2726
عنوان

انتخاب دختریا خانواده دختر؟

618 بازدید | 83 پست

از نظرخودتون.... ازنظر اسلام...درمورد ازدواج دختر حق انتخاب با خودشه یا خانوادش؟منظور اینکه اگه خانواده دختر باشخصی مخالف باشن... از لحاظ اسلامو احادیث حق با دخترع یا خانواده دختر؟دلیل و مدرک میخوام چون میخوام یه سری رو متقاعد کنم😑

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
فقط خود دختر با تایید خانوادش ..چه دین چه غیر دین 

من لازمه که خونوادمو متقاعد کنم بابا منم ادمم حق انتخاب دارم اونام به مذهب خیلی بهامیدن میخوام با زبون خودشون بگم بهشون

عقدی که بدون رضایت خود دختر یا پسر باشه از نظر شرعی حرامه.

برای ازدواج اجازه پدر دختر لازمه اما دلیلی بر این نیست که دختر حق انتخاب نداره.در واقع به خاطر اینه که دخترا وقتی در برابر ابراز علاقه یا وجنات جنس مخالف قرار میگیرن ممکنه احساسی عمل کنن پس لازمه با بزرگتر خودشون مشورت کنن.

متاسفانه این حکمت اسلام به دلیل بعضی سواستفاده ها به صورت مرد سالاری و پدرسالاری و زورگویی در اومده

به رسالات و احادیث مراجعه کن من الان حضور ذهن ندارم

«مرد را انسان معنی می‌کنند و زن را مونث؛ و هرگاه زنی مثل انسان‌ها رفتار کند، می‌گویند از مذکر تقلید کرده است.» سیمون دوبووار♀️=♂️پاترهد🧙🏻 جان من است او♥️⁩مولانا♥️⁩حامی طبیعت🌱🌍صدای دن رینولدز ریتم ضربان زندگیه🐉I am a Firebreather🔥فدایی قلم به دست یعقوب لیث صفاری، حکیم ابوالقاسم فردوسی، علامه دهخدا و دکتر معین📝«بزار» نه و «بذار» (عکسا رو میگم)❌ مرگ ‌بر هکسره🤬 حمایت از راجع‌به_نه راجب_✌🏻
من لازمه که خونوادمو متقاعد کنم بابا منم ادمم حق انتخاب دارم اونام به مذهب خیلی بهامیدن میخوام با زب ...

من مطمئنم ک اگه تو عقد دختر یا پسر راضی نباشن عقد باطله 

گاهی در نقطه ی تاریکی از زندگی قرار داریم و گمان میکنیم که دفن شده ایم اما واقعیت این است که "کاشته" شده ایم.

ببین اینی که میگم قانونیه اما بهتره کار به اینجا نکشه من دیگه دارم ته ته تهش رو میگم   اگر پدر دختر اجازه نده باید باهاش صحبت کرد و متقاعدش کرد اگر باز هم مخالفت کرد دختر این حق رو داره که شکایت کنه از پدرش و قاضی اگر تشخیص بده که مخالفت پدر بیجا هستش قاضی خودش اجازه عقد رو میده

حالا خودتون ببینین اصلا اینکار درست هست یا نه

چون این راه حتما منجر به خشونت خانگی میشه

من لازمه که خونوادمو متقاعد کنم بابا منم ادمم حق انتخاب دارم اونام به مذهب خیلی بهامیدن میخوام با زب ...

اگه به مذهب بها میدن باید بدونن عقدی که به زور انجام شه از نظر شرعی باطله

«مرد را انسان معنی می‌کنند و زن را مونث؛ و هرگاه زنی مثل انسان‌ها رفتار کند، می‌گویند از مذکر تقلید کرده است.» سیمون دوبووار♀️=♂️پاترهد🧙🏻 جان من است او♥️⁩مولانا♥️⁩حامی طبیعت🌱🌍صدای دن رینولدز ریتم ضربان زندگیه🐉I am a Firebreather🔥فدایی قلم به دست یعقوب لیث صفاری، حکیم ابوالقاسم فردوسی، علامه دهخدا و دکتر معین📝«بزار» نه و «بذار» (عکسا رو میگم)❌ مرگ ‌بر هکسره🤬 حمایت از راجع‌به_نه راجب_✌🏻
2706