2410
2553
عنوان

بچه ها رباخواری چیه؟

418 بازدید | 10 پست

بطور مثال من اگه پول قرض بگیرم از شما و شما به من بگی بانک پانزده درصد سود میده شما هم باید قرضت رو با پانزده درصد سود بدی این میشه ربا؟

اخه شنیدم قرض رد اصل مبلغ هست نه با سودش

آره به این قرض نمیگن 

زمانی که پولتو میدی به یه نفر ولی به طرف میگی که باهاش کارکنه ولی شما میگی من فقط تو سودت سهیمم تو ضررت سعیم تیستم این میشه ربا 

اگر فکر کنم بحث کردن با یک کاربر به جایی نمی‌رسه جواب نمی‌دم. بنابراین این جواب ندادن رو کم آوردن درنظر نگیر دوست عزیز. تا زمانی که حرفات عاقلانه باشه به نظرم لایق گفتگو هستی. هرجا هم فکر کردی من دارم اشتباه حرف میزنم با دلایل منطقی من رو مجاب کن. من با کمال میل عذرخواهی می کنم. با کاربرای کم سنی که خودشون رو عقل کل میدونن که کلا بحث نمیکنم چون همین نشونه ی بی عقلی شونه.
آره به این قرض نمیگن  زمانی که پولتو میدی به یه نفر ولی به طرف میگی که باهاش کارکنه ولی شما می ...

ببین عزیزم یه نفر یه پولی داره تو بانک هست سود پانزده درصد بعد دوست من رفته پول ازش قرض بگیره  که خونه بسازه اونم بهش گفته پول من تو بانک سود پانزده درصد میگیره من پول بهت میدم ولی تو باید با سودش برگردونی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456
بله رباست

ای وای بنده خدا پول رو با همین شرط گرفت و داره اینطوری سود میده اینقدر کارش گره افتاده که نگو دیشب درد دل می کرد گفت با چه بدبختی قرض کردم و... یهو من به دلم گذشت احتمالا شرایط قرض اشتباهه

وای اگر شما پولو بگیری و موقع دادن قرضت ی چیزی بیشتر برای تشکر برگردونی ربا نیست و حتی انجام بدی بهت ...

نه  از اول طرف با دوستم مشروط به اینکه مثل بانک سودشم بده طی کرده بوده

2714

بانکم ربا هس دیگ

منتهی کلاه شرعی گذاشتن سرش ک با سودش واس مردم رفاه میسازیم.

ما هم مبتونیم کلاه شرعی بذاریم و با سودی ک از فرد میگیریم رو ی مقدارشو ب ی فقیری چیزی بدیم

او نیمه ی من است...❤️
[QUOTE=166062610]ای وای بنده خدا پول رو با همین شرط گرفت و داره اینطوری سود میده اینقدر کارش گره افت ...

مرسی بنده خدا خیلی گره تو کارش هست بهش میگم پول رو پس بده تقریبا چند ماه هست گرفته سود چند ماه رو بده و خودش رو گرفتار نکنه خیلی مذهبیه بفهمه ناراحت میشه ..

بانکم ربا هس دیگ منتهی کلاه شرعی گذاشتن سرش ک با سودش واس مردم رفاه میسازیم. ما هم مبتونیم کلاه شر ...

دقیقا خیلی مراجع سود بانک رو دارای مشکل میدونن ولی برخی میگن در گردش هست و... حلاله والا اگه اون حلال باشه که پول دوستم هم درحال گردشه به دست کارگر و... میرسه دیگه

اصلا یه جوری شده هنجارهای دین ادم گیج میشه بس که راه درو  و توجیه و... براش هست اصل هنجارها فراموش و مخدوش میشه