2733
2734
عنوان

قدرت تحمل عقیده مخالف

219 بازدید | 15 پست

فک می کنید چقدر این توانایی رو دارید؟ چقدر لازمه؟ برای افزایشش چکارمی کنید؟ به نظر جامعه ی ماخیلی دوقطبی شده و اصلا زبون همدیگه رانمیفهمن مردم.به نظرتون جوامع دیگه هم اینجوری اند؟ ماخیلی کم آموزش دیدیم دراین مورد. نسبت این موضوع باامربه معروف نهی ازمنکر چیه؟ تفاوتهاراتا کجامیشه پذیرفت ازکجابه بعد باید جلوش ایستاد؟

میدونم سوالام زیادبود ولی هرکدومشوخواستین جواب بدین

خوب چه ایرادی داره خوب گوش کن بعدش تحقیق بیشتر میشه گفت انتقاد پذیر باشیم  اعتماد بنفس الکی ند ...

اتفاقا امروز یه این موضوع هم فکرمیکردم که یکسریا توجامعه الکی زیاد اعتماد به نفس دارن بدون اینکه زحمتی کشیده باشن که آدمهای بهتری باشن یا دانش بیشتری داشته باشن یک زمانی افرادی که اطلاعاتی نداشتن ساکت تر بودن الان همه مدعی دانستن شدن.ولی فکر کنم این خیلی ربطی به بحث تحمل عقیده مخالف نداشته باشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من خودم دو قطبی فکری و تجربه کردم بخاطر همین درک عقاید متفاوت بقیه  برام راحته

در کل  ازادی فکری و برای هر انسانی قائلم تا جایی که بخاطر افکارش احساس برتری به من و بقیه نداشته باشه

به تنهایی گرفتارند مشتی بی پناه اینجا      من با یقین کافر ، جهان با شک مسلمان !        آن هایی که اصرار دارند عقاید آن ها تمام حقیقت دنیاست ! و به دنبال شما میدوند تا اثبات کنند خودشان‌ با فکرشان قوم برتر اند ! و مخالفان آن ها در قلبشان مرض است ! آن ها قوم برتر در جاهلیت فکری اند
2728
من خودم دو قطبی فکری و تجربه کردم بخاطر همین درک عقاید متفاوت بقیه  برام راحته در کل  ازا ...

فکرکنم ریشه مشکل همین باشه احساس برتری.هرکسی فکرمیکنه فکرخودش بهتره یکی مثلا بااتکا به دین یکی با اتکا به بحثهای روز وجریانات فکری.این شده که رسیدن به تفاهم سخت شده

فکرکنم ریشه مشکل همین باشه احساس برتری.هرکسی فکرمیکنه فکرخودش بهتره یکی مثلا بااتکا به دین یکی با ات ...

دقیقا اختلافات از جایی شروع میشه  که بعضیا احساس میکنن عقاید و تصمیماتی که میگیرن و سبک زندگی ای که دارن نه تنها کاملا بی نقصه بلکه از بقیه هم بهتره

خیلی زمان لازم داریم تا تو این جامعه مردم واقعا درک کنن نتیجه ای که من با فکر و احساسات خودم بهش رسیدم صرفا بهترین نتیجه برای خودمه نه ادم های اطرافم

به تنهایی گرفتارند مشتی بی پناه اینجا      من با یقین کافر ، جهان با شک مسلمان !        آن هایی که اصرار دارند عقاید آن ها تمام حقیقت دنیاست ! و به دنبال شما میدوند تا اثبات کنند خودشان‌ با فکرشان قوم برتر اند ! و مخالفان آن ها در قلبشان مرض است ! آن ها قوم برتر در جاهلیت فکری اند

بیاین تایپیکم😀😀😀😀🤦‍♀️

بگو که از غم عشقت چگونه جان برهانم؟💔چگونه اینهمه غم رابه هرطرف بکشانم؟ 😔نه پای رفتن ازینجا نه طاقتی که بمانم 😭چگونه دست دلم را به دست تو برسانم....💔💔💔

اگه بخاطرش توهین نشه بهم هیچ ارتباطی بهم نداره چرا خودمو درگیر کنم

بعضیا حرف زدن بلد نیستن کاش حداقل حرف نزدن بلد بودن🙄😒.  من تمایلی ندارم قضاوت های بعضی کاربرا رو درباره خودم بدونم لطفا اگه نظری درباره من و نظراتم دارید برای خودتون نگه دارید حق با شماست نیازی نیست وقتتونو تلف کنین
2738

