2737
2734
عنوان

بداهه گویی یا مهارت کلامی

| مشاهده متن کامل بحث + 55131 بازدید | 340 پست

دختر گرانبها مشکل منم این هست که مادرم خیلی به حجابم گیر میده من یکم از خواهرام و زنداداشام خوشگل ترم حجابم معمولی هست ولی مشکلم اینه که مادرم همش توی جمع و جلوی شوهر خواهرام همش بهم میگه یقت بازه بلند نخند موهاتو بکن تو و حتی بعصی وقتا با دید جانبی دیدم که پشت سرم جلوی بقیه با حالت دست میگه که ای از این سر و وضعت 

منم خیلی ناراحت میشم و بعضی وقتا تو جمعاشون نمیرم و بعضی وقتا بعد مهمونی گریه میکنم 

لطفا راهنماییم کن ممنون 

سلامتی اون رفیقـی که مجازیهاما یه جوری برات سنگ صبوره که هیچکدوم از رفیقای واقعیت به گرد پاش هم نمی رسن . . .
@دختر_گرانبها   فکر میکردم سرتون شلوغه و منتظر بودم جواب بدین ولی الان میبینم دوتا تاپیک دیگه ...

بعد اون دو تا تاپیک را مطالعه فرمودین ؟

یکیش در مورد درخواست دوستی بوده که اصلا قفله و برای این تاپیک زدم که بگم اگه درخواست ها را جواب ندادم حمل بر بی ادبی نشه ! یکیش در مورد سوال چند تا کاربر در خصوصی بوده که جویای کار اینترنتی بودن و من به صورت عمومی تاپیک زدم که بقیه هم استفاده کنن ‌.

این تاپیک هم قرار نبود من ادامه بدم .قرار بود خود کاربران ادامه بدن .از اولش هم نوشتم که مدیریتش خودتونین .

درسته سرم شلوغ نیست .الکی میگم .  کاری نمیکنم .شاغلم تا ساعت ۱۷ عصر .دختر کوچیکی دارم .ورزش میکنم .تو خصوصی سوالا را جواب میدم و هر کدومش قابلیت عمومی شدن را داره براش تاپیک میزنم که با یه تاپیک عمومی به چندین سوال در خصوصی پاسخ دهم ... شبها هم ۵ الی ۶ ساعت میخوابم ...

این مدل کنایه زدن شما ،اونم برای کسی که در حد توانش داره وقت و انرژی میذاره واقعا بی انصافی است .

موفق باشین 🌹

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من همه تاپیک ها را قفل میکنم .و از سایت هم خداحافظی میکنم .چون بدهکار خیلی ها شدم .

یک تاپیک واضح زدم گفتم  بابا سوالات تون را اینجا نگین .یک تاپیک باز دارم اونجا بگین .بذارین تاپیک هدف خودش را داشته باشه .توجهی نشد متاسفانه..‌ . 

واقعا کاری که دلی انجام میدیم برای مردم همین میشه .در آخر تازه محکوم میشی و متلک هم میشنوی .خیلی ها ازم شاکی بودن که چرا وقت نمیذارم . بهتره انتظاراتی دیگه نباشه ازم .موفق باشین 🌹

لطفا در تاپیک ها اگر سوالی در مورد زندگی مشترک دارید بنده را تگ نفرمایید چون بنده مشاور/روانشناس نیستم...اگر تمایل دارید تاپیک هام را مطالعه کنین چون روی همین مواردی که نوشتم تجربه دارم نه بیشتر .ممنونم 🤝🙏☺
من همه تاپیک ها را قفل میکنم .و از سایت هم خداحافظی میکنم .چون بدهکار خیلی ها شدم . یک تاپیک واضح ز ...

گرانبهای عزیز خیلی ها هنوز بهت نیاز دارن......

امیدوازم۰هر جا ک هستی سالم باشی

ی صلوات‌برای حاجتم‌میفرستی ممنون
2728
دختر گرانبها من لکنت زبان دارم، تو هوای سرد لنکت‌م شدیدتر میشه البته باید مثلا یکساعت کنارم بشینید ت ...

