1874
1959

من چند تا کشور رفتم خیلی خوب بود هرکدوم اگر ویزام تمدید میشد دوست نداشت‌م‌برگردم ایران خیلی آرامش داشتم خیلی خیلی جو آرومی از خبرهای نکبت ایران دور بودم حتی دوست نداشتم با فامیلم حرف بزنم از بس آرامش داشتم

و یک روز تمام میشوم بی آنکه تو باشم...تمام من تمام مشو بی قلب من حرام مشو...تو آن منی حال منو و احوال منی ...صدای تو برابرم...نشنیده ام ز باورم ...

استرالیا 4 سال خوب بود به خاطر کار بابام رفتیم 

خیلی خوش گذشت ولی فقط از 10 تا 14 سالگی بود الان می فهمم چی بود 

امیدوارم دوباره بتونم برم این دفعه کانادا برای زندگی 

میشه لطفا برای شادی روح مادرم صلوات بفرستید ممنونم. من یه دختری هستم عاشق بحث های علمی‌و عاشق شیمی و واکنش های جذابش  عضو اکیپ علمی👽🧪🧬

آیا می‌دانید در هفته ۳۶ بارداری باید برای ذخیره خون بندناف نوزادتان ثبت‌نام کنید؟!

1983

من حج رفتم.. عمره.. 😁 

از رجبعلی خیاط ﭘﺮﺳﯿﺪﻧﺪ :ﭼﺮﺍ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺁﺭﺍمي؟ﮔﻔت : ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺳﺎﻟﻬﺎ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻭ ﺗﺠﺮﺑﻪ، ﺯﻧﺪگي ﺧﻮﺩﺭﺍ ﺑﺮ ﭘﻨﺞ ﺍﺻﻞ ﺑﻨﺎ ﮐﺮﺩﻡ:*دانستم ﺭﺯﻕ ﻣﺮﺍ ﺩﯾﮕﺮﯼ نميخورد ،ﭘﺲ ﺁﺭﺍﻡ ﺷﺪﻡ!*دانستم ﮐﻪ ﺧﺪﺍ ﻣﺮﺍ ميبيند ،ﭘﺲ ﺣﯿﺎ ﮐﺮﺩﻡ!*دانستم ﮐﻪ ﮐﺎﺭ ﻣﺮﺍ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺍﻧﺠﺎﻡ نميدهد ، ﭘﺲ ﺗﻼﺵ ﮐﺮﺩﻡ!دانستم ﮐﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﮐﺎﺭﻡ ﻣﺮﮒ ﺍﺳﺖ،ﭘﺲ ﻣﻬﯿﺎ ﺷﺪﻡ!*دانستم ﮐﻪ نیکي ﻭ ﺑﺪﯼ ﮔﻢ نميشودﻭ ﺳﺮﺍﻧﺠﺎﻡ ﺑﻪ ﺳﻮﯼ ﻣﻦ ﺑﺎﺯ ميگردد.. پس ﺑﺮ ﺧﻮبي ﺍﻓﺰﻭﺩﻡ ﻭ ﺍﺯ ﺑﺪﯼ ﮐﻢ ﮐﺮﺩﻡ!وﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﺍﯾﻦ 5 اصل ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﻮﺩیاﺩﺁﻭﺭﯼ ميكنم.. امید که ماهم این تفکر رو برای خودمون ذاتی کنیم.. 
1984
1976

یونان و ترکیه رفتم 

و چن باری هم رفتم آذربایجان (فامیلامون اونجان) 

اذربایجان و ترکیه به شدت شبیه ایرانن از نظر فرهنگی و چون من ترکم خیلی خیلی احساس راحتی میکردم 

و یونانم حدودا ۷.۸ سال پیش رفتم عاشقش شدم

ولی بازم ایران خودمو به همشون ترجیح میدم

اگه یه روز دختر دار شدم آروم موهای قشنگشو از جلوی صورتش کنار میزنم و زل میزنم تو چشای ناب و پاکش و با زمزمه ی آروم بهش میگم_ مامانی اینو بدون که تو بزرگترین افتخار زندگی منی، اینو بدون که من جون سپر میکنم تا تو خوشبخت باشی، مامان جون مرگ من اون روزیه که دختر قشنگ و پاکم بخاطر چند تار مو یا خندیدن از ته دل قضاوت بشه، وجودم اون لحظه بی معناست که دختر پاکم شبا صدای هق هق گریشو تو بالشتش خفه کنه، اگه اشک تو اون چشای قشنگت حلقه بزنه دنیا رو سرم خراب میشه، قشنگ ترین اتفاق زندگیم دخترنازم اینو بدون که اونقدر به پات میمونم که مردم این شهر به جای عشق یوسف و زلیخا عشق مادر و فرزندی من و تورو فریاد بزنن، مامانی یوقت دلتو ندی به کسی که دلتو بشکنه ها اخه کسی که دل دختر منو بشکنه انگار شیشه قلب منو هزار تیکه کرده، اگه یه روز عاشق شدی و انتخابت ازدواج بود بدون که مادرت همیشه پیشته ❣️خلاصه زندگی من اینو بدون که اگه صدبار خطا کردی بازم یه قلبی اینجاست که برات میتپه و یه آغوشی همیشه به روت بازه❣️محبوب من تو اگه عروس بشی نشی درس بخونی نخونی باحجاب باشی یا بی حجاب اصلا هرجوری که باشی اینو بدون که همیشه شاهدخت قلب مامان میمونی اخه این دنیا بدون تو و همجنسات زیادی خاکستریه🖤
1718