2733
2739

بچه هامن توحیاطم یک باغچه دارم که توش امسال درخت انگورونارنگی کاشتم حدودا وسطای شهریوربودفک کنم همسرم کولرمون رودرست کرده بودکه آب کولروکه خیلی نمک توش جمع شده بودریخته بودتوسطل خلاصه همون روزم مهمون اومده بودخونمون که بچه شون میگیره سطل آب کولرروخالی میکنه توباغچه که ازروزبعدمتوجه میشیم انگورهاپژمرده میشن وبرگاشون کم کم خشک میشن ومیریزن خیلی ناراحت شدم تاالان دیگه جوونه نزدن فقط شاخه هاش هنوزخشک نشدن بعضی ازشاخه هاش سیاه شدن وخشک شدن به نظرتون امیدی به رشددوبارشون هست آخه یکی ازانگورام خیلی بزرگ شده بودتنهاکاری ک ماازهمون روزتاحالاکردیم تندتندآب دادیم تاشوریش بره ممنون میشم تجربه داری راهنمایی کنه

خدایامن درکلبه ی فقیرانه ی خودچیزی دارم که تودرعرش کبریایی خودنداری من چون تویی دارم وتوچون خودنداری  

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
مگه نمک داره اب کولر؟ 

میدونستم همینومیپرسین آره توکولرخیلی نمک جمع شده بودخودم دیدم

خدایامن درکلبه ی فقیرانه ی خودچیزی دارم که تودرعرش کبریایی خودنداری من چون تویی دارم وتوچون خودنداری  

شوریش که نمیره عزیزم

اب زیاد میپوسونه ریشه رو

فک کنم نا جاییکه من میدونم باید خاک باغچه رو تعویض کنین

بعد یه مدت توش چیزی نکارین

در حالیکه اب بدین

تا اینجوری اون لایه های زیر نشست کنه و‌پایین بره

بعدش توش بیکارین

شوریش که نمیره عزیزم اب زیاد میپوسونه ریشه رو فک کنم نا جاییکه من میدونم باید خاک باغچه رو تعویض ک ...

البته اول از کاشتن گیاه منصرف بشین

بذارین شور زار نشست کنه

بعد مقداری خاک رو عوض کنین و‌ توش گیاه بکارین

شوریش که نمیره عزیزم اب زیاد میپوسونه ریشه رو فک کنم نا جاییکه من میدونم باید خاک باغچه رو تعویض ک ...

انگورام دوباره زنده میشن به نظرت

2738
انگورام دوباره زنده میشن به نظرت

الان که فصل انگور نیست و این حالت برای گیاهت طبیعیه

و اینکه اکه تازه کاشتین توقع میوه پر بار ازش نداشته باشین

اما ممکنه این گیاه زنده بمونه 

ممکنه هم نمونه

باید تا فصلش صبر کنین

و دیگه تو باغچه چیزی نکارین

سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه.دوستان من یه فیکوس داشتم که هم گرون خریده بودم هم برام با ارزش بود. ولی برگاش شروع کرد به زرد شدن وقتی داشتم داخل ایترنت دنبال مقاله ای میگشتم که علت زرد شدن گیاهم ر و پیدا کنم با سایت جوانه بان آشنا شدم. وقتی وارد سایت شدم کلی مقاله از گیاهان  

از جمله علت و درمان گیاه پتوس، شرایط نگهداری از سینگونیوم در آپارتمان، علت سوختن زرد و خشک شدن برگ انجیری، و کلی مقاله دیگه که مربوط به گل و گیاه آپارتمانی هست داخل سایتشون بود. در ضمن یه خوبی که این سایت داره اینه که بسته مشاوره داره یعنی میتونید مشاوره چند روزه رو با یه قیمت خیلی کم خریداری کنید و به صورت مستقیم با یک متتخصص گل و گیاه در ارتباط باشید.