2726
عنوان

چرا انقد زود ازدواج کردی😬سوالی که همیشه باید جواب پس بدم😶

| مشاهده متن کامل بحث + 914 بازدید | 67 پست

خودت باش فردا میگن چرا زود بچه دار شدی چرا دیر چرا بچه را اینجور تربیت کردی غذا دادی و... 

خواهر من از پایه اگر کج برود تا ثریا میرود کج

آرامش سهم قلبی است که درتصرف خداست.    

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

واااایییی درکت میکنم شدیداااا

من ۱۸ سالمه الان و دوساله خونه دارم 

اوایل ازدواجم بخاطر همین حرفا ک چرا زود ازدواج کردی و اینااا ی مدت دیوونه شده بودم و بخاطر همین حرفا ترک تحصیلم کردم 😬

ب

حقیقت کُلفته ..!!..نمیره تو مُخای تَنگ🤞🤞 خسته  از  هوای  زندگیَم ،، میروم  با  خودم قدم بزنم ،،  میروم  از  خودم  رها  بشوم  ،، میروم  با  خودم بِهَم بزنم 🖤 
2728

آبجی منم ۱۷ سالگی ازدواج کرد و نوزده سالگی مادر شد. عاشق شده بود

خداروشکر همسرش خوبه و تونست بعد ازدواج تحصیلاتشو ادامه بده. یه بچه دیگه به دنیا آورد و ارشد متجرمی زبانشم گرفت.  درسشو ول نکرد . بنظر من زود نبود براش. بعضیا تو سن کم بزرگ و عاقلن

به نقل از آیت الله العظمی اراکی: زمانی در ایران هر جا آتش روشن میکردند مردم برای بردن زغال گداخته و روشن کردن کرسی، تنور یا منقل به آنجا میرفتند در ماه خداییِ محرم، در نزدیکی خانه یک زن بدکاره، هیئتی به پا شده بود. زن هم برای بردن آتش به محل رفت و سوال کرد زیر دیگتان روشن است؟ آتش میخواهم.  گفتند بله برو بردار. زن سمت دیگ رفت، و دید آتش خاموش شده خم شد و به هیزمها فوت کرد. مقداری از خاکستر به چشمش پاشید اما ادامه داد تا جایی که هیزمها دوباره روشن شدند. همان اندازه که میخواست برداشت و رفت.اما...همان شب خوابی دید . او دید چند نفر به گردن،دستهاو پاهایش غل و زنجیر بسته و میبرند تا عذابش کنند و هرچه فریاد میزد شما را به خدا ولم کنید کسی گوش نمیداد . زن،بانویی دید که از دور به آنها نزدیک میشد. مأمورهای عذاب با دیدن بانو زنجیرها را رها کردند. بانوی بزرگوار ایستادند و فرمودند چرا میبردیش. گفتند چون بدکاره و فاسد است . بانو گفت نههه... او نگذاشت آش نذری مجلس حسینم خراب شود ... دیگ را روشن نگهداشت. او بخاطر حسینم چشمهایش اذیت شد بخاطر حسین من رهایش کنید ....زن با ترس بسیاری وحشت زده از خواب بیدار شد و مدام با گریه و زاری از حضرت مادر، زهرای اطهر علیهاالسلام، کمک میخواست تا یاریش کند برای پاکدامنی.او همان زن انگشت نمای شهر، توبه کرد و با یاری حضرت زنی مومنه شد تا جایی که هر زمان و هر کجا روضه ای برای حضرت ارباب به پا میشد دنبالش میرفتند و او را دعوت میکردند.  و با اولین جمله روضه خوان " السلام علیک یا ابا عبدالله" زن به شدت گریه میکرد و شیون جانسوزش بلند میشد  جون و زندگیم فدات یا حضرت حسین علیه السلام که در ❤ خدایی و رضای تو رضای پروردگارمه   تو بحث کردن دانش و ادب مهمه

