2726
عنوان

تیم غدد بیمارستان عرفان

| مشاهده متن کامل بحث + 30733 بازدید | 31 پست
مرسی مامان سیمین عزیز که جوابمو دادی
عزیزم tsh من الان 0.06 هست کهحتی از نرمالشم خیلی پایین تره
البته اولش 6.69 بود.ولی زمانی که دارو مصرف کردم یهو اومد پایین که وقتی به دکتر زنانمم گفتم که از نرمالشم پایین تره گفت که اشکالی نداره و اینجوری بهتره

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سحر جان وقتی سقط کردی tsh چند بود؟
درمورد tpo هم والله بالاخره من خودم نفهمیدم برای بارداری مهمه یا نه.یکی میگه خیلی مهمه یکی میگه مهم نیست.تو هم بهتره به حرف دکتر غددت اعتماد کنی.
به این لینک هم سر بزن.
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=7607
2728
سحر جان برای تیروئید به حرف دکتر زنان اکتفا نکن و به دکتر غدد مراجعه کن کسی که باید اجازه بارداری بهت بده اونه نه دکتر زنان. و اما کم بودن میزان تی اس اچ زیاد مهم نیست! حتی بالا بودن تی پی او از نظر تیروئید زیاد مهم نیست مهم تی چهار آزاد و تی سه آزاد هست که باید توی رنج آزمایشگاه باشه. در مورد تی پی او هم دکترهای غدد اصولا میگن برای بارداری مهم نیست ولی دکترهای زنان معمولا شک می کنن به لخته شدن خون و هپارین یا آسپیرین تجویز می کنن. به نظرم برای پایین رفتن آنتی تی پی او هم به دکتر غدد مراجعه کنی بهتره.
سلام سحر جان . در مورد پاکروش شکی نیست که دکتر خوبیه . ولی من تعجب میکنم که هیچ دارویی بهت نداده فقط میگه جلوگیری کن . راستش من در مورد آنتی تی پی او بالا شنیدم که باید تو بارداری هپارین بزنی و تا جایی هم که میدونم پاک روش به بیشتر بیماراش هپارینو میده .
من خودمم آنتی تی پی او بالا دارم عددش 890 . کم کاری تیروئیدم دارم که کاملا تنظیمه بعد از یه سقط دکترم به اصرار خودم برام آز نوشت که متوجه بالا بودن آنتی تی پی او شدم الانم منتظر جواب آزهای بعدیم هستم . راستی من دکتر زنانم تو بیمارستان صارم هست فرشته مسرور .
بهتره با یه دکتر غدد دیگه هم مشورت کنی بعد تصمیم بگیر . انشالله که خیره
سلام سحر جون.
من هم آنتی تی پی اوم بالا بود.
2 بار سقط داشتم.
و دکتر بهم روزی سه چهارم لووتیروکسین داد.
مقدارش از 518 اومد 472
ولی متخصص غدد بهم گفت با همین آنتی تی پی او بالا اجازه بارداری دارم و این به این زودی ها پایین بیا نیست
فقط وقتی حامله شدی سریع یه آزمایش اورژانسی از تی 4 و تی اس اچ بگیر و برام بیار تا راهنماییت کنم که مقدارش چقدر باشه.
به نظر من هم در مورد تیروئیدت به متخصص غددت اعتماد کن نه زنان
تی اس اچ من 1.8

