2726
عنوان

درراستای ماجرای خواستگارم

| مشاهده متن کامل بحث + 483 بازدید | 38 پست

سلام.یکی از ایاتی که اهل سنت وناآگاهان میگن پیامبر معصوم نبوده ایات ۷۳ تا ۷۵ اسرا هست.ولى خود آيات فوق آن قدر گويا است که ما را از بیان شواهد ديگر بر بطلان اين طرز تفکر بى نياز مى‏سازد، زيرا دومين آيه مورد بحث با صراحت مى‏گويد" اگر ما تو را ثابت قدم نگاه نداشته بوديم، نزديک بود به آنها تمايل پيدا کنى" که مفهومش اين است تثبيت الهى که ما از آن تعبير به" مقام عصمت" مى‏کنيم، مانع اين تمايل شد، نه اينکه پيامبر (ص) انعطاف نشان داده بود و خداوند او را نهى و مؤاخذه کرد.

توضيح اينکه: آيه اول و دوم در حقيقت اشاره به دو حالت مختلف پيامبر (ص) است:

حالت اول که حالت بشرى و انسان عادى است و در آيه نخست بيان شده ايجاب مى‏کند که وسوسه‏هاى دشمنان در او اثر بگذارد، بخصوص اگر مصالحى ظاهرا در اين انعطاف به چشم بخورد، مانند اميد به اسلام سران شرک بعد از اين انعطاف، و يا پيشگيرى از خونريزى و درگيريهاى بيشتر، و هر بشر عادى هر قدر قوى باشد احتمال تحت تاثير واقع شدن در برابر اين وسوسه‏ها را دارد.

ولى آيه دوم جنبه روحانى و عصمت الهى و لطف خاص پروردگار را بيان مى‏کند که شامل حال پيامبران مخصوصا پيامبر اسلام (ص) در بحرانى‏ترين لحظات زندگى بود.

نتيجه اينکه: پيامبر با طبع بشرى تا لب پرتگاه قبول وسوسه‏هاى مشرکان آمد، اما تاييد الهى او را حفظ کرد و نجات داد.

هر طور باشی زندگی ما همونطور است/ابرو گره کردی گره افتاده درکارم؟؟!/امروز که پشت درم خوب دستگیری کن/فردا که اعلامیه ترحیم دیوارم....السلام علیک یا اباعبدالله

شما کتاب رهبران بزرگ رو مطالعه کنید تابهتر درمورد عصمت پیامبر اطلاعات کسب کنین

هر طور باشی زندگی ما همونطور است/ابرو گره کردی گره افتاده درکارم؟؟!/امروز که پشت درم خوب دستگیری کن/فردا که اعلامیه ترحیم دیوارم....السلام علیک یا اباعبدالله

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

شما کتاب رهبران بزرگ رو مطالعه کنید تابهتر درمورد عصمت پیامبر اطلاعات کسب کنین

ببخشید الان اینکه مابگیم پیامبران معصوم هستن درسته یانه؟

جنبه ندارین تو تاپیکا نظرات منفی بشنوین خیلی غلط میکنید نظرمیخواید ....  والابخدا...قرارنیس عالم وادم شماوکاراتون ولباساتون وغذاهاتون و... روتاییدکنن   اینجاتبادل نظره اگه جنبه نداری تاپیک نزن . درضمن خانومی که هی میای میگی واااا چرااونطورگفتی واچرااینطورگفتی من مختارم آزادانه نظربدم درضمن استارترخودش زبون داره احتیاج به وکیل وصی نداره. اعصابموازسرراه نیوردم که چارتا پاچه گیرنی نی سایتی بخواد بهمش بریزه دوست نداری نظر مخالف بشنوی تاپیک نزننننننننننن

سلام

اهل سنت برداشت خودشون رو از دین دارن، ما شیعیان هم برداشت خودمون رو از دین داریم و از مصادیق این تفاوت به عنوان مثال بحث عصمت رسول الله هست، حقیقت اینه که در بحث عقاید دینی نمیشه کسی رو به جبر به عقیده ای مجبور کرد چون عقاید دینی معمولاً از سنین پایین برای فرد ملکه شده، لذا با توجه به تفاوتهای فردی و اینکه مجبور نیستید با ایشون خاصا ازدواج کنید وقتی در بحث مذهب به توافق نرسیدید، از خیر این ازدواج بگذرید، چون همین چالش ظاهراً جزئی در آینده بسیاری از انتخاب های مذهبی و تربیتی رو پیش میاره که آرامش رو از زندگی میگیره، از اسم گذاری و برگزیدن مذهب تا هر بحث دیگه که ممکنه پیش بیاد. 

پ.ن ۱: اهل سنت هم مانند ما شیعیان محترم هستند.

پ.ن ۲: همه ما ایرانیان با ادیان و مذاهب مختلف فرزندان مادر خود یعنی ایران هستیم، پس باید با یکدیگر محترمانه برخورد کنیم.

پ.ن ۳: همه در کنار هم هستیم، در جنگ ۸ ساله عراق کسی دنبال عقاید مذهبی نبود و همه در کنار هم جنگیدیم، شیعه، سنی، مسیحی، كلیمی، زرتشتی، ارمنی همه و همه جنگیدیم.

2728
اهل تسنن چند شاخه هستن.از کدوم شاخه بوده؟

راستش اینونپرسیدم

جنبه ندارین تو تاپیکا نظرات منفی بشنوین خیلی غلط میکنید نظرمیخواید ....  والابخدا...قرارنیس عالم وادم شماوکاراتون ولباساتون وغذاهاتون و... روتاییدکنن   اینجاتبادل نظره اگه جنبه نداری تاپیک نزن . درضمن خانومی که هی میای میگی واااا چرااونطورگفتی واچرااینطورگفتی من مختارم آزادانه نظربدم درضمن استارترخودش زبون داره احتیاج به وکیل وصی نداره. اعصابموازسرراه نیوردم که چارتا پاچه گیرنی نی سایتی بخواد بهمش بریزه دوست نداری نظر مخالف بشنوی تاپیک نزننننننننننن
ببخشید الان اینکه مابگیم پیامبران معصوم هستن درسته یانه؟

بله درسته .متاسفانه نااهلان از بعضی ایات چیزایی رو برداشت میکنن که به نفع خودشونه