2737
2734
عنوان

حفظ قرآن

2433 بازدید | 28 پست

سلام🖐🍃

خانمای عزیز من توزمین حفظ قرآن فعالیت میکنم..

خیلی ازخانما همیشه بهم میگن دوست دارن حفظ کنن ولی نمیتونن کلاس برن ویا وقت نمیکنن..

اگه مایل بودین بهم درخواست دوستی بدین که بتونم اونجا برحسب شرایط هرکس براش توضیح میدم..😘

بعضی خانمای گل هم که مقداری حفظن وتثبیت نیستن بهشون برنامه میدم..

هرکس دوست  داشت درخدمتم💚

خلاصه توهمین تایپک یاخصوصی درخدمتم💚

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2731
2738
خب ازکجا میدونی که اگه میرسیدی برات خوب بود؟

میدونستی به تمام خواسته های دنیایی که میخوایم ونمیرسیم خدا درمقابل یاتوهمین دنیا یااون دنیا به زیباترین شکل ممکن برامون جبران میکنه..؟

به حدی که آرزومیکنیم کاش به هیچکدوم ازآرزوهامون نمیرسیدیم...یعنی اونقدر خدا زیبا جبران میکنه

خب ازکجا میدونی که اگه میرسیدی برات خوب بود؟

خوب و بدش مهم نیست.از تهه دلم‌میخواستم‌برسم

میدونی هدف چیه؟چیزی ک وقتی بهش برسی دیگه چیزی نمیخوای

حاضر بودم بهش برسم حتی اگه همون روزشم‌میمردم دیگع برام مهم نبود

ولی نشد دیگه و نمیشه

خدا واسه بعضی بنده هاش خوب میخواد بقیه رو زجر میده

الان‌تو شرایطیم ک فقط میگم خداکنه اشتباهی باعث ب خطر افتادن جون یکی دیگه نشم

ممنون میشم‌ریپلای نکنی‌چون نمیتونم‌جلو خودمو بگیرم جواب ندم🙂از لحاظ روحیم داغونم لطفا بدبختیام و یادم‌نیار ببخشید تند حرف زدم قصدی نداشتم😗

سلام

میشه لطفا بهترین روش حفظ قرآن رو بگین؟؟

أَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَٰهَهُ هَوَاهُ أَفَأَنْتَ تَكُونُ عَلَيْهِ وَكِيلًا ﴿٤٣﴾ أَمْ تَحْسَبُ أَنَّ أَكْثَرَهُمْ يَسْمَعُونَ أَوْ يَعْقِلُونَ ۚ إِنْ هُمْ إِلَّا كَالْأَنْعَامِ ۖ بَلْ هُمْ أَضَلُّ سَبِيلًا ﴿٤٤﴾                               آیا دیدی کسی را که هوای نفسش را معبود خود برگزیده است؟! آیا تو می‌توانی او را هدایت کنی (یا به دفاع از او برخیزی)؟! آیا گمان می‌بری بیشتر آنان می‌شنوند یا می‌فهمند؟! آنان فقط همچون چهارپایانند، بلکه گمراهترند! (فرقان/43و44)
سلام میشه لطفا بهترین روش حفظ قرآن رو بگین؟؟

سلام.

هرزمان که میخوایم محدوده ای ازقرآن روحفظ کنیم مثلا یک صفحه...سه بار  به تلاوت یک استاد که ازصححت روخوانی وتحویدش مطمئنیم گوش میکنیم تا جایی که روخوانی اون صفحه برامون راحت بشه وبعد شروع میکنیم به حفظ عبارت به عبارت نه کلمه به کلمه.وتازمانی که به خوبی حفظ نکردیم جلوترنمیریم مثلا من میخوام یک آیه دوخطی روحفظ کنم اما هنوز میبینم خط دوم روبه خوبی به ذهن نسپردم ومیرم آیه بعد ،این اشتباهه.تازمانی که ملکه ذهنم‌نشده نباید جلو برم.

اگر قبل از حفظ تقسیر ویاترجمه اون قسمت روبخونیم خیلی به حفظ کمک میکنه وباعث میشه اگر جایی روفراموش کردیم‌براساس معنای آیه به یاد بیاریم.مثل داستان حضرت موسی ویاحضرت یوسف

2706