2726
عنوان

به نظرتون میتونم بکشونمش سمت دین و مذهب؟

| مشاهده متن کامل بحث + 761 بازدید | 110 پست
اصلش همونیه که الان هست  اگه همینجوری نتونی بپذیریش خودت اذیت میشی

نه اصلش اونیه که هیچوقت براش وقت نزاشته هر چند من نمیخوام بزور چیزی رو بکنم تو مخش میخوام کم کم بکشمش سمت نماز و دین و... پدر خودم از 38 سالگی نماز خون شد و اعتقاداتش محکم شد

خدای خوبم؛  این شعر بخشی از احساس من نسبت به تو رو به تصویر میکشه ؛ " مرا هزار امید است و هر هزار تویی/شروع شادی و پایان انتظار  تویی  /بهارها که ز عمرم گذشت و بی تو گذشت /چه بود غیر خزان ها اگر بهار تویی/دلم ز هر چه به غیر از تو بود خالی ماند / در این سرا تو بمان ای که  ماندگار تویی/شهاب زودگذر لحظه های بوالهوسی است /ستاره ای که بخندد به شام تار تویی /جهانیان همه گر تشنگان خون من اند/ چه باک زان همه دشمن چو دوست دار تویی /دلم صراحی لبریز آرزومندی است/ مرا  هزار امید است و هر هزار "تویی"شاعر:سیمین بهبهانی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نظرت محترمه ولی م هرچیز که دیدم و شنیدم اینطور نبوده الهه جون  در ضمن هم اسم خودم هستیا😊

چاکریم

ولی من رو خاستم محکم و استوارم 

نمونش همسر خودم ١٨٠ درجه تغیییر کرد بعد از ازدواج

من آن گلبرگ مغرورم که میمیرم ز بی آبی ،ولی پی شبنم نمیگردم با خفت و خاری🤠بخشیدمت برو حلالت کردم نیازی نبود کاربریتو ببندی ، برگرد ،حرفاتو باور کردم 🤚
2728
یعنی میگی اگه تشویقش کنه به نماز خوندن کار اشتباهای؟ بابا این همه پیامبر و امام مردم ارشاد میکردن ب ...

الهه جان 

اون چندین نفری که شما لطف کردی و ارشادشون کردی خودشون تمایل داشتن و به این باور ذهنی رسیده بودن

به عبارتی می گن میقات شخص رسیده و شما رسالتت رو انجام دادی که قابل ستایش

امااااا

این دوست عزیزمون وقتی سوال و اینجوری مطرح کردن یعنی از معیارهای اصلی ازدواج براشون هست و بدون دانش از اینکه آیا طرف مقابل اصلا تمایلی به انجام این مهم دارند یا نه دارن پیش میرن. 

پس در این صورت جواب من منطق کافی ولسه توجیه شدنشون رو داره

هم بیچاره داییم هم بیچاره زنش که شوهرش یواشکی همه کاری میکنه و بهش دوروغ میگه

بقیه کارهاشونو من نمی‌دونم ولی راستش تو این مورد داییتون حق داره چون خانمش با اجبار میگه بهش روزه بگیره 

با قاطعیت می گم نه  اگر می تونی همین طوری بپذیرش

همینجوریشم آدم خوبیه میپذیرمش، مهربونه ، خیره، مشروب نمیخوره مهمونیهای بیخودی نمیره برای به عقاید مذهبی هم احترام میزاره برای همینه که زمینه اصلاحو درش دیدم 

خدای خوبم؛  این شعر بخشی از احساس من نسبت به تو رو به تصویر میکشه ؛ " مرا هزار امید است و هر هزار تویی/شروع شادی و پایان انتظار  تویی  /بهارها که ز عمرم گذشت و بی تو گذشت /چه بود غیر خزان ها اگر بهار تویی/دلم ز هر چه به غیر از تو بود خالی ماند / در این سرا تو بمان ای که  ماندگار تویی/شهاب زودگذر لحظه های بوالهوسی است /ستاره ای که بخندد به شام تار تویی /جهانیان همه گر تشنگان خون من اند/ چه باک زان همه دشمن چو دوست دار تویی /دلم صراحی لبریز آرزومندی است/ مرا  هزار امید است و هر هزار "تویی"شاعر:سیمین بهبهانی
نمیخوام تغییرش بدم میخوام به اصلش برش گردونم و اگه شیرینیشو حس کنه دیگه خودش علاقه مند میشه

ریسک بزرگی هست

اگر اعتقادات و انجام فرائض مذهبی برات مهمه،پیشنهاد میکنم نکن اینکارو

چون کاملا ۵۰ ۵۰ هست

اومدیم و چیزی که شما خواستی نشد!

ابتدا فکر میکردم مملکت وزیرِ دانا می‌خواهد،بعد فکر کردم شاید شاهِ دانا می‌خواهد،اما اکنون می‌فهمم مـِــلــَـتــــــِ دانا میخواهد....!                                                💕امیـــرکــبــیر💕
الهه جان  اون چندین نفری که شما لطف کردی و ارشادشون کردی خودشون تمایل داشتن و به این باور ذهنی ...

باشد ابجی ولی من نظرم همونه

من آن گلبرگ مغرورم که میمیرم ز بی آبی ،ولی پی شبنم نمیگردم با خفت و خاری🤠بخشیدمت برو حلالت کردم نیازی نبود کاربریتو ببندی ، برگرد ،حرفاتو باور کردم 🤚
حالا از کجا میدونی اصلش نماز خونه

چون خانوادش و اجدادش هم میشناسم و خودش هم در مورد مسائل مذهبی خوب و به جا حرف میزنه.

مثلا یه بار روزه داریم رو تشویق کرد. و خیلی چیزها در موردش میدونم فقط به نظرم کاهل نماز شده و برای نماز نخوندن بهونه آورده تا اینجای زندگیش

هیچ ادم بالغی تغییر نمیکنه دکتر هلاکویی میگه با هر کسی ازدواج میکنین بیست درصد بدتر از اونی ک هست تص ...

چه جالب منم با ۳۰ درصد حرفای دکتر هلاکویی مخالفم 

دقیقا شوهر منه... مادر شوهرم خیلی مومن و با ایمان بودو اما شوهر من حتی نمازم نمی‌خونه... اما مرد خوب ...

از چه راه حل هایی استفاده کردید؟ چطور میخواستید بکشیدش سمت مذهب؟

2706