2726
عنوان

مهریه

| مشاهده متن کامل بحث + 240 بازدید | 37 پست

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

نمیگیره در صورت درخواست طلاق از زن 

اول مهریه عندالمطالبه به اجرا بگذاره،مرد خودش میره طلاق میده

خیلیییی مهم حتما حتما بخونید»هر که در دنیا بیشتر صلوات بفرستد:۱)نزدیک ترین مقام به پیامبر اکرم (ص) را در آخرت دارد.۲)سنگین ترین عمل روز قیامت صلوات است. ۳)تنها چیزی که بعد نماز واجب، روز قیامت(یوم الحسره)مردم حسرت نمی خورند،صلوات است.۴)پیامبر ص:بر من بسیار صلوات بفرستید که آن نور قبر و نورصراط و نور بهشت است.۵)پیامبر (ص)،افراد را به میزان صلواتی که فرستادند می شناسد و شفاعت می کند.۶)خداوند متعال،حضرت ابراهیم (ع) را به دلیل صلوات زیاد فرستادن،خلیل اللّٰه معرفی کرد.۷)در روز جمعه،هیچ عملی بهتر از صلوات نیست و طبق روایات، فرشتگانی هستند که روز جمعه فقط صلوات را در نامه اعمال می نویسند.۸)هر کسی پایان گفتارش صلوات بفرستد،داخل بهشت خواهد شد.۹)هر دعایی که با صلوات همراه نباشد،بالا نمی رود.۱۰)صلوات باعث خشنودی خدا،آمرزش گناهان و دوری از عذاب و استجابت دعا می شود.پس بسیار بگویید: الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهُم    
خیر شما مهریه ات رو بزار ملک  یا بزار حق برابر محضری در هر شرایطی بهت تعلق میگیره

این دور مود توضیح بده

اصطلاح حقوقی متوجه نشدم

خیلیییی مهم حتما حتما بخونید»هر که در دنیا بیشتر صلوات بفرستد:۱)نزدیک ترین مقام به پیامبر اکرم (ص) را در آخرت دارد.۲)سنگین ترین عمل روز قیامت صلوات است. ۳)تنها چیزی که بعد نماز واجب، روز قیامت(یوم الحسره)مردم حسرت نمی خورند،صلوات است.۴)پیامبر ص:بر من بسیار صلوات بفرستید که آن نور قبر و نورصراط و نور بهشت است.۵)پیامبر (ص)،افراد را به میزان صلواتی که فرستادند می شناسد و شفاعت می کند.۶)خداوند متعال،حضرت ابراهیم (ع) را به دلیل صلوات زیاد فرستادن،خلیل اللّٰه معرفی کرد.۷)در روز جمعه،هیچ عملی بهتر از صلوات نیست و طبق روایات، فرشتگانی هستند که روز جمعه فقط صلوات را در نامه اعمال می نویسند.۸)هر کسی پایان گفتارش صلوات بفرستد،داخل بهشت خواهد شد.۹)هر دعایی که با صلوات همراه نباشد،بالا نمی رود.۱۰)صلوات باعث خشنودی خدا،آمرزش گناهان و دوری از عذاب و استجابت دعا می شود.پس بسیار بگویید: الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهُم    
2728
این دور مود توضیح بده اصطلاح حقوقی متوجه نشدم

مهریه ملک باشه ، خونه ، زمین و ... 

مهریه همیشه بر دین مرد هست و باید پرداخت کنه در هر شرایطی حتی هنگام فوت ، از ارث کاسته میشه اگر نداشت از پدر و مادرش گرفته میشه و ... ! 

حق برابر یعنی شماااا تمام حقوقت با مرد برابر میشه ، طلاق ، حصانت و ...

مهریه در هر شرایطی حق زن هست و تعلق میگیره

فقط

در زمانی که عقد و صیغه باطل باشه و نزدیکی صورت نگرفته باشه

یه مورد هم اینکه دختر باکره مهریه اش نصف میشه

در شرایط عندالاستطاعه ، زن باید ثابت کنه که مرد توانایی پرداخت مهریه داره

در شرایط عندامطالبه هم که نهااایت برای مرد قسط بندی میکنن

در صورت خیانت و رابطه نامشروع و .... ربطی به مهریه نداره

اول مهریه عندالمطالبه به اجرا بگذاره،مرد خودش میره طلاق میده

نه خوب بستگی داره مرد شاید لج بکنه طلاق نده

بگه من زنمو دوست دارم حتی الکی

تا زن خسته بشه مهریه اش رو ببخشه و حق طلاق بگیره

مهریه در هر شرایطی حق زن هست و تعلق میگیره فقط در زمانی که عقد و صیغه باطل باشه و نزدیکی صورت نگرف ...

در هر شرایطی مهریه به زن تعلق می گیره،یعنی حتی در صورت دخواست طلاق از طرف زن؟

در هر شرایطی مهریه به زن تعلق می گیره،یعنی حتی در صورت دخواست طلاق از طرف زن؟

بله زن خیانت بکنه دزد باشه یا رابطه نامشروع داشته باشه حتی ثابت بشه باز هم مهریه بهش تعلق میگیره

و اینکه

درخواست طلاق از طرف زن باید یکی از موارد ۱۲ گانه ای که مرد رو شامل میشه داشته باشه

مثلا

مرد اعتیاد داشته باشه

دست بزن داشته باشه و شما به پزشکی قانونی رفته باشی و مدرک داشته باشی

مرد بیماری لا علاج داشته باشه

مرد نازا باشه نتونه بچه بیاره

مرد دزد باشه و ثابت بشه

و .....

توی سند ازدواج همشو نوشته

اگه مرد سالم باشه شما نمیتونی طلاق بگیری 

یا نتونی چیزی رو ثابت کنی

در کل

مهریه حق زنه حتی در صورتی که خودش طلاق بخواد 

بله زن خیانت بکنه دزد باشه یا رابطه نامشروع داشته باشه حتی ثابت بشه باز هم مهریه بهش تعلق میگیره و ...

شوهرم عصبی و بداخلاق و بهم توجه نداره،دست بزن نداره

من همش تنهام.

در ضمن سردمزاجم اما امتناع نکردم

از نظر عاطفی خلا دارم

شوهرم عصبی و بداخلاق و بهم توجه نداره،دست بزن نداره من همش تنهام. در ضمن سردمزاجم اما امتناع نکردم ...

بله

اینا مواردی نیست که شما بتونی طلاق بگیری

من خودم الان درگیر مهریه ام با ۶ تا ۷ تا وکیل مشورت کردم

شما تنها کاری که از دستت بر بیاد اینه که 

۴ تا ریش سفید بیاری باهاش صحبت بکنن

یا نه 

خودتون پیشنهاد مشاوره بدین

اگه نمیاد بهانه میاره خودتون برین تنهایی

وگرنه دلیل محکم واسه طلاق نیست و به رااااحتی درخواستتون رد میشه 

2706