2726

سلام من کارشناس بهداشت هستم و این حرفایی ک میخوام بزنم مو ب مو حرف متخصصین اطفال هست

مغز نوزاد در حال رشد هست به هیچ وجه سرشو با پارچه نبندید. ولی کلاه میتونید استفاده کنید.

تو ماشین حتما و صددرصد صندلی مخصوص نوزاد یا کودک رو داشته باشید ب هیچ عنوان داخل ماشین اونا رو تو بغل تون نگیرید

حتما تب سنج تو خونه داشته باشید

قطره آد یا مولتی و آهن ترجیح مون ایرانی هست چون متناسب با نیاز بچه های ایرانی ساخته شده، حالا اگه آهن ایرانیش تو دلتون نیست میتونید سیدرال بدید ب شرطی که میزان آهن داخلش مساوی باشه با آهن ایرانی.

تماشای تلویزیون و گوشی برای کودکان زیر دو سال ممنوع و قدغن هست(البته ویدئو کال رو میتونیم نادیده بگیریم تو شرایط قرنطینه)

روروک ممنوع هست.

غذای کمکی رو بذارید پایان 6 ماه، حتی 1 روز هم زودتر شروع نکنید مگر اینکه متخصص بهتون اجازه بده

تحت هیچ شرایطی بچه هاتونو ب غذاهای میکس شده عادت ندید تا عمل جویدن در اونها ب خوبی تقویت بشه

شیر شبانه(شیر دادن موقع خواب) پس از در آوردن اولین دندان باید قطع کنید چون دندوناشو پوسیده میکنه و شما به اشتباه فکر می‌کنید تقصیر قطره آهنش هست. مادرا اکثرا این قسمت بدجور جبهه میگیرن پس میتونید تو اینستا سرچ کنید شیرشبانه تا خودتون متوجه بشید

ادامه اش رو کامنت میذارم... بخونید لطفا

3 ثانیه واسه منِ مجرد دعا کنید که یه روز مادرِ یه دختر سالم و زیبا بشم. 

سعی کنید فقط شیر مادر بدید. شیر مادر ریسک سرطان سینه رو در مادر پایین میاره، شیر مادر هزاران فایده واسه بچه داره. کاش میتونسم از همه فوایدش نام ببرم ولی از حوصلتون خارج هست.

در هیچ شرایطی از شیشه پستونک استفاده نکنید، بچه ای ک شیشه پستونک استفاده کنه کم کم سینه مادر رو نخواهد گرفت، پس جای شیشه پستونک از سرنگ، قاشق یا فنجان استفاده کنید

بالای یکسال شیر اولویت نیست پس فقط 3 تا 5 بار ب بچه تون شیر بدید اگه بالای یکسال روزی 10 بار ب بچه شیر بدید بچه قطعا غذاهای اصلیشو کمتر بخوره و ممکنه سوءتغذیه بشه.

یک تا دو سالگی عادات غذایی کودک شکل میگیره پس تا میتونید سعی کنید تمام انواع خوراکی ها رو بهش بدید همینطور تمام انواع سبزی ها رو

هرچی رژیم غذاییش متنوع تر، بهتر. اگه خواستید بالای یکسال عسل شروع کنید عسل پاستوریزه بدید، بالای دو سال لازم نیست پاستوریزه باشه

تخم مرغ بهترین و کامل ترین غذا هست ازش غافل نشید همینطور از مغز قلم گاو یا گوسفند.

بالای یکسال با مشورت متخصص بهش شربت زینک بدید. واسه اشتها و رشد قدی و سیستم ایمنی شون مفیده

زیر دو سال نمک ممنوع هست شکر ممنوع هست اگرم مجبور بودید نمک و شکر استفاده کنید خیلی میزانش کم باشه. تا میتونید بچه هاتونو مشغول خاک بازی و آب بازی و اینا کنید چون واسه تکاملش حرف اولو میزنه.

توروخدا زوری ب بچه هاتون غذا ندید، التماس تون میکنم. غذا خوردن یه عمل لذت بخش هست اونو با اصرارهاتون واسه بچه هاتون کوفتش نکنید😉

از همون بچگی اجازه ندید بچه هاتون چاق بشن. چون چاقی در کودکی زمینه ساز بیماریهای بزرگسالی هست.

و آخرین نکته، بچه هاتونو از همون کوچکی عادت بدید ب زود خابیدن، تا زمانی ک تو سن رشد هستن ب نفعشونه ساعت 10 شب خواب باشن تا نهایت رشد قدی واسشون اتفاق بیفته. چون باید اون تایم خواب باشن تا هورمون رشد تو بدنشون عملکرد موثرتری داشته باشه.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من واسه بار هزارم هست دارم این تاپیکو میذارم

خانمای باردار و اونایی ک تازه مادر شدن رو اگه میشناسیدشون زیر این تاپیک تگ کنید 

اگه این مطالب واستون مفید بودن 3 ثانیه دعام کنید

2728

شیر شبو چجوری ترک بدیم من با موارداتون موافقم

در یک شب از شب های زیبا خدا تورا در دستانمان قراررداد و مارو لایق تو دانست از ان پس تو به زندگیمان رنگ ومعناو مفهوم دادی...پسرمون دارا عشق زندگیه مامانو باباش   یه مردادیه جذاب   
شیر شبو چجوری ترک بدیم من با موارداتون موافقم

ناگهانی قطع نکن عزیزم، کم کم شدنی هست. اول دفعاتش کم کن. بعدا کامل قطع کن. اگه پاشد گریه کرد آب خنک بهش بده. آب یخ نه ها. 

