2726
سلام دوستای خوب. من ۶ ماه پیش مامان شدم، همون موقع هم فوق لیسانسم تموم شد. قبل نی نی سر کار هم می رفتم که ولش کردم. الان با توجه به اینکه دوست دارم خودم پیش نی نیم باشم، دیگه سر کار نمی شه رفت. برای دکترا خیلی دوست دارم بخونم . اما رشته ما تو ایران زیاد دکترای قوی ارایه نمیشه. فوق رو هم دانشگاه تاپ تو رشته ام بودم و اگه دکترا هم بخوام همون جا با همون استادا باشم، واقعا (اون طور که باید و به اندازه زحمتی که می کشی ) چیز جدیدی بهم اضافه نمیشه. حالا برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی(اروپا و آمریکا) و دکترا خوندن اونجا دارم فکر می کنم.
- به نظر شما اصلا میشه با بچه ؟ (دوستام خیلیا رفته اند، اما نه با بچه! )
- دوری از خانواده خیلی برام سخته، به نظر شما با بچه دوری کمتر آدمو اذیت می کنه و میشه دووم آورد؟
خیلی سوالا ذهنمو پر کرده . اگه کسی هست که داره خارج از کشور درس می خونه، خصوصا با بچه کوچیک ، خیلی خیلی ممنون میشم راهنماییم کنه. (من اگه بخوام اقدام کنم، برای سال دیگه باید اقدام کنم و اگه پذیرشم جور شه میشه دو سال دیگه برم، یعنی با نی نی دو ساله باید برم)

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام

عزیزم اگه واسه phd بری اونجا کل وقتتو میگیره
یعنی هر روز باید بری دانشگاه و تا شب سر پروژه ات کار کنی
منظورم اینه که زمان زیادی نیستی
باید نینیت پرستار داشته باشه
خیلی سخته
چرا اینجا نمی خونی ؟ اینجا بخون بالا رفتن بار علمی هم دست خودته دیگه تو این دوره بچه که نیستی استاد بهت یاد بده
هر جای دنیا باشی دانشجوی دکترا باید خودش تحقیق کنه و ...
اگه میخوای ادامه بدی سعی کن امسال دست به کار بشی
چون سال دیگه بچه ات بیشتر وقتت رو میگیره و خسته ات میکنه
2728
منم مثل تو یه نینی دارم و دارم درس میخونم
اشتباهی که کردم اینه که پارسال که بچه ام همین موقع ۵-۶ ماهش بود درس نخوندم و گفتم الان نمی شه ... سال اینده بچه بزرگ میشه میتونم بخونم
امسال دارم خودم رو اماده میکنم ولی خیلی سخته ... البته غیر ممکن نیست
برادرم تو امیر کبیر ممتاز بود
واسه دکترا دانمارک رفته ... هر روز سبح (ساد نداره کیبوردم )‌تا ساعت ۵-۶ دانشگاهه
بهش اتاق دادن و از روز اول مثل سایر اساتید باید کار پروضه رو شروع کنی
کلی هم سفر کاری با دانشگاه میره

انها رو گفتم که همه رو بدونی
مثل اینجا نیست که ۲ روز کلاس باشه و بقیه روزها تو خونه کارتو انجام بدی و بتونی پیش بچه ات هم باشی

عزیزم من خودم Sweden هستم و دانشجو دکترا فقط میتونم بکم اینجا دکترا خوندن رمیم تا اسمون با ایران فرق داره خیلیییییییی اکر سؤال خاصی داری بکو امیدوارم بتونم کمکت کنم
خدای مهربانم عظمت و بزرگیت را شکر میگویم. معجزه زندگیمان را به دستان قدرتمند خودت میسپارم. اللَّهُ خَالِقُ کُلِّ شَیْءٍ وَهُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ وَکِیلٌ
اره عزیزم
دیانوش جون درست میکه ولی اینجا به این شدت نیست اینجا خیلی تهسیلات و مرخصی برای بجه داری به دانشجو دکترا میدن
خدای مهربانم عظمت و بزرگیت را شکر میگویم. معجزه زندگیمان را به دستان قدرتمند خودت میسپارم. اللَّهُ خَالِقُ کُلِّ شَیْءٍ وَهُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ وَکِیلٌ
صاحب تابیک فکر کنم خوابید ههههههههه
تغذیه عزیزم
یاس انکار واقعا نیستی بس منم میرم موفق باشی
منم قصدم ادامه تحصیل بود که اومدم ولی دیدم با بچه نمیشه
الان شوهرم داره دکترا میخونه میگه خیلی خیلی سخنگیری های دانشگاه های اینجا نسبت به ایران بیشتره و کار خیلییی زیادی ازت میخوان و واقعا باید خیلی وقت بذاری برای دکترای خارج
یکی دیگه هم اینکه باید اینو قبول کنی که وقتت برای بچت خیلی کم میشه و اگه بخوای درست به درست برسی باید از صبح تا عصر بذاریش مهد یا پرستار بگیری براش که اونم سختی های زبان دوم برای بچه دو ساله رو باید در نظر داشته باشی
به نظر من برای درس خوندن اگه میتونی ایران دکترا بگیری همون جا اقدام کنی حداقل اینو میدونی که بچت پیش خانوادت هستن و در ضمن دکترا گرفتن تو ایران راحت تره و زمان کمتری ازت میگیره
سلام بچه ها . ببخشید من دیشب رفتم پیش نی نی ، دیگه نشد بیام. صبح خوندم نظراتتون رو . ممنون از همه
دیانوش جان یعنی فکر می کنی آمریکا یا اروپا فرقی نداره و هر دوش طوریه که باید به بچه کم برسم؟ شما خودت کجایی؟
یعنی جاهای دیگه اصلا از این تسهیلات و مرخصی ها برای بچه داری نمیدن؟ کسی در مورد آمریکا می دونه؟
ملوس جان در مورد Sweden میشه بیشتر توضیح بدی؟ چند ساله است دکترا؟ من رشته ام MBA بوده تو فوق. می خوام phd برای استراتژی یا entrepreneurship (کار آفرینی) . اگه هر اطلاعاتی داری ممنون میشم بگی. ویزا راحت می دن اونجا؟ خانواده ات می تونن بیان پیشت؟ از نظر زبان چه طوریه اونجا؟ انگلیسی حرف بزنی جوابتو می دن؟ ایرانی اونجا زیاد هست؟ هزینه زندگی حدودا چه قدراس؟ ببخشید که انقدر سوال می کنم(یه عالمه سوال دیگه هم دارم) آخه من به خاطر نزدیکی به اروپا هم خیلی فکر می کنم؟ راستی سوییس شبیه sweden (کیبوردم فارسیشو درست نمیزنه!!) هست؟ آخه تو رشته ما سوییس دانشگاه های خوبی داره، سوید(!!!) رو نمی دونم
2706