردم و نگاش میکردمو کیف میکردم

خدایی منم خیلی حس خوبی دارم که دهه شصتیم

زمان ما عشق ها هم عشق بود کجا این همه بی وفایی و خیانت بود 

خیلی میشنوم میگن دهه شصت نسل سوخته است ولی خدایی ما اوج جوونیمون نه اینقدر گرونی بود نه اوضاع اخلاقی و فرهنگی جامعه اینقدر خراب بود 

دوستی داشتم ته کوچه اسمش نرگس بود با دختر خالش جفت شدو میگفت زیر موزاییک حیاطتون یه راهرویه میرسه به شهر پریا ما شبا میریم اونجا منم چقد کندمو اون موازیککارو شل کردمو کندم تا اون تونل و پیدا کنم برسم به شهر پریااا .چقد با دختر خاله هام زنگ ای خونه هارو زدیم و در رفتیم که یه بارم دختر خالمو گرفتنو من جیغ میکشیدم نجاتت میدم و در رفتم وای خدا چقد شبا ستاره هارو رو پشت بوم زیر پشه بند مامان بزرگم نگاه میکردیم میگفتیم هرکی شهاب سنگ ببینه اون و خدا بیشتر دوست داره چقد الکی میگفتم دیدم منم یکی دیدم

جنس عاشق شدنا فرق میکرد .جنس دوس داشتنا فرق میکرد خالص واقعی .وای اون لحظه های که زنگ میزدیم فوت میکردیم .یا دوران مدرسه که قران  سر صفحه رو میخوندم .یا عصو تیم بستکبال منطقه بود انگار تیم ملی بودم توب بسکتم تو خیابون .یا اون جورابهای طوری که تو راهنمایی از روی کفش میدادیم بیرون ای خداااا 

چرا میوه ها مزه اب میده ؟؟چرا هیچ میوه ای طمع نداره یکی بهم بگه .چرا افسردگی هست .چرا دلمرده شدن ادما .چرا هرکی با یکی نیست همزمان با چندتان چی عوض شد چی ؟؟ماها حلال خوریم ماها که هنوز اعتقاد داریم کجای کار میلنگه؟

2706