2733
2734
عنوان

نیاز دارم با یکی حرف بزنم

| مشاهده متن کامل بحث + 726 بازدید | 61 پست
بپرسین اگه بتونم جواب میدم 

خداوند تو قرآن چندتا جمله میگه ک من وقتی بهش فک کردم ب این نتیجه رسیدم ک خداوند در اصل خوده انسانه 

وقتی ب این فک میکنی شاید اولش غیرمنطقی  ب نظر برسه ولی هیچ مشکلی نداره حداقل تا اونجایی ک من فهمیدم

خداوند در منطقی ترین حالت ک بتونه حواسش ب همه باشه از نظر من باید روح انسان ها باشه اینجوری می تونه اون قدرت مطلق و غیر قابل درک باشه 

این نظر من بود یه چن تا آیه قرآن هم ک یادم بود کاملا با این موضوع همخوانی داشت

β

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

خداوند تو قرآن چندتا جمله میگه ک من وقتی بهش فک کردم ب این نتیجه رسیدم ک خداوند در اصل خوده انسانه&n ...

خداوند چندین بار میگه خداوند قرآن را برایتان نوشت درحالی ک خداوند اونو ننوشت

خداوند میگه من از رگ گردن ب شما نزدیک ترم خب روح تنها چیزی ک از نظرم کاملا همخوانی داره

خداوند میگه انسان موجودی ترکیب از غرایز حیوانی و توانایی درک فرشته هست و خداوند چیزی فراتر است خب اینجا هم روح حالت معنوی داره و مشکلی پیش نمیاد طبق نظرم

خدا میگه دیدنی نیس روح هم دیدنی نیس خداوند میگه غیرقابل درک است و روح هم همینطوره

خداوند میگه من از خوبی ساخته شدم و شما را نیز از خوبی ساختم و این خودتان هستید فریب شیطان رو میخورید خب در این صورت هم یه نوزاد از وقتی بدنیا میاد پاک هست و فقط خوبیو بلده اینجور در نظر بگیریم ک روح یک موجودیت پاک هس ک باعث میشه کودک تا قبل از اینکه توسط شیطان فریب داده بشه فقط صفات خوب رو داشته باشه و صفات بدی ک پدر و مادر دارند وارد او نشود(پدر و مادر آفریننده کودکی پاک و دور از گناه می شوند ک همون کاره خداست پس ما میگیم این کاره روحی هست ک در بدن آنان قرار میگیرد)

β
خداوند تو قرآن چندتا جمله میگه ک من وقتی بهش فک کردم ب این نتیجه رسیدم ک خداوند در اصل خوده انسانه&n ...

ببین تو قرآن خدا خودش رو معرفی میکنه بارها و به قطع گفته انسان رو خلق کردم چه طور یه انسان میتونه انسانی رو خلق کنه خدا تو قرآن میگه ای بشر تو حتی یه پشه هم نمیتونی بیافرینی خود خدا بارها مثال میزنه مثلا دریا ها رو اینجوری آفریدم آسمان و اینجور آفریدم تا حالا اینهمه انسان تو دنیا اومده و رفته هیچکس نتونسته یک کدوم ازین ها رو خلق کنه این ها ساخته دست یک انسان نیست ببین یه دوره مردم حضرت عیسی رو میپرسیدن چون معجزه میکردن مردم میگفتن پس این خداست خدا میگه ای بشر عیسی رو هم من خلق کردم بعدم انسان دچار مرگ و مريضی و هزار چیز میشه انسان محدوده اما خدا نامحدود اینکه خدا هم یه موجودی باشه مثل انسان یه فرضیه اشتباهه چون خود قرآن که خدا نازل کرده صراحتا و قطعا نفی میکنه این مطلبو خدا هزاران ویژگی و صفت داره که یک انسان نمیتونه داشته باشه در کمترین حالت خدا یکی از ویژگی هاش خالق بودنه. آیا انسانی هست بتونه چیزی خلق کنه چیزی شبیه چیزایی که خدا می‌آفریند خدا 124 هزار پیغمبر آفرید تا خدا رو به انسان معرفی کنه متن صریح قرآن این فرضیه که گفتین رو نفی میکنه 

❤️اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم❤️
2728
ببین تو قرآن خدا خودش رو معرفی میکنه بارها و به قطع گفته انسان رو خلق کردم چه طور یه انسان میتونه ان ...

