2726
عنوان

لاپاراسکوپی و لاپاراتومی

137 بازدید | 7 پست

برای عملهای شکمی دو روش هست اگه شکم رو ببرن میشه لاپاراتومی

در لاپاراسکوپی فقط سه سوراخ ایجاد میکنن و وسیله ها و دوربین مخصوص رو از اون سوراخ ها میفرستن داخل بد و و با مانیتور نگاه میکنن و عمل رو انجام میدن، در این روش چون میزان برش کمتره زمان بیماری بعد عمل کمتره و چون داخل شکم دستکاری نمیشه احتمال عفونت هم کمتره

لاپاراسکوپی هم برا مرده هم برا زن 

مثلا اپاندیس یا کیسه صفرا رو میشه با هر دو روش عمل کرد

البته بعضی وقتا بیمار رو نمیشه لاپاراسکوپی کرد مثلا وقتی اپاندیس احتمال داشته باشه بترکه لاپاراتومی میکنن نه لاپاراسکوپی

اسی قفل کرد رفت🤣🤣🤣

دخترم اگر عاشق شد😍حاضرم زندگی ام را بدهم تا اورا به عشقش برسانم😊میدانی؟ اگر خدای ناکرده انتخابش هم نامناسب باشد☹ رسیدن به عشقش خیلی بهتر از آن است که سالها با مردی زندگی کند و عقده ی گرفتن دستان عشقش پیرش کند😪

قفل کرد😂

تمامي دينم به دنياي فاني،شراره ي عشقي که شد زندگانی،به ياد ياري خوشا قطره اشکي،به سوز عشقي خوشا زندگاني،هميشه خدايا محبت دلها،به دلها بماند به سان دل ما،که ليلي و مجنون فسانه شود،حکايت ما جاودانه شود،تو اکنون ز عشقم گريزاني،غمم را ز چشمم نمي خواني،از اين غم چه حالم نمي دانی،پس از تو نمونم براي خدا،تو مرگ دلم را ببين و برو،چو طوفان سختي ز شاخه غم،گل هستي ام را بچين و برو،که هستم من آن تک درختي،که در پاي طوفان نشسته،همه شاخه هاي وجودش،زخشم طبيعت شکسته 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
نه بعدش میام بخونم جواب بدم

تورو نمیگم اون سوتی شوهره رو میگم

تمامي دينم به دنياي فاني،شراره ي عشقي که شد زندگانی،به ياد ياري خوشا قطره اشکي،به سوز عشقي خوشا زندگاني،هميشه خدايا محبت دلها،به دلها بماند به سان دل ما،که ليلي و مجنون فسانه شود،حکايت ما جاودانه شود،تو اکنون ز عشقم گريزاني،غمم را ز چشمم نمي خواني،از اين غم چه حالم نمي دانی،پس از تو نمونم براي خدا،تو مرگ دلم را ببين و برو،چو طوفان سختي ز شاخه غم،گل هستي ام را بچين و برو،که هستم من آن تک درختي،که در پاي طوفان نشسته،همه شاخه هاي وجودش،زخشم طبيعت شکسته 
نه بعدش میام بخونم جواب بدم 

شما رو نمیگم اونی که شوهرشو ضایع کرده بودو میگم😐

دخترم اگر عاشق شد😍حاضرم زندگی ام را بدهم تا اورا به عشقش برسانم😊میدانی؟ اگر خدای ناکرده انتخابش هم نامناسب باشد☹ رسیدن به عشقش خیلی بهتر از آن است که سالها با مردی زندگی کند و عقده ی گرفتن دستان عشقش پیرش کند😪