2737
2734

تو همین یکی دو روز میخوام دعوتشون کنم 

زیادم نیستن کلا هممون باهم 6 نفر میشیم 

بیاید نظر بدید غذا چیا باشه چجوری آماده کنم که همه چی مرتب و سرجاش باشه و باعجله نشه کلا بهم یه مهمون داری عالی یاد بدید 

سلامتی آقا امام زمان (عج ) صلوات 🌹🌹🌹

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام عزیزم

مرغ کوچیک نهایت تا 2 کیلو..

پیاز بزرگ 3 تا

ابلیمو و نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم

سبزی معطر یک لیوان

گردو و زرشک هم دلخواه خودتون

رب انار دو الی سه قاشق غذا خوری

زعفزون دم کرده هم به میزان لازم

مرغ رو میشوری میزاری داخل یه کاسه روش دوتا پیاز رو خورد میکنی میریزی ابلیمو هم میریزی نمک و فلفل و زرد چوبه هم اضافه کنید بزارین طعم دار بشه.. اگه شب بزارین تا صب عالیه..

یه پیاز رنده کنید

سبزی و پیاز رنده شده گردو خورد شده زرشک و یه قاشق از رب انارتون قشنگ باهم سرخ کنبد.. اینا رو بکنید داخل شکم مرغ و بدوزین...

یه ماهیتابه لبه دار بردارین کفش سیب زمینی بزارین مرغتون بزارین روی سیب زمینی ها

روش هم یک سوم از زعفزونتون و نصف قاشق از رب انار بزنید.. یک لیوان اب هم بریزین و از این ورق های آلمینیومی بکشین روی مرغتون روش رو هم با خلال دندون یا چنگال سوراخ کنید. بزارین داخل فر با دمای 180 درجه... دیگه همش بهش سر بزنید هر نیم ساعت یک بار ببینین توی چ وضعینی هست.. وسط کار بقیه زعفرونتون و رب انار و آبلیمو ها رو بهش اضافه کنید

نوش جان

2728

#خورشت_فسنجون_مرغ🍛🍲

مواد لازم:

نصف یک مرغ

پیاز یک عدد

گردو 250 گرم

زرچوبه نصف قاشق چایخوری

فلفل سیاه ونمک به میزان لازم

رب انار سه قاشق غذاخوری

شکر یک قاشق غذاخوری

آب خنک 3 لیوان

طرز تهیه:

ابتدا مرغها رو درهر سایزی که دوست دارید خورد کنیدورویشان نمک وفلفل بپاشید ودر کمی روغن خوب سرخ کنید.

گردو ها را یا چرخ کنید ویا با میکسر خوب خورد کنید .سپس پیاز را نگینی خورد کرده ودر مقدار کمی روغن تفت دهید وسپس زرد چوبه را اضافه کنیدویک تفت کوچیک بدید وگردوها رو اضافه کنید وبا حرارت خیلی کم حدود 5دقیقه هم بزنید بعد اب خنک رو اضافه کنید میگم خنک چون گردو با این شوک حرارتی روغن پس میده واجازه بدید با حرارت کم ودرب بسته یک ساعت بپزد.بعد این تایم مرغهای سرخ شده رو به خورشت اضافه کنید واجازه بدید یک ساعت هم با مرغ بپزد سپس رب انار رو اضافه کنید نکته ای که اینجا هست اینه که اجازه بدید یکم رب توی خورشت بپزه بعد تصمیم بگیرید که میخواید خورشتتون ترش تر باشه یانه چون رب بعد جوش زدن کمی ترشیش تغییر میکنه.بعد نیم ساعت از پخت بارب انار میتونید بسته به ضائقه خودتون مقدار شکر دستور روحذف یا کموزیاد کنید اینم برای اینه که این غذا که یک غذای سنتی هستش با طعمهای ترش وشیرین وملس طبخ میشه.بپزید ولذت ببرید.

2738

از دو روز قبل تمام خریدات رو بکن..روز قبل مهمانی خونه رو تمیز و جارو بزن...

سالاد رو از صبح درست کن...کلا اگه واسه ناهار مهمان داری جوری برنامه بریز ک تا ساعت ۱۱کلا تمام کرده باشی...

❤️همسر و دو فرشته ی زیبایم بودنتان ابدی❤️

انواع سالاد ها رو درست کن

سالاد ماکارونی و سزار و...

برای دسر هم پان اسپانیایی یا ژله بستنی درست کن توی جام مخصوصش بریز

کنار غذات سوپ هم میتونی درست کنی

برای غذای اصلیت دو نوع درست کن چون شاید یکی یه چیزی رو دوست نداشته باشه

ترجیها ماهی یا مرغ درست کن با یه غذای دیگه

گفتم نباشم در جهان گر تو نباشی یار من...♡

زرشک پلو و مرغ. مرغ شکم پر. سالاد درست کنی حتما. ژله یا تیرامیسو هم ب عنوان دسر خوبه اگه بتونی درست کنی عالی میشه

واسه رسیدن به هیچکس ندوید... آدمایی ک مال هم باشن کنار هم راه میرن❤️از این کاربری قبلا ی نفر دیگه استفاده میکرده الان من.. بعضی تاپیکا برا من نیس😅
مرغ شکم پر سوپ شیر لازانیا سالاد فصل دسر و نوشیدنی

از پس مرغ شکم پر که برنمیام هنوز اونقدر حرفه ای نشدم عزیزم 

ولی بقیه موردا عالی بود 

میشه دستور یه سوپ شیر عالی رو بهم بگید 

سلامتی آقا امام زمان (عج ) صلوات 🌹🌹🌹

سالاد فصل به تزئین عالی از گوگل یاد بگیر

ژله به صورتی که زیرش ژله ساده باشه روش ژله بستنی با همون طعم 

کشک بادمجون ...اینو بهت خوب خوبشو خودم یاد میدم که عالی بشه تخصص خودمه

با زرشک پلو با مرغ 

با سالاد ماکارونی درست حسابی

میشه لبخند بزنی؟
2706