از مچ دست تا ارنج النگو بنداز با چندتا انگشتر سنگین،هرجام نشستی فورا بحث های زناشویی بنداز و‌هرچی بازتر و مبتذل تر بگی بهتر  

شوخی کردم عزیزم،بنظرم لزومی نداره برا کسی توضیحی بدی ولی اگه زیاد کتاب بخونی ومطالعه کنی وقتی که تو‌جمع آگاهانه صحبت میکنی متوجه پختگی شما میشن

من چی بگم پس ۱۴ سالگی عقد کردم۱۵ ازدواج ۱۶ حامله الان ۱۸ سالمه دخترم دو سالشه ولی من قیافه ام بی بی ...

چ جالب مثه دختر خاله من  

خودش نیستی احیانا؟؟؟؟

حقیقت کُلفته ..!!..نمیره تو مُخای تَنگ🤞🤞 خسته  از  هوای  زندگیَم ،، میروم  با  خودم قدم بزنم ،،  میروم  از  خودم  رها  بشوم  ،، میروم  با  خودم بِهَم بزنم 🖤 

جاری منم 15ساله بود اومد تا چند از مادر شوهر وخواهر شوهرم خواستگاریش می کردن غریبه ها

پروفایلمو حتما ببین اگه حالتو خوب کردبرای برآورده شدن آرزوم که داشتن یه خونه بزرگتره اگه دوس داشتی یه صلوات هدیه کن 😍😍😍
واااایییی درکت میکنم شدیداااا من ۱۸ سالمه الان و دوساله خونه دارم  اوایل ازدواجم بخاطر همین ح ...

ترک تحصیل چرا من تازه شروع کردم اخه عمه هام پشت سرم گفته بودن بیچاره رو شوهرش دادن نذاشتن درسشو بخونه 😲

به نظره من اصلا درست نیست کسی از ادم بپرسه چرا زود ازدواج کردی ؟  چرا دیر دیر ازدواج کردی ؟&nb ...

درسته. اینکه کسی بدون اینکه ازش نظر بخواد نظرشو بگه کار اشتباهیه. راجع به ازدواج هم اگه کودک همسری نباشه بقیش دیگه انتخاب خود فرده و قابل احترام. اما من ازدواج کودک همسر ها رو واقعا زشت میدونم همون جور که کودکان کار رو یه معضل جامعه میدونم. منتها اولی نتیجه فقر فرهنگیه و دومی نتیجه فقر مالی

ترک تحصیل چرا من تازه شروع کردم اخه عمه هام پشت سرم گفته بودن بیچاره رو شوهرش دادن نذاشتن درسشو بخون ...

ن منم تا یه سال خوندم ولی اونقد هم کلاسیام همش میگفتن چرا ازدواج کردی و اشتباهه و اینا  منم ک کم سن کلا ۱۳ سالم بود دیگ حرفاشون روم داشت تاثیر میزاشت  و کمکم اخلاقم با شوهرم عوض شده بود دیگ این شد ک ترک تحصیل کنم بجاش زندگیمو نگه دارم  ب حرفایی ک میزنن توجه نکنم 🙁☺ 

ترک تحصیل چرا من تازه شروع کردم اخه عمه هام پشت سرم گفته بودن بیچاره رو شوهرش دادن نذاشتن درسشو بخون ...

والا یکی پیش من و مامانم گفت زود شوهرش دادین من تو دلم  ذوق کردم که منو کوچیک میبینه بیست و هفت سالم بود 

ابروهاتو نازک بگیر و موهاتو بور سفید خاکستری کن اینقدم اخم کن که چروک بیوفته رو پیشونیت این راهها به ذهنم اومد

هر کی هم پرسید چرا زود ازدواج کرد بگو کار دله 

انشالله که کنار هم  دوتایی زودتر به همه خواستاهامون ومیرسیم تو خوشی و ناخوشی تنها نیستیم

بی خیال دنیا تو فقط واسم بخند                                   اگه دنیا بد شد بی خیال بازم بخند 
2706