آدم به نظرم باید اشتباهشو بپذیره 

نگه هر چی من میگم اونه 

باید انتقاد پذیر باشه (ولی نه همیشه،فقط مواقعی که بعد از صحبت و دلیل متوجه میشه نظرش و عقیدش اشتباهه )

متاسفانه بعضیا هستن که اصلا اشتباهشونو قبول ندارن و میگن هر چی من بگم همونه 

یا به نظر دیگران احترام نمیزارن

نه زیاد تحمل نظر مخالف رو ندارم. البته یه کمی بهتر شدم و دارم سعی میکنم بهتر هم بشم و خیلی وقتا هم پیش اومده که طرف تونسته قانعم کنه و منم حرفشو پذیرفتم. بنظرم موضع طرف (مثلا اینکه از موضوع بالا نگاه نکنه) و این که هدفش چیه، اینکه توی بحث منکوبت کنه یا اینکه صرفا یه حقیقتی رو روشن کنه، همه اینا خلی تاثیر داره.

البته من خودم بیشتر از نظر مخالف، با نظرات غیر منطقی و نظر کارشناسی دادن در مورد چیزی که هیچی ازش نمیدونن، حالم بد میشه در این مواقع سعی میکنم خودمو از بحث بکشم بیرون و دایورت کنم    

درخواست دوستی قبول نمی‌کنم || کاربر گرامی، اینجا یه سایت تبادل نظر عمومی هس نه چت شخصی و هرکس میتونه به هر پستی ری‌اکشن بده. پس اگه به پستت توی یه تاپیک ریپلای زدم، نگو: «با تو نبودم. مخاطبم استارتر بود» این حرف خیلی مسخره است.
اگه بخاطرش توهین نشه بهم هیچ ارتباطی بهم نداره چرا خودمو درگیر کنم

معمولا افراد سخت میپذیرن کسانی که شبیهشون نیستن را.توحامعه ی ماانگ زدن یه کار رایجه.فوری دسته بندی میکنیم آدمارو وراهمونو ازهم جدامیکنیم.کمتر کسی هست که کسانی که شبیه خودش نیستند راتحمل کنه

دقیقا اختلافات از جایی شروع میشه  که بعضیا احساس میکنن عقاید و تصمیماتی که میگیرن و سبک زندگی ا ...

خودشما هیچوقت سعی نکردید سبک زندگی یا عقیده ای راانتشار بدین؟ یابرای کسی تجویز کنید؟ فکر کنید که این شیوه بهتره برای فرد یاجامعه؟ 

نه زیاد تحمل نظر مخالف رو ندارم. البته یه کمی بهتر شدم و دارم سعی میکنم بهتر هم بشم و خیلی وقتا هم پ ...

من خودمم تحمل نظرمخالف ندارم.تاحالا زیادبابتش ناراحت نبودم چون به راحتی میپذیرفتم خب من فرق دارم با فلانی وفلانی و...ولی الان سریه موضوعاتی باصمیمی ترین دوستم به اختلاف برخوردیم وحتی به این فکرکردم که اونقدر که فکرمیکردم باهم جورنیستیم این شد که تصمیم گرفتم ازاو هم ببرم.ولی بعدبه این فکرکردم به جاش یک مقدار این تحمل را شاید لازم باشه بیشترکنم

آدم به نظرم باید اشتباهشو بپذیره  نگه هر چی من میگم اونه  باید انتقاد پذیر باشه (ولی نه ...

آره غرور وتکبرهم یک ریشه دیگه حل نشدن مشکلاته افراد فکرمیکنن پذیرفتن نظرمخالف زیر سوال بردن خودشونه ممکنه درباطن بپذیرن ولی درظاهر آشکارنکنن تا اعتراف نکرده باشن به اشتباه بودن نظرشون.

خودشما هیچوقت سعی نکردید سبک زندگی یا عقیده ای راانتشار بدین؟ یابرای کسی تجویز کنید؟ فکر کنید که این ...

بله خب. چرا این کارو کردم. ولی الان بیشتر سعی میکنم بجای نسخه پیچیدن صرفا دلایلمو بگم اگه قانع شد بپذیره اگه هم نه که هیچ... بنظرم این اشکالی نداره

درخواست دوستی قبول نمی‌کنم || کاربر گرامی، اینجا یه سایت تبادل نظر عمومی هس نه چت شخصی و هرکس میتونه به هر پستی ری‌اکشن بده. پس اگه به پستت توی یه تاپیک ریپلای زدم، نگو: «با تو نبودم. مخاطبم استارتر بود» این حرف خیلی مسخره است.
2706