ممنون عزیزم

ولی من به هیچ کدوم از بچه هام قطره آهن ندادم

ولی شب شیر زیاد دادم

دندون هاشون سالمه

ولی بچه های داداشم و خواهرشوهرم و برادرشوهرم که قطره میدادن سیاه شده

خداروشکر آزمایش هم دادم برا بچه ها کمبود آهن نداشتن

البته اینکه میگم دلیل این نمیشه که من مخالف قطره هستم

نه اتفاقا موافقم

اد میدم به بچه ها

ولی آهن رو بخاطر همین مسئله ندادم

و نظر و تجربم رو گفتم و هدفم رد مطلب شما نیست چون شاید بچه های من استثنا بودن

ولی در مورد نوزاد

تاکید میکنم نوزاد حتما نظرم اینه که بچه تو ماشین بغل مامانش باشه

چون آرامش میگیره

نوزاد حس میکنه محیط اطرافش رو وقتی وارد ماشین بشه براش یه محیط جدید هست

بغل مامانش آرامش میگیره

😊مرضیه هستم😊 خدایا همیشه شکرگزارت هستم ازت میخوام برا یه لحظه هم منو به حال خودم نذاری ببخش اگه امانتدار خوبی نبودم بهم کمک کن و توان بده که بچه هام رو طوری بزرگ کنم که فقط و فقط بنده خودت باشن و خوب بندگی کنن...خدای خوبم به حق پنج تن همه آرزومندای بچه رو به آرزوشون برسون...خدای خوبم به همه ما فرزندان سالم و صالح و خوش قدم و خوش روزی عنایت بفرما...الهی آمین حالا یه صلوات هم هدیه کنین به روح اموات
اسی جان.پسر من 3 سال. و یازده ماهست.اشتهاش عالی ولی یه مدت وزن گیری نداره.مصرف میوه و سبزیجات و تخم ...

تو این سن بچه ها وزن گیری شون عین قبل نیست عزیزم، سرعت وزن گیری شون میاد پایین. 4 سالگی مراقب بهداشت داره حتما ببرش بهداشت تا از نظر وزن بررسی شه ولی نگران نباش

ممنون عزیزم ولی من به هیچ کدوم از بچه هام قطره آهن ندادم ولی شب شیر زیاد دادم دندون هاشون سالمه ...

خطر جانی هست خدای نکرده عزیزم

داخل کشورای اروپایی و آمریکایی اگه بچه تو بغل گرفته شه جریمه های سنگین میکنن. و از روز اولی ک بچه متولد میشه آموزش صندلی ماشین داده میشه. 

عزیز دلم، قطره آهن فقط باعث تغییر رنگ موقت دندان میشه. خداروشکر ک بچه های گلت دندوناشون سالمه، جنس دندوناشون خوب بوده. قطره آهن آی کیو بچه ها رو 9 تا میتونه بالاتر ببره، بازم خداروشکر ک بچه هات کمبود آهن نداشتن

بچه من نه ماهشه شب اگه شیر نخوره گریه میکنه اذیت میکنه 

یواش یواش دفعات شیر شبشو کمتر و کمتر کن. و در نهایت قطع کن یا حداقل 1 بار موقع تو خواب بهش بده و بعدش بهش آب بده تا شیر نمونه تو محیط دهانش یا مسواک انگشتی

خطر جانی هست خدای نکرده عزیزم داخل کشورای اروپایی و آمریکایی اگه بچه تو بغل گرفته شه جریمه های سنگی ...

شیر مادر اگه غنی باشه آهن داره

و در شش ماه به بالا میشه با خوراکی آهن رو جبران کرد

پسرم خداروشکر الان جزو نوابغ هست

دخترم هم تا اینجا عالی بوده

انشاءالله عاقبت همه مون بخیر باشه

متاسفانه دندون ها ی بچه های خواهر شوهر و برادر شوهرم و داداشم سیاه مونده و حتی قسمتی ریخته

برا ماشین هم هر کار خارجی ها میکنن که صددرصد درست نیست😉 

حالا مهم نیست

در کل مطالبتون خوب بود عزیزم

ممنونم

موفق باشید

😊مرضیه هستم😊 خدایا همیشه شکرگزارت هستم ازت میخوام برا یه لحظه هم منو به حال خودم نذاری ببخش اگه امانتدار خوبی نبودم بهم کمک کن و توان بده که بچه هام رو طوری بزرگ کنم که فقط و فقط بنده خودت باشن و خوب بندگی کنن...خدای خوبم به حق پنج تن همه آرزومندای بچه رو به آرزوشون برسون...خدای خوبم به همه ما فرزندان سالم و صالح و خوش قدم و خوش روزی عنایت بفرما...الهی آمین حالا یه صلوات هم هدیه کنین به روح اموات
2706