سلام 

خواهر زاده منم لکنت زبان داره

متاسفانه من خودمم لکنت زبان داشتم

هیچ وقت نمیتونستم شروع کننده یه گفت و گو باشم‌

چون از استرس زبونم بند میاد 

هیچ وقت نمیتونستم جوک بگم چون همه جوک ها به حرف ی شروع میشه (*اونایی لکنت زبون دارن رو مصوت ی گیر دارن)

یا مثل شما به خاطر همین لکنت زبون خیلی چیز ها رو نگفتم و هنوزم که هنوزه حسرت اش روی دلم مونده

و حسابی جلوی پیشرفتم گرفته شده 

سخت از اونا نگاه های ترحم آمیز اطرافیان

البته الان لکنت زبونم ۹۰ درصد حل شده خداروشکر 

کاش  هم دیگه رو درک کنیم

گرانبها جان ببخشیداصلا موضوع تایپیک ربط نداشت 

* یکی از راه کار های من اینه وقتی کسی چیزی میگه که حرصم رو در بیاره یا تکیه بندازه نا دیده اش میگیرم و یه جوری وانمود میکنم انگار متوجه اش نشدم 

حالت چهره اش اون لحظه دیدنیه 😂

😍الحمدالله کما هُوَ اهلُه 😍👩🏻‍⚕️
من همه تاپیک ها را قفل میکنم .و از سایت هم خداحافظی میکنم .چون بدهکار خیلی ها شدم . یک تاپیک واضح ز ...

عزیزم 

این همه کاربری شما رو دنبال میکنن 

بخاطر حرف تعدادی کاربر لطفا دلخور نشو اینجا همه مدل ادمی هست 

از اول دی ماه هم شما هم بانو ارتمیس غیر فعال شدین 

من هرروز قسمت تاپیک های زخیره شدمو نگاه میکنم به امید فعال شدن شماها 😔

خداجونم من و دست این و اون نسپار خودت مراقبم باش 😘😍
عزیزم  این همه کاربری شما رو دنبال میکنن  بخاطر حرف تعدادی کاربر لطفا دلخور نشو اینجا هم ...

سلام عزیزم 

بله متاسفانه منم خسته شدم 

امیدوارم انرژی خودم را بازیابی کنم

ممنون از پیامتون 

و ببخشید که باعث ناراحتی شدم 

سلامدوستان گل و قشنگ و خانمای با سیاست

اولین باره با تاپیکای استارتر اشنا میشم خیلی برام جذابه و چقدر نکته های خوبی میشه پیدا کرد

من بشدت معتقدم که نباید دل کسی رو شکست .چون اول از همه خودم اذیتم میشم.واسه ی همین خیلی وقتا که کسی حرفی بهم میزنه سکوت میکتم چون عصبانیت تو حرف زدنم کاملا مشخص میشه و نمیخام طرف فک کنه اخ جون تونستم بهمش بریزم یا من جوابی بدم که بعدا بگم کاشکی دل کسی رو نمیرنجوندی...این سکوت کردنه هم اذیتم میکنه....

یه پیشنهاد بهم بدید لطفا...مثلا چند وقت پیش خواهر شوهرم از پسر سه سالم داشت میپرسید مثلا شوهر خواهرشوهرم اسمش چیه یا برو به فلانی این سیب رو بده و اینجوری...پسرم قاطی کرد و نرفت سمت شخص خاصی ...خواهز شوهرم تو جمع نه گذاشت نه برداشت گفت تقصیر مامانشه که هیچی یادش نداده!! خیلیییییی ناراجت شدم .چون بچم واقعا اونا رو زیاد نمیبینه واسه همین یادش نمیمونه .و قاطی کرده بود اما هیچی در جواب خواهرشوهرم نگفتم .اگه شما جای من بودید و میخاستید محترمانه جوابی بدید چی میگفتید؟

اینکه تربیت منو زیر سوالل برد خیلی برام سنگین و درداور بود و بدتر این سکوتم که بهش فهموندم تو درست میگی و من هیچ جوابی ندارم

چند ماهی هست یه کار توخونه شروع کردم.برای پیشرفتم لطفا دعا کنید♥️♥♥️اگه دوس داری تو هم مثل من تو خونت شاغل بشی بهم درخاست بده❤از کجا میدونی؟ شاید این همون راهیه که همیشه از خدا میخاستی  و میگفتی خدایاا راهی جلوی پام بزار تا زندگیمو متحول کنم...(نتورکر.نماینده برند لدورا)
2738
خب مثلا مادرشوهرتون میگن : این جارو برقی چیه خریدی ؟ شما میگی مارک پارس خزر خریدم . مادرشوهر : واه ...

