2733
2734
عنوان

من یک گفتاردرمانگرم

295 بازدید | 46 پست

سلام به مامانای گل...از گفتاردرمانی چیزی میدونید؟ میدونید کی و برای چه مواردی باید مراجعه کنید؟

امشب اینجا کنارتونم

.

برای دیدن آموزش‌ها اگر دوست داشتید میتونید به پیج اینستا توانبخشی هم‌آوا سر بزنید

HamAva.rehab

سلام میشه درباره حقوق گفتار درمانها توضیح بدین

شازده کوچولو به حرفش ادامه داد : « شماها خیلی زیبایید اما تو خالی هستید برای شما نمی شود مرد البته مطمئناً گل من هم از نگاه یک رهگذر عادی ،شبیه شماست؛ اما برای من او خیلی مهمتر از همه ی شماست،به خاطر اینکه او تنها گلی است که به او آب داده ام،تنها گلی که او را در زیر حباب شیشه ای قرار داده ام ،تنها گلی که برایش حفاظی درست کرده ام،تنها گلی که کرمهای روی آن را کشته ام البته به جز دو یا سه کرمی که برایش تبدیل به پروانه شوند او تنها گلی است که به غرولندها یا خودستاییها،یا گهگاه سکوت او گوش داده ام. به خاطر اینکه او گل سرخ من است.🧸🫀

من یه سوال بپرسم

البته نمیدونم مرتبط با حیطه ی تخصصی شما هست یا نه؟

شما در مورد کج شنوایی چیزی میدونین؟

من یه اخلاقی دارم، یا یه کاری رو شروع نمیکنم یا اگه شروع کنم تموم نمیکنم!!😶😊

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2731
2738

یکسال بعد

خدایا مارا به غصه های معمولی مان برگردان...به قسط های عقب افتاده ،ترافیک های طولانی،خیابان های شلوغ، دغدغه های زیاد،هدف های سخت،خستگی های مفرط...به همان روزها که همدیگر را قضاوت میکردیم وبه قضاوت های هم توجهی نمی کردیم.به همان روزها که دنیا اینقدر آلوده نبود،که آلوده بود وحاد نبود ،که آلوده  بود واز آلودگیش نمی مردیم...که دلواپس حال عزیزانمان  بودیم نه جانشان !ما را برگردان به روزهایی که سلامتی اینقدر گریز پا نبود ،که میشد لابه لای همین مشکلات و دغدغه های ریز ودرشت،با خیالی آسوده فنجانی  برداشت ،چایی ریخت ...کنار پنجره ای ایستادودر کمال اطمینان و آرامش نفسی عمیق کشید .که می شد کسی را به آغوش کشید وآرام شد .میشد دستان کسی را گرفت وبدون هراس تمام شهر را قدم زد وغصه ها و درد ها را فراموش کرد .دلمان لک زده برای یک آغوش، یک لبخند ،یک خیال تخت...دلمان لک زده برای یک زندگی آرام و معمولی ...خدایا در آغوشمان بگیر که خسته ایم ...خودت حال زمین را خوب کن 
سلام میشه درباره حقوق گفتار درمانها توضیح بدین

سلام. به میزان فعالیتتون بستگی داره...و شهری که توش کار کنید...به طور متوسط ماهی ۸ الی ۱۰ تومن تو شهر تهران...و اگر خودتون کلینیک داشته باشید بسته به فعالیت کلینیک بالای ۲۰ الی ۳۰ تومن....همه چی به خود فرد بستگی داره و البته کار بسیار پر زحمتیه و روحیات خاصی میطلبه

پسرم 3 سالشه. از چند ماه پیش لکنت گرفت. 2 ماهی هست که شدید شده. چند روز خوبه چند روز بد. با کارت های آموزشی باهاش کار می کنم. پسرعموش هم دقیقا توی همین سن دچار لکنت شد و بعد از یه سال با کمک گفتاردرمانی کاملا خوب شد. منم میخواستم پسرمو ببرم پیش یه متخصص ولی توی شهرمون نیست. شهر دیگه هم با وجود کرونا میترسم ببرمش. میخواستم ببینم چه کارای دیگه ای میتونم توی خونه انجام بدم تا بهش کمک کنه؟ 

من یه سوال بپرسم البته نمیدونم مرتبط با حیطه ی تخصصی شما هست یا نه؟ شما در مورد کج شنوایی چیزی مید ...

این اصطلاح تخصصی نیست...یکم در مورد علائمش توضیح بدید...منظورتون اینه که نمیتونه صداها رو درست از هم تشخی بده؟

این اصطلاح تخصصی نیست...یکم در مورد علائمش توضیح بدید...منظورتون اینه که نمیتونه صداها رو درست از هم ...

در مورد پسرمه 

۴ سال و نیمه ست

گاهی اوقات کلماتی که میگیم رو یه چیز دیگه میشنوه

مثلا قوری رو دوری میشنوه 

یا همچین چیزایی 

البته خیلی زیاده حضور ذهن ندارم الان

من یه اخلاقی دارم، یا یه کاری رو شروع نمیکنم یا اگه شروع کنم تموم نمیکنم!!😶😊
2706