2703
2553
عنوان

دانشگاه حرف بزنم یا نه

108 بازدید | 10 پست

اساتید مدام سوال میکنن و میخان حرف بزنیم من کمی خنالت میکشم که نکنه غلط لگم اما لازم حرف میزنم بهتره ساکت باشم یا کلا فعال باشم در ضمن درون گرام

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720

والا من دیدم اونایی که اشتباهم میگن ولی اعتماد بنفسشون بالاس و خیلی سرکلاس فعالن بیشتر نمره هم میگیرن چون آخرسر استاد یادش نیست درست گفته یا غلط ولی یادشه کی همیشه فعال بوده

خب اشتباه بگی...چی میشه؟؟؟

حرف بزن،نظر بده،حتی به غلط...

ترس از اشتباه کردن ادمو تو رکود نگه میداره...

باید تجربه کنی،اشتباه کنی،حتی ضایع بشی،بخندی،تا بزرگ بشی!!!

با کنار کشیدن و گوشه نشستن هیچوقت موفق نمیشی

اگه اظهار نظر میخوان یا خودت نظری داری بگو 

دانشگاه با مدرسه فرق داره، تو دانشگاه علاوه بر درس، خودتم باید پیدا کنی، باید بدونی تو موضوعات مختلف چجوری هستی چه نظرا و عقایدی داری بقیه چیه نظرشون. 

تعامل اینمدلی خیلی خوبه، هم گفتن هم شنیدن بهت کمک میکنه جامعه هم بشناسی

2714

فعال باش عزیزم. نه اینکه نسنجیده و بدون دانش حرف بزنی مدام اما اگر نکته ای به ذهنت اومد خجالت نکش و بگو. ما تو یه جامعه ی مردسالار زندگی می کنیم اگر ساکت بشنیم کسی تشویقمون نمی کنه به حرف زدن و فعال بودن و... خودمون باید یاد بگیریم حرفمون رو بزنیم و خجالت نکشیم. در ضمن خوب صحبت کردن و فن بیان با تمرین حاصل می شه اگر ساکت بشینی هیچ وقت نمی تونی خوب حرف بزنی.

اینا رو من به دانشجوهام هم می گم خودم هم سعی می کنم رعایت کنم (خودمم دانشجوی دکترام) مثلا همون اول  مخصوصا به دخترا و کسایی که اروپایی نیستن و... می گم ساکت نشنین تو سمینارها اگر دیدن همش چند نفر دارن حرف می زنن و به بقیه گوش نمی دن حتی شده (اگر مجبور شدین) حرفشونو قطع کنید حرفتون رو بزنین از نداشتن فن بیان و لهجه و... هم خجالت نکشید. 

"Those who do not move, do not notice their chains"
فعال باش عزیزم. نه اینکه نسنجیده و بدون دانش حرف بزنی مدام اما اگر نکته ای به ذهنت اومد خجالت نکش و ...

مرسی از راهنماییت عزیز . شما خارج زندگی میکنید ؟میدونید شرایط فاند تحصیلی چیه؟ ایا برای مشاوره میشه؟