2733
2734

کرمانشاهیای عزیز و کردستانی های عزیز این آش میدونم واسه کورداس ولی نمیدونم کدوم یکی از این دو استانه میشه برام بگید نحوه ی طبخشو

گلم این ترخینه رو باید داشته باشی که درست کنی 

خانومای مهربون کاربر قدمی هستم سال ۹۶ این کاربری جدیدمه قبلی ترکید لطفا برای سلامتی کوچولوی تو دلم و اینکه سلامت دنیا بیاد  و انیکه همه منتظرا دامنشون سبز بشه یه صلوات مهمونم کنید🙏🏻❤️

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

بلد نیستم ولی فوووق العاده خوشمزس😋😋😋

جوانه میزنم  🌱به روی زخم بر تنم فقط به حکم بودنم ک من زنم،زنم،زنم،...چو هم صدا شویم و پا به پای هم رویم و دست به دست هم دهیم و از ستم رها شویم،🤍جهان دیگری بسازیم از برابری به هم دلی و خواهری جهان شاد و بهتری، نه  سنگ و سارها،نه پای چوبه دارها نه گریه های بارها،نه ننگ و عارهاا..جهان دیگری بسازیم از برابری به هم دلی و خواهری جهان شاد و بهتری😍😍😍❤❤❤
2731

مال سنندج من شنیدم من ترخینه میخرم با پیاز داغ درست میکنم و ماهیچه یا خالی بعضیها بهش دوغ میزنن به صورت اش درست میکنن 

نقشه خداوند همواره زیباتر از خواسته های ماست خدایا شکرت ♥️
گلم این ترخینه رو باید داشته باشی که درست کنی 

ینی چی عزیزم؟چطوری درستش کنم من یبار خوردم عالی بود بهترین اشی بود ک چشیدم بعد اشپزش بم گفت گندم و دوغ و سبزی و گوجه فک کنم ریخته داخلش درسته؟

2738

من بختیاری ام 

و از پاییز تا آخر زمستان هفته ای یک بار ترخینه درست می کنم 

ترخینه ها رو هم یک کدبانو از بروجرد برام می‌فرسته 

من معلم هستم، درد فهمیدن و فهماندن و مفهوم شدن همگی مال من است. 

خیس میکنی یه ساعت قبل با همون ابی که خیسش کردی میزاری بالا هم میزنی وقتی ام جوش اومد هم میزنی تا کل ترخینه باز بشه و یکدست بشه اگه دوسداشته باشی براش پیاز داغ درست میکنی و نعنا داغ میریزی توش باهاش بجوشه و میزاری کمی ابش کم بشه و غلیظ بشه 

خانومای مهربون کاربر قدمی هستم سال ۹۶ این کاربری جدیدمه قبلی ترکید لطفا برای سلامتی کوچولوی تو دلم و اینکه سلامت دنیا بیاد  و انیکه همه منتظرا دامنشون سبز بشه یه صلوات مهمونم کنید🙏🏻❤️

فك كنم لرستانم درست ميكنن

ترخينه هم اگه خودت درست نكردي عطاري هادارن احتمالا

تابستون ترخينه درست ميكنن الان فك نكنم بشه كه الان با اون ترخينه اش ميپزن

دوستاي خوبم برام دعاكنيد تا مشكلم حل بشه🥰🌺
آش فقط آش آذربایجان😂😂😂😂 اسی بلد نبودم گفتم از خودم تعریف کنم.

اش اذربایجان چطوری درست میشه

خوب شد الان دغدغدم شد دوتا یکی اش ترخینه یکی اذربایجان🤦🏼‍♀️

ینی چی عزیزم؟چطوری درستش کنم من یبار خوردم عالی بود بهترین اشی بود ک چشیدم بعد اشپزش بم گفت گندم و د ...

گل ما با دوغ چکیده و گندم ترخینه درست میکنیم بعد جلو افتاب میزاریم خشک میشه یا بسته بندی میکنی میزاری فریزر و هرموقع بخوایم اب اضافه میکنیم و پیاز داغ میپزیم 

2706