2737
2734
عنوان

مامانایی که نوزاد رفلاکسی دارن

5364 بازدید | 78 پست

این تاپیکا گذاشتم تا تجربه امو به مامانایی که بچشون رفلاکس داره انتقال بدم

اگه کسی استفاده کرد و به دردش خورد فقط برا سلامتی منو خانوادم دعا کنه

من نوزادم که به دنیا اومد سه روز بعدش زردی گرفت..بچه اولم بود و بشدت شوکه شدم..تو شهر غریب و دست تنها با ۷۰ تا بخیه که حتی نمیتونستم بشینم تا یکماه

بلد نبودم سینه بزارم دهن بچه.و بگذریم که چی کشیدم سر شیر نخوردن و زردی بچه

زردی بچم بعد ۲۰ روز حل شد و من بعد کلی زجر فکر کردم نفس راحتی میکشیم..ولی نوزادم شروع کرد به استفراغ..تازه یاد گرفته بودم شیرش بدم..شیرمم کم بود کلی سر همین موضوع نگران بودم و افسرده شده بودم.

رفتم دکتر زنان واسه بخیه هام..دکتر گفت واسه شیرت هویج بخور شیرو زیاد میکنه و قطره شیر افزا بهم داد

من اومدم چند کیلو هویج گرفتم و هر روز میخوردم و شیرم بشدت زیاد شد..باورتون نمیشه..اینقد زیاد که سینم میترکید از شدت فشار شیر

خیلی خوشحال بودم که بچم شروع کرد به استفراغ

شیر داشتم زردیشم رفته بود و به امید روزای خوب بودم که رفلاکس شروع شد

عزیزم ممنون بابت به اشتراک گذاشتن تجربه ات،خدا خیرت بده

برای بخیه ها ت دکتر رفتی چی گفت؟من ۲۰ روزه زایمان کردم دکتر گفت ۱۰ روزه برگرد،دیگه نرفتم چون برای زایمانم خیلی درد کشیدم ترسیدم برم باز بخواد معاینه کنه،بخیه هام جذبی بودن داخلی و خارجی،خارجی هارو که میدونم خوب شدن ولی داخلی ها رو نمیدونم،البته الان هیچ دردی ندارم

تو بهترین حال منی من شک ندارم،من دیگه بهتر از تو از کجا بیارم🤱

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

اینقد استفراغ میکرد که هیچی تو شکمش نمیموند..مادرای رفلاکسی میدونن یه مادر چی میکشه از این که بچش گرسنه باشه.دیر اروغ میزد یا نمیزد اصلا.تا میخوابید اسید معدش میومد تو دهنش و بیدار میشد..عملا نه غذا میخورد نه میخوابید..همش کنارش بودم..خسته میشدم..مدام شیرش میدادم مدام بالا میاورد و تا جایی که شیر نداشتم دیگه و اونم گرسنه و بیقرار

گردنش یطرف میچرخید همش..بعضی بچه ها رفلاکسی گردنشون به یه سمت منقبض میشه فقط اون سمتی میخابن و اون سمتی نگاه میکنن..از یه طرف نگران رفلاکس بودم از یه طرف همش فکر میکردم شیرم کمه و افسردگی گرفته بودم و احساس کمبود اعتماد بنفس گرفته بودم..از طرفی خسته و دست تنها

2738

خلاصه اوضاع بدی بود

لباساش همش کثیف بود..همش گریه میکرد..جیغ میزد..بشدت بیقرار بود..من اصلا لحظه اروم اصلا تو خاطرم نداشتم..شکمش کار نمیکرد چون اصن چیزی نمیخورد..رو اوردم به شیر خشک..شیر خشکم بالا میاورد..کم کم داشت نسبت به سینم بی اشتها میشد..خودش دیگه شیر نمیخورد..میلی نداشت..واقعا اوضاع بدی بود..اشتهاشم کم میشد کم کم شیرم خشک میشد..کابوس این داشت دیوانم میکرد..یکی میگفت شیر نداری.یکی میگفت دلم میسوزه اخی بچت رفلاکسیه.یکی میگفت تا دوسال همینجوره باید تحمل کنی

مامانی رفلاکسی میدونن چه اوضاعیه..اینکه دارم علائمو میگم واسه اینه که بدونین همه بچه ها رفلاکسی عین همن..بالاخره رفتم دکتر ..دکتر اولی که اصلا نفهمید مشکل بچه رفلاکسه ..گفت کولیک داره..بهش پدیلاکت داد و کولیک اید..منم بچه اولم بود نه میدونسم رفلاکس چیه نه کولیک..داروهاشو بهش میدادم ولی هیچ تغییری نکرد..فقط خوابش بهتر شد.همه میگفتن خوب بچه کولیک داره نهایت تا سه ماهه..بعد خوب میشع..ولی رفلاکسش هر روز بیشتر میشد

کرونا باعث شده بود از ترس نرم دکتر دوباره..تا جایی که مجبور شدم برم یه دکتر دیگه..از بس بالا اورده بود خودم دیگه شک کردم که مشکل بچم کولیک نیست..رفلاکسه..رفتم دکتر..خودم به دکتر گفتم بچم زیاد بالا میاره..چون میدونسم بگم بیقراره و گریه میکنه قطعا میگه کولیکه..در حالی که مشکلش رفلاکس بود..دکترم مثه همه دکترا قرص نکسیوم  نوشت..و بیبی کر...

بگذریم که نکسیوم داروی فرانسویه و تو این تحریم هیچ جا پیدا نمیشه..ولی جایگزینش همون اس امپرازول ایرانیه..که اونو خریدیم

من عوارض امپرازولو میدونستم..امپرازول فقط اسید معده را متوقف میکنه که این اسید برنگرده تو مری که مری از رفلاکس اسیب نبینه..چون رفلاکس طولانی به مری و حنجره و ریه بچه اسیب میزنه..دکترا امپرازول میدن که درمان نمیکنه فقط عوارضو کم میکنه‌..در حالی که امپرازول جز داروهای خطرناکه واسه نوزاد

یه شب امپرازولو دادم بچه دیدم فرداش بیقراریش کمتره و خوابش بهتر ..ولی همچنان بالا میاره دیگه پنیری هم نه..شیر بالا میاره..طبیعیه ..چون معدش دیگه اسید نداره ..امپرازول باعث پوکی استخوانم میشه..اونم تو سنی بچه میخوره که نیاز شدید به کلسیم داره..و امپرازول مانع جذب کلسیم میشه..همه این عواقبو میدونسم ولی دیگه چاره ای جز دادن دارو نداشتم

اگه امپرازول یا همون نکسیوم استفاده کرده باشین باید بدونین دوره درمانش ۴ هفتس.ولی اگه تاپیکای همین نی نی سایتا ببینین میبینین که مامانا تا ۹ ماه حتی دو سالم شده که واسه رفلاکس به بچشون نکسیوم دادن...و هیچوقتم رفلاکس خوب نشده جز در بعضی موارد که میگم کدوم بچه ها هستن که بندرت هست..و پزشکا فقط همین نکسیومو تجویز کردن و مدام تمدیدش کردن برای ماهها..و همشون میگن بچه تا غذا خور نشه رفلاکس بهتر نمیشه..بچه غذا خورم میشه ولی همچنان رفلاکس داره و دکترا واسه عوارض رفلاکس امپرازول میدن

2706