این حرفتوووو اوازه ی گوشم میکنم و با طلا مینویسمش.هر روز بهش توجه میکنم.....چون خودم میخام استفاده کنم چیزی رو خریدم که باهاش راحتترم🛑🛑🛑🛑🛑🛑🛑در جواب اقوامم که مرتب میگن این قدیمیه و چرا این رنگی و اینمدلی خریدی

چند ماهی هست یه کار توخونه شروع کردم.برای پیشرفتم لطفا دعا کنید♥️♥♥️اگه دوس داری تو هم مثل من تو خونت شاغل بشی بهم درخاست بده❤از کجا میدونی؟ شاید این همون راهیه که همیشه از خدا میخاستی  و میگفتی خدایاا راهی جلوی پام بزار تا زندگیمو متحول کنم...(نتورکر.نماینده برند لدورا)
ببخشید ولی من تموم این بی احترامی ها رو از سمت شما میبینم چون وقتی ناراحت شدین بجای سرسنگین رفتار کر ...

این عالیههههههه

منم متاسفانه وقتی از کسی ناراحت میشم لبخند کوچیکی میزنم و رومو میکردم اونور یعنی نشنیدم.....اما بهتره اینبار وقتی ناراحت میشم بجای لبخند زدن .کار خاصی نکنم .یا مثلا چند ثانیه به حالت تعجب از شعورش بهش نگاه کنم

این عالیههههههه منم متاسفانه وقتی از کسی ناراحت میشم لبخند کوچیکی میزنم و رومو میکردم اونور یعنی نش ...

خداروشکر ک مفیدبود

(شروع ازمهرماه۹۹)        وزن شروع:۹۴☹---'وزن فعلی:۸۹/۶۰۰😎89/100😊۸۸/۶۰۰🥰-۸۶/۶۰۰🧚‍♀️💃--وزن هدف اول:۸۰kg😇🥰💪
سلام عزیزم  بله متاسفانه منم خسته شدم  امیدوارم انرژی خودم را بازیابی کنم ممنون از پیام ...

سلام عزیزم یه سوال داشتم 

تو تاپیکتون گفتین قبل از تغییر در ظاهر مردانه بودین (همون لباس و کفش و..)

میخواستم بدونم بعد از تغییرتون ظاهرتون چجوری تغییر کرد؟من نمیدونم چجوری باشم یه خورده انگیزه ام براش ندارم😳

ممنون میشم یکم بازش کنید و برام توضیح بدید 🌹

ای که مرا خوانده ای راه نشانم بده❤                       

سلام.چقد خوشحالم ک اینجا باز کردین..

امیدوارم حالتون خوب باشه

من ی تجریه داشتم اینکه جواب دادن بار اول خیلی سخته ممکنه صداتون حتی بلرزه صورتتون قرمز بشه اما بعد چند بار گفتن دیگ عادی میشه انگار دیگ نمیترسین 

من یادمه دوسال پیش همه این مراحل رو گدروندم اما دیگ یادم رقت باید دایمی بشه تو زندگیم

اما حالا کم کم دارم تو دهنم اجرایی میکنم

وقتی مصمم بشی ک حق توعه حرف بزنی ناخداگاه حرات پیدا میکنی مثلا من در زدم وقتی میخواستم برم خونه مادرشوهرم هیشکی جواب نداد چند بار در زدم باللخره برادر شوهرم!!!گف بفرمایید و جلوی مهموناشون گف تو ک دی نمیخواد در بزنی منم با یحالتی گفتم وااااا چرا نباید در بزنم...

یه چن تا تکنیک یاد گرفتم امیدوارم ب دردتون بخوره...

همیشه وقتی نمیدونید چی بگید مث خودم همون جمله رو تکرار کنید..مثلا گفتن چقد دیر اومدین ی لبخند برنین بگین دیر اومدیم!!!با ی حالت سوالی و تعجب و اینا

کلا هر وقت گیر کردین با سوال جواب بدین

گاهی با ی مکث و نگاه معنا دار

من تازه فهمیدم زبان بدن چقدمهمه...بقول معروف میتونی با چشمات طرفو قورت بدی اما خییلی مهارت و تمرین میخواد

خانمای گل عزیز من تاپیک را قفل میکنم به دو دلیل :   گویا تاپیک ها از اول دی ماه گزارش میخورن ...

سلام.گرانبها میتونی تو یه مشکلی که دارم‌مشورت بدی بهم؟

خدایاشکرت بابت همه چیزایی که بهم دادی.                            
2706