روح و پوستین انسان دو چیز متفاوت هستن البته فک کنم🙄 روح دقیقا توصیف شما رو داره و کاملا نامحدود هست مریض نمیشه از بین نمیره و با زادو ولد می آفرینه

اگه بگیم روح خداست تو روز قیامت همه چی منطقی تر میشه چون روح هرکس ک پاک منزه هست و از هر فریب کاری ب دور هست نسبت ب شهادت هایی ک اعضای بدن و کارنامه اعمال(طبق فرضیه من خاطرات)میدن و نیت هایی ک فقطو فقط ب شکل منطقی خوده فرد در لحظه از اون با خبر بوده می تونه قضاوت کنه و منطقی تر از اینه ک همه روح ها جمع بشوند تا خدا همه روح ها رو قضاوت کنه (طبق گفته قرآن قضاوت هر فرد هم خیلی مراحل داره😅

β
خداوند چندین بار میگه خداوند قرآن را برایتان نوشت درحالی ک خداوند اونو ننوشت خداوند میگه من از رگ گ ...

تو چطور 14 سالته با اینهمه استدلال  

/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منم همین بودم بخاطر سختی های زیادی که کشیدم تو زندگیم زودتر از همیشه بزرگ شدم منم نسبت به سنم بیشتر ...

من همین مشکل رو داشتم ولی تصمیم گرفتم خودمو برای اینکه چند تا دوست داشته باشم زیر پا نزارم سخته و داخل ورزش خیلی ضربه خوردم ولی باهاش کنار میام کم کم 

الان میخوام بدونم ب جا اینکه خودمو کوچیک کنم راهی نیس تا همین بمونم و ب هدف هام برسم؟

β
روح و پوستین انسان دو چیز متفاوت هستن البته فک کنم🙄 روح دقیقا توصیف شما رو داره و کاملا نامحدود هست ...

بله روح از بین نمیره ولی همین روح جسمو و یه قدرتی هست که آفریده 

فرض کن یه وسیله میخرید توش بروشور داره خدا تو قرآن داره میگه من ای انسان تو رو خلق کردم از دو چیز روح معنوی و جسم مادی وگرنه میگفت ای انسان من هم مثل تو هستم ولی اینو نمیگه خودشو توصیف میکنه بعد میگه من جسم و روحت و آفریدم نکته بعد انسان با زاد وولد نمیتونه بیافرینه هیچ مادری در تشکیل شدن بچه تو شکمش نقشی نداره وگرنه هرکس هر جنسیتی میخواست خلق می‌کرد درحالی که باز خدا میگه من به هرکس صلاح بدونم دختر و هرکس صلاح بدونم پسر میدم سوره قل هوالله خدا چی ميگه میگه من نازییدم و نه زائیده شدم درحالیکه انسان یا زائیده و یا زائیده شده پس موجودی که ازین دوحالت خارجه انسان نیست فرق داره با انسان ورا و بالاتر از انسان هست

نکته بعد کی میگه تمام روح ها پاک هستن؟ بله روح انسان در ابتدا پاکه اما مثلا یه آدمکش یا انسانی که خودش داره به راه بد میره مثلا داعشی اون روح پاک داره؟ نه صد البته اون روح خودشو اون چیز ارزشمند که خدا بهش داده خراب کرده پس روح تمام آدمها پاک ومنزه نیست حتی ما معمولی ها و کسی باید قضاوت کنه که پاک و منزه از بدی ها باشه و اون خداست بالاتر از تمام روح و جسم و همه چیزه روح انسان سرچشمه از خود انسان میگیره چه طور یه موجودی که خودش خطاکار تو قیامت میخواد اینهمه نفس و روح و بررسی کنه این فقط مخصوص خداستچ

2738
بله روح از بین نمیره ولی همین روح جسمو و یه قدرتی هست که آفریده  فرض کن یه وسیله میخرید توش ب ...

خب چیزی ک درباره فرزندی ندارم و فرزند کسی نیسم خیلی کمک کرد ولی

فکر کنم بشه گف بازم یه خورده انسان رو با روح اشتباه گرفتید و مثالایی ک زدید برای انسانه اگه مادر انسانی فرزند رو نمی آفرینه پس روح میتونه اونو بیافرینه در این صورت روح آفریننده فرزند هست و آفریده و فرزند فرق داره پس میشه بگیم روح زاده نمیشه و ب شکلی خلق میشع 

چیزی ک میگم خیلییییییییی کار داره تا یه فرض بشه ولی همین بحثه کوتاه خیلی کمکم داره میکنه ممنون

β
خب افکار من راجب یه موضوع خاص نیس ولی خلاصش خدا وجود داره؟ هدف از زندگی چی هس؟ مرگ چیه؟ بعده مرگ ...

