2737
2734

سلام من کارشناس بهداشت هستم و این حرفایی ک میخوام بزنم مو ب مو حرف متخصصین اطفال هست

مغز نوزاد در حال رشد هست به هیچ وجه سرشو با پارچه نبندید. ولی کلاه میتونید استفاده کنید.

تو ماشین حتما و صددرصد صندلی مخصوص نوزاد یا کودک رو داشته باشید ب هیچ عنوان داخل ماشین اونا رو تو بغل تون نگیرید

حتما تب سنج تو خونه داشته باشید

قطره آد یا مولتی و آهن ترجیح مون ایرانی هست چون متناسب با نیاز بچه های ایرانی ساخته شده، حالا اگه آهن ایرانیش تو دلتون نیست میتونید سیدرال بدید ب شرطی که میزان آهن داخلش مساوی باشه با آهن ایرانی.

تماشای تلویزیون و گوشی برای کودکان زیر دو سال ممنوع و قدغن هست(البته ویدئو کال رو میتونیم نادیده بگیریم تو شرایط قرنطینه)

روروک ممنوع هست.

غذای کمکی رو بذارید پایان 6 ماه، حتی 1 روز هم زودتر شروع نکنید مگر اینکه متخصص بهتون اجازه بده

تحت هیچ شرایطی بچه هاتونو ب غذاهای میکس شده عادت ندید تا عمل جویدن در اونها ب خوبی تقویت بشه

شیر شبانه(شیر دادن موقع خواب) پس از در آوردن اولین دندان باید قطع کنید چون دندوناشو پوسیده میکنه و شما به اشتباه فکر می‌کنید تقصیر قطره آهنش هست. مادرا اکثرا این قسمت بدجور جبهه میگیرن پس میتونید تو اینستا سرچ کنید شیرشبانه تا خودتون متوجه بشید

ادامه اش رو کامنت میذارم... بخونید لطفا

3 ثانیه واسه منِ مجرد دعا کنید که یه روز مادرِ یه دختر سالم و زیبا بشم. 

سعی کنید فقط شیر مادر بدید. شیر مادر ریسک سرطان سینه رو در مادر پایین میاره، شیر مادر هزاران فایده واسه بچه داره. کاش میتونسم از همه فوایدش نام ببرم ولی از حوصلتون خارج هست.

در هیچ شرایطی از شیشه پستونک استفاده نکنید، بچه ای ک شیشه پستونک استفاده کنه کم کم سینه مادر رو نخواهد گرفت، پس جای شیشه پستونک از سرنگ، قاشق یا فنجان استفاده کنید

بالای یکسال شیر اولویت نیست پس فقط 3 تا 5 بار ب بچه تون شیر بدید اگه بالای یکسال روزی 8 بار ب بچه شیر بدید بچه ممکنه غذای اصلیشو کمتر بخوره و سوءتغذیه بشه.

یک تا دو سالگی عادات غذایی کودک شکل میگیره پس تا میتونید سعی کنید تمام انواع خوراکی ها رو بهش بدید همینطور تمام انواع سبزی ها رو

هرچی رژیم غذاییش متنوع تر، بهتر. اگه خواستید بالای یکسال عسل شروع کنید عسل پاستوریزه بخرید.

تخم مرغ بهترین و کامل ترین غذا هست ازش غافل نشید

بالای یکسال با مشورت متخصص بهش شربت زینک بدید.

زیر دو سال نمک ممنوع هست شکر ممنوع هست اگرم مجبور بودید نمک و شکر استفاده کنید خیلی میزانش کم باشه. تا میتونید بچه هاتونو مشغول خاک بازی و آب بازی و اینا کنید چون واسه تکاملش حرف اولو میزنه.