آنتی تی پی او 472

تی4
15.2

یعنی با این وضعیت به من گفت خوبه و میتونی باردار بشی.
حالا اگه دکتر پاکروش برای چیزای دیگه خوبه و فقط مشکل تیروئیدت رو نمیتونه حل کنه برو پیش متخصص غدد و برای بقیه کارهات برو پیش پاکروش.
اگرم کلا بهش اعتماد نداری و خوب نیست خوب عوضش کن.
ولی در هر حالت چه اینکه عوضش کردی چه نکردی حتما حتما حتما تحت نظر متخصص غدد باش عزیزم.
منم در کلوپ تیروئیدی ها هستم.
اگه خواستی بیا اونجا.
احتمالا کارلی برات دعوت نامه فرستاده.
انشاالله مشکلت به زودی حل بشه و بارداری موفقی داشته باشی و یه نی نی سالم
مرسی از همتون دوستای گلم
مامان سیمین جون مرسی از اینکه دوباره اومدی
مامان کارلی عزیز من T3va T4 رم مشکلی نداشت فقط tpo va anti tirgolobolinam بالا بود که دکتر غدد گفت مهم نیست
ساغر گلم منم به پاکروش اطمینان کامل داشتم ولی تازگیا داره خستم میکنه بس که محتاطه من حتی تو بارداری قبلیم هپارینم میزدم ولی بازم رشد جنین متوقف شد.الانم یک سال از سقطم میگذره ولی هنوز پاکروش میگه جلوگیری کن اونم به خاطر دو مورد تیروییدم که برای دکتر غدد اصلا مهم نیست و ناراحتم که پاکروش بهم دارو برای بارداری نمیده
مامان زهرای نازنین امیدوارم که مشکل شما هم به زودی حل بشه و نی نی بیاد تو بغلت
خوب حالا برنامه پاکروش برای پایین آوردن تی پی او چیه؟ بالاخره باید یه کاری بکنه دیگه...... تو مطالبی که من خوندم سلنیم و زینک رو به عنوان پایین آورنده آنتی تی پی او عنوان کرده. تا حالا بهت پیشنهاد دادن؟ تو این مدت که تحت نظر بودی تی پی او چقدر پایین اومده؟ آزها رو به فاصله چند مدت دادی؟
سلام دوستای خوبم من tpo450 1 یک ماه پیشم سقط داشتم خیلی نگرانم چند تا دکترم رفتم اما میگن این پایین نمیادخیلی نگرانم که باز سقط داشته باشم شما کسی رو میشناسید که با tpoبالا بچه آورده باشه ؟اگه چیزی میدونید راهنماییم کنید تورو خدا؟
بچه ها من داستانم رابراتون میگم توروخدا اگه کسی تجربه ای داره کمکم کنه.ممنون میشم. حدود 3 سال پیش برای بارداری اقدام کردم اول پیش یه متخصص زنان رفتم بعد از سونو رو شکم گفت کیست همولوژیک 5سانتی تو تخمدان راست دارم که اگه با دارو برطرف نشه باید عمل کنم.خدارا شکر بعد از 2 ماه ازبین رفت.بعد از ابن 2ماه سونوی واژینال شدم دکتر گفت پولبپ رحم دارم وباید عمل کنم چون اگه باردار بشم احتمال سقط بالاست.زیر بار عمل نرفتم وحدود 4 ماه بااستفاده از کتابهای دکتر خدادادی بطور جدی رژیم گیاهی گرفتم وبعداز 4 ماه رفتم سونو اثری از پولیپ نبود وبعدش جلوگیری راکنار گذاشتیم و بعد از 3 ماه که خبری نشد شوهرم ازمایش داد اسپرمش مشکل داشت هم سرعت حرکتش و هم تعدادش.واریکوسل خفیف داشت.شوهرم حدود 3ماه دارو خورد ولی بازم از بچه خبری نشد.دکترم را عوض کردم و رفتم پیش پروفسور میردامادی که برای خودم عکس رنگی نوشت و برای شوهرم سونو.تو عکس رنگی مشخص شد لوله هام هیدروسالپنکس است و التهاب دارندوبرام به مدت 3ماه انتی بیوتیک نوشت و برای شوهرم هم کلی دارو نوشت.بعد از 5 ماه که باز نتیجه نگرفتیم دکتر میردامادی گفت باید لاپاراسکوپی کنم.برام سخت بود قبول کنم بعد ازاین همه پنادو زدن و دارو خوردن باز باید عمل کنم.تصمیم گرفتم دکترم را عوض کنم.رفتم پبش پروفسور طاهریان.ایشون بدون بیهوشی تو مطبش منا هیستروسکوپی کرد و گفت رحمم دو شاخه وسپتوم دارم باید مجدد هیستروسکوپی کنم با بیهوشی وهم لاپاراسکوپی کنم به خاطر وضعیت لوله هام.هرچی پیش میرفتم به جای اینکه وضعیتم بهتر بشه هرروز یه چیز جدید می شنیدم.داغون بودم.بالاخره به پیشنهاد شوهرم رفتم مرکز ناباروری اصفهان پیش دکتر سید مهدی احمدی.اونجا هم بهم گفتند باید لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی کنم دیگه تسلیم شدم.نتیجه عمل این شد که لوله هام هردوطرف باز بود وسپتوم را برداشتند و اثار پولیپ که مانده بود را هم برداشتند.البته این را هم بگم سر ازمایشهای قبل از عمل هم مشخص شد انتی تی پی اوم 129 هست و باید کورتون مصرف کنم و چون اب مروارید مادرزادی دارم نمیتوانم کورتون مصرف کنم و دکنر احمدی بهم لووتیروکسین داد.خلاصه بعد از عمل خیلی خوشحال بودم که باردار میشم چون وضعیت شوهرم هم بهتر شده بود و فقط ابنرمالی اسپرمش 96 درصد بود.اما 5 ماه گذشت و باز خبری نشد تااینکه شوهرم را راضی کردم IUI کنیم.بعد iui باز هم خبری نشد.دیگه نمیشد با شوهرم هم حرف بزنم کلا ناامید شده بود ودیگه داروهاشو مرتب نمیخورد.خیلی برام سخت بود قبول کنم این همه زحمت بی نتیجه بود.خلاصه 2ماه بعد باکلی بحث و قهرو التماس باز شوهرم را راضی کردم IUI کنیم.این بار به خواست خدا باردار شدم ولی بعداز 4 هفته سریع سقط شد و رسیدم به این جایی که الان هستم.یعد از سقط هم رفتم برای بررسی بقایای حاملگی و سونو شدم گفتند رحمم تی شکل وقوسی شکله.یعنی مشکل سازه؟خیلی خسته ام تورو خدا کمکم کنید نمیدونم دیگه چیکار کنم؟؟؟؟؟
خدایا دلم زنگ تفریح میخاد باور کن خسته شدم از این کلاس رقصیدن به ساز دنیااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا التماس دعا...
2706