اگه مشکلتون فقط همین سوال ها و مباحثه میتونم در حد اطلاعات و تجربه توی خصوصی کمکتون کنم چون اینجا نگم بهتره ولی در کل کلمات نمیتونن عمیقا اون حس را به شما القا کنن و باید خودتون درکش کنید فقط میتونن تا حدی به تصویرش بکشن

اگه مشکلتون فقط همین سوال ها و مباحثه میتونم در حد اطلاعات و تجربه توی خصوصی کمکتون کنم چون اینجا نگ ...

یکی از هدف هام اینه بتونم یک جواب قانع کننده حداقل برای خودم در جواب این سوالا پیدا کنم ولی مشکلم چیز دیگس

اگه بتونید کمک کنید ک ب یک نتیجه برسم واقعا ممنونتون میشم

β
این که خدا انسان باشه اشتباهه ولی اینکه ما خدا باشیم درسته پیشنهاد میکنم کتاب های منصور حلاج رو اگه ...

خیلی ممنون بابت پیشنهادتون سعی میکنم ک مطالعه کنم ولی اصولا کتاب زیاد نمیخونم

بازم خیلی ممنون

β
خیلی ممنون بابت پیشنهادتون سعی میکنم ک مطالعه کنم ولی اصولا کتاب زیاد نمیخونم بازم خیلی ممنون

تونت بزن حرفا و عقاید و زندگی نامشو بخون 

بگذار هر چه از دست می رود برودَ،من آن را می خواهم که به التماس آلوده نباشد،حتی "زندگی" را .
خب چیزی ک درباره فرزندی ندارم و فرزند کسی نیسم خیلی کمک کرد ولی  فکر کنم بشه گف بازم یه خورده ...

خب خداروشکر که یکم مفید بود ببین خدا خودش داره میگه بنده هام از تو می‌پرسند خدا چی هست؟ بگو خدا چیزی فراتر از تصورتون مثل نور اما بازهم نه اون نوری که تو ذهن ماست اونی که خدا داره خودشو معرفی میکنه با روح متفاوته خدا پا و دست و اعضای بدن نداره ولی روح انسان شبیه جسمه یعنی روح بابابزرگ من شبیه جسمشه روح من شبیه خودم درحالیکه خدا فراتر ازین چیزاست  یعنی حتی اونهایی که تجربه مرگ در چند لحظه دارن میگن همین جوری بودیم که الان هستیم ولی سبک تر یعنی دست داشتیم پا داشتیم با چشمامون می‌دیدیم روح اگه قدرت خلق داشت اونهایی که ازین دنیا رفتن دوباره خب به این دنیا برمیگردوندن خودشونو اونهایی که روحشون معذب هست و آدم‌های بدی بودن اگه توان برگشت داشتن برمی‌گشت طور دیگه زندگی کنن اما روح هم تحت قدرت خداونده روح از خودش قدرتی نداره چه بسا به اینکه آفریننده هم باشه تا حالا خواب بد دیدی؟ چرا از خواب میپری مثلا فکر کنی از بلندی افتادی از خواب میپری چون روحت آزرده شده میشه روح این قدرت و داشته باشه که دیگه حتی خواب بد نبینه؟ حتی همین کارم نمیتونه بکنه پس چه طور میتونه روح خالق باشه روح خودش مخلوقه روح و جسم مطابق هم هستن هرکس جسم داره روح هم داره نمیشه یکی فقط روح باشه باید جسم باشه که روح باشه خدا که جسم نداشته و نداره و نخواهد داشت پس روح هم نداره چون  او اصلا آفریننده تمام جسم ها روح هاست

خب خداروشکر که یکم مفید بود ببین خدا خودش داره میگه بنده هام از تو می‌پرسند خدا چی هست؟ بگو خدا چیزی ...

خب جمله آخرتون همه چیو تموم کرد دیگه حرفی نمی مونه و فرض من اشتباه هس 😄 همه چی صفر شد😂 بازم مزاحمتون میشم سری بعد سعی میکنم کامل تر باشه نظرم😌 ممنون خیلی وقت گذاشتید 

β
2706