2726
عنوان

دیابت کودکان

33034 بازدید | 63 پست
کسی هست نی نی اش دیابت گرفته باشه بچه خواهرم پسره 10 سالش هست متوجه شدن دیابت داره و باید انسولین بزنه و مرتب قند خونش چک بشه زندگیشون فلج شده از بس این مادر و بچه بی تابی می کنند کسی تجربه تو این رابطه داره چطوری باید باهاش کنار اومد
چیز خاصی نیست عزیزم یه زندگی عادیه فقط یک رعایت غذایی داره بعد از یه ماه دوماه عادت میکنن به این روش تغذیه و زندگی
کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب، آن زمان معلوم میشد هوشیار کیست!!!!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
فرزانه جان فکر کنم شما قبلا هم تاپیک زده بودی در این مورد سال پیش ... هنوز بی تابید ؟ می دونم سخته اما الان شرایط این بچه این طور هست اون بارم گفتم واقعا اگر منطقی و کسب دانش در این مورد برخورد کنید اصلا مسیله ی حادی نیست خواهشا باورهای غلط و نادرست رو وارد زندگی این بچه نکنید از زندگی طبیعی محرومش نکنید زندگی اونم طبیعیه به شرطی که با کسب اطلاعات درست دیابتش رو کنترل کنه نذارید ضعف توش بروز کنه عزیزم برادرشوهرم از ۴ سالگی دیابت داره الان نزدیک ۳۰ سالشه باور کن از همسر من که دیابت نداره سالم تره چون ورزش می کنه حواسش به تغذیش هست اهل سیگار نیست خلاصه بگم چون خودش به فکر خودشه داره طبیعی زندگیش می کنه با یسری مراقبت های بیشتر که باعث شده سالم تر هم باشه ! تا حالا هیچ عوارضی هم نداشته هر ۳ ماه هم ازمایش کلی میده ! انقدر هم طبیعی رفتار می کنه اصلا این قضیه نقطه ضعفش نیست مثلا میریم بیرون پیتزا بخوریم اول جلوی همه قندش چک می کنه بعد محاسبه می کنه خب می خواد یک نصفه پیتزا بخوره فلانقدر کربوهیدرات داره (اینجور اطلاعات که هرچیزی چقدر کربوهیدرات داره و چقدر قندش بالا میبره موجوده اگر انجمن دیابت یا گابریک برید کامل کمکش می کنن و یاد میدن) بعد جلو همه انسولینش میزنه بدون خجالت و غذاش می خوره بخاطر اینکه کمتر می خوره و ورزشش قطع نمیشه انقدرم خوش هیکل که ادم کیف می کنه اینم می تونست زانوی غم بغل بگیره و الان هزارتا مشکل داشت! بازم میگم می دونم خیلی سخته مادر بچش سرما می خوره غصه می خوره حالا که این دیابت هم هست اما چه میشه کرد شرایطی که پیش اومده و باید بجای انفعال جلوش باقدرت وایساد! فقط فعلا حواستون باشه که افت قند شدید نکنه تا دستتون بیاد کامل !
مانی،بردیا،داوین»»»»»همه ی زندگیم 😍
مرسی لیلا جون از بابت راهنماییت خود بچه خیلی روحیش متفاوت هست خیلی بچه باهوشی هست و اهل ذوق انگار دنیا براش کوچیک شده از زندگی کردن بدش میاد مثلا هر وقت توی خونشون میخواستند پیتزا اسنک یا یه چیز هوسی درست کنند کلی با ذوق می رفت همه وسایلش را می خرید و دوست داشت ما را دعوت کنه همه دور هم باشن حالا انگار خیلی براش سخته توکل به خدا
ما هم با همچین مشکلی دست و پنجه نرم میکنیم. اما محدود نباید بشه همه چیز میتونه بخوره بچه اما باید اموزش ببینن که قبل از خوردن بستنی مثلا چند واحد انسولسن نیازه یا کیک...اصلا محدود نباید بشه. و در ضمن خبرهای خیلی خوبی واسه درمان دیابت نوع 1 تو راهه به امید خدا
هروقت دلتون شکست واسه شفای بچه های بیمار دعا کنین لطفا. تنها افتخار زندگی من اینه که هرچی فک میکنم تاحالا واسه ناراحت کردن و شکستن دل کسی نقشه نکشیدم!
بهشون بگو توروخدا محدودش نکنین.بدترین چیز واسه این بچه ها از دست دادن روحیشونه. موقع تزریق انسولین باهاش حرف بزنن.مثلا من خودم هی میگم وای من عاشق انسولینم دلم میخواد منم بزنم تا بدنم سالم تر بشه کاش دکتر بهم اجازه بده..
هروقت دلتون شکست واسه شفای بچه های بیمار دعا کنین لطفا. تنها افتخار زندگی من اینه که هرچی فک میکنم تاحالا واسه ناراحت کردن و شکستن دل کسی نقشه نکشیدم!
انسولین هاب جدید افت قند انچنانی ندارن.مثلا میخواد بستنی بخوره قندشو بگیرن اگه زیر 100 هست 1 یا دو واحد بزنن یا بخوره به جای انسولین بره پیاده روی یا ورزش.اگه بالای 100 هست مثلا 180 4 واحد بزنه با خیال راحت بخوره
مرتب بهش بگن خوش به حال تو که از الان مواظبی و بدنت همیشه سالم میمونه.کاش ما هم از بچه گی رعایت میکردیم و ورزش تا هیچوقت مریض نشیم...جلو روش اصلا ناراحتی رو بروز ندین اصلااااااااااا. بگین مثلا معلمتون گفته تو کلاس شما 10 نفر دیابت دارن اما دلیل نداره به کسی بگن...اخه اینکه مریضی نیست...
2706