توروخدا زوری ب بچه هاتون غذا ندید، التماس تون میکنم. غذا خوردن یه عمل لذت بخش هست اونو با اصرارهاتون واسه بچه هاتون کوفتش نکنید😉

و آخرین نکته، بچه هاتونو از همون کوچکی عادت بدید ب زود خابیدن، تا زمانی ک تو سن رشد هستن ب نفعشونه ساعت 10 شب خواب باشن تا نهایت رشد قدی واسشون اتفاق بیفته. چون باید اون تایم خواب باشن تا هورمون رشد بهترین عملکرد رو داشته باشه واسشون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

گلن بهداشتی جماعت دور جونتون😉چرت زیاد میگه😐 پس تاپیکو ترک میکنم😊

من بهداشتی جماعت هستم ولی خب اینا هیچ کدومش حرف من نیست، حرف دکتر خدیجه ظریفی متخصص اطفال هست و پیج آموزشیش در اینستا 275 هزارتا فالور داره

2731
من یه سوال دارم.من سیزده هفتمه.اکثر اوقات کوشی دستمه و نت روشنه.آیا تاثیر بدی میذاره رو جنین؟

استفاده معمول و معقول اشکالی نداره، ولی حتما موقع خواب وای فای خاموش کن و گوشیتو حالت پرواز قرار بده

2738
استفاده معمول و معقول اشکالی نداره، ولی حتما موقع خواب وای فای خاموش کن و گوشیتو حالت پرواز قرار بده

من که تا حالا اینکارو نکردم الانم هشت ماهمه مشکلی پیش میاد؟ نمیدونستم نگران شدم. شبا همیشه اینترنتم روشن بود

خدایا من یه اشتباهی کردم و برای اشتباهم دارم ساعتها و روزها و هفته ها و ماه ها و سالها تاوان پس میدم خدایا غلط کردم اشتباه کردم منو ببخش و ازین وضعیتی که توش گیرکردم نجاتم بده.گره زندگی من فقط به دست خودت بازمیشه. خدایا منو ازدست این روانی نجاتم بده به هرحالت که خودت صلاح میدونی که میدونم بهترینهارو برای بنده هات میخوای. لطفا برای آرامشم و رسیدن به آرزوهام دعام کنید حاجتتون روا. 
من که تا حالا اینکارو نکردم الانم هشت ماهمه مشکلی پیش میاد؟ نمیدونستم نگران شدم. شبا همیشه اینترنتم ...

نه عزیزم هنوز عوارضی از امواج موبایل ب اثبات نرسیده ولی احتیاط شرط عقل هست، نگران نباش عزیززززم. 

ممنون مفید بود. ببخشید من ماه ۷م تقریبا یه روز درمیون اندازه یه سکه یهو لباس زیرم خیس میشه آب رقیق ...

مطمئنم ترشح هست. ترشح حالت چسبناک داره ولی اگه خدای نکرده آبریزش باشه مشخصه آب هست. ترشح کاملا طبیعیه ب شرطی ک بی بو و بی رنگ باشه 

آخه چسبناک نیست. عین آبه. یعنی آب دور جنینه؟

یعنی دقیقا عین آب هست؟؟؟؟؟ مگه میشه، اگه اینجوریه باید ب دکترت بگی. 

اگرم دکترت نیست برو زایشگاه، ولی حدس من اینه ک آب نیست و ترشحه

یعنی دقیقا عین آب هست؟؟؟؟؟ مگه میشه، اگه اینجوریه باید ب دکترت بگی.  اگرم دکترت نیست برو زایشگ ...

من سه شنبه سونو داپلر دارم. اگه آب دور جنین باشه که داره خارج میشه یعنی آب دورش داره کم میشه دیگه توی سونو نشون میده؟

باورکن اصلا هیچی به لباسم نمیچسبه فقط خیس میشه انگار که آب ریخته باشه. 

تا سه شنبه که نوبت دارم دیر میشه دکتر برم؟ دکترم شنبه م هست اگه خیلی اورژانسیم شنبه برم

درخواست دوستی قبول نمیکنم 
2706