2726
عنوان

گرفتار بيا

177 بازدید | 1 پست

خوب چرا قفل ميكني داريم صحبت ميكنيم 😢

من الان قفل ميكنم كه بتونم تعطيل كنم دوست داشتي بيا تاپيك خودت يا خصوصي

اتفاقا دارمشو هموز فرصت نكردم بخونم 

ببين عزيزم تئوريهاي مختلف روي ادمهاي مختلف ممكنه جواب بده ممكنه نده تئوري هيجان براي تو انتخاب براي من و يونگ براي يكي ديگه و ممكنه اونيكه براي يكي از جواب بده روي اون بكي نده 

اما من ميگم خيلي بسته به نگرش فرد داره بازسازي گذشته تا جاييكه بدوني تله هاي فكر و رفتارت كجاست ميتونه عالي باشه اما از جاييكه افتاد تو پيدا كردن مقصر و ازار و سرزنش اينجا خطرناكه و بايد ترمزش را كشيد 

من زمانيكه روي تئوري اريك برن يا همون پيشنريسها و به قول شما گذشته مطالعه كردم ريشه بسيار از رفتار ناخوداگاهم دستم امد اما اين حرفت قبول دارم و از جاييكه ديدم دارم مدام كرور ميكنم جايگزين قرار دادم فهميدم همه اطرافيان بيشنريس دارند و رفتار بسياري كه باهام ميشه مبني بر پيشنريسشونه پس اسن وسط نه من مقصرم نه انها حتي تلاش كردم اوضاع را بهتر كنم اما ديدم نميشه همون خواستن و پذيرش كه همه ندارن منم نميتونم درشون ايجاد كنم پس راه خودم انتخاب كردم و رشد و اصلاح خودم پيش گرفتم و هنوزم در حال تمرين هستم اتفاقا همينجا بود كه تيوري انتخاب را باهاش موتجه شد و مثل راهنما كاملا اتفاقي باش برخورد كردم دنبالش باشي نشانه ها ميان اما نه نشونه جادويي و توهمات جذب و ... كه بحث جدا داره

پروسه درمان و رشد مداومه فكر نكن يك دوره كوتاه ميگذره و تمام ميشه و حل ميشه يك نظر يك روش ممكنه فقط براي بكي از وجوهت جوابگو باشه 

@greftar    

يادم رفت اين را بگم در مورد كنترل خشم نرشتي همون تئري برن و بخشهاي كودك و واد را بخون

كتاب هيجان درماني و شناخت هيجان همكمك ميكنه نويسندشياذم نيست پيدا كردم ميفرسم خصوصيت

يك استادي ميگفت وجود انسان هم عقل هم احساس (حالا ابزاراي ديگم هست فعلا كاريش نداريم)

وقتي بالغ و عقل (متد برن) جواب نده از شيوه هاي درمان هيجان استفاده ميشه

خشمت ريشه در احساسات سركوب شده داره اينجا ريشه و تجارب وپيش نويس مهمه كه بدونيم ترس بوده يا غم يا انتظار يا نياز براورده نشده

ببين همه بهم وصله و لادمه اينها را روانكاو بدونه براي همين گفتم مهمه درمانگر كي باشه و تسلطش چقدر

@greftar