2703
2553
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603404 بازدید | 616 پست
سلام خسته نباشید
من الان هفته 17 هستم من هفته 13 که برای سونو ان تی رفتم سونو بهم گفتند از روی داخل شکم احتمال بالای 90 درصد پسره بعد هفته 15 که برا جفت و خونریزی که داشتم چون جفتم در حالت فوندال و پائین بود رفتم گفت 100 درصد پسره و در کاغذه سونو نوشت هفته گذشته برای چک کردن مجدد جفت که خب خداروشکر با شیافی که استفاده کرده بودم جفتم شرایطش بهتر بود سونو کرافی گفت بچه در حالت بریچ و پاهاشو انداخته رو هم و من هیچ چی نمی بینم و 100 درصد دختره مگه به همین راحتی می تونن همش با 100 درصد اطمینان تغییر عقیده بدهند البته من در سونو هفته پیش بچم پاهاش روهم بود هیچی ندیدم نظر شما چیست به نظرتون من به کدوم اعتماد کنم چون تا پایان 24 هفتهگی دیگه سونو نمی خوام برم خواهشا راهنمائیم کنید .
خدایا آنی وکمتر از آنی ما را به خومان وا مگذار

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام دکترم برای ضربان قلب سونوی واژینال نوشت برام وگفت اواخر هفته 6 برم سونو

ا اینجا خیلی خودندم که جنین شون هفته 78 قلبش تشکیل شد چیکار کنم برم سونو یا بزارم 2 هفته دیگه برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
مامان نگار
2720
2714
ضمن سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما و تشکر بابت الطفافتان در پاسخگویی به اعضاء
من امروز سونوی سه بعدی رفتم که جوابش این بود خواهش می کنم نظرتون رو بگین :

number: single
placenta : posterior
amniotic fluid : normal
presentation : transverse
fhr: normal & regular
fetal movemen: normal
SEX: Male
BPD : 30.8 mm : Compatible with 15w 5d
HC = 113mm: Compatible with 15w 3d
FL = 15.9 mm : Compatible with 14 w5d
AC= 95 mm Compatible 15 w 4 d

Average GA = 15 w 3 d +- 1 w
and EDD = 1391/4/25 + - 1 w
EFW = 118 gr
توضیحات :
1) در بررسی 2d , 3d , 4d صورت ، ستون فقرات ، اندامها و CNS آنومالی دیده نشد.
2) NF = 3 mm (نرمال) و soft Maker به نفع تریزومی دیده نشد. لازم به ذکر است یک سوم موارد آنوپلوئیدی در سونوگرافی هیچ علامتی ندارند.
3) طول سرویکس 31 mm و Int.os بسته است.
امیرحسین من:صدای زیبایت،زیباترین ترنم عاشقانه است.. به وجد می آیم از بودنت در کنارم آپلود عکس
بخصوص نگران طول سرویکس هستم .... و جمله آخری که گفته یک سو م موارد آنوپلوئیدی در سونوگرافی هیچ علامتی ندارند. ضمنا جفتم پایین بود معلوم نمی شه بالا رفته یا نه ؟
امیرحسین من:صدای زیبایت،زیباترین ترنم عاشقانه است.. به وجد می آیم از بودنت در کنارم آپلود عکس
سلام خسته نباشید
من در هفته 36 بارداری(35w+4d) لک بینی داشتم رفتم سونو گفت همه چی نرماله. فقط در جواب سونو جمله ای نوشته که منو نگران میکنه. به این صورت:pelacenta در position anterior با گرید2-3 می باشد در ضمن تصویر کانون های متعدد اکوفری به طور منتشر در Pelacenta مشاهده می شود.(Lacunar vascular)
ممنون میشم این جمله رو برام تفسیر کنید و بگید جای نگرانی هست یا نه؟ تا شنبه به دکترم دسترسی ندارم.
با سلام وخسته نباشید من ی سوال در رابطه با جواب عکسبرداری دارم تا چن روز دیگه به دکترم دسترسی ندارم میخواستم اگه واستون ممکنه بهم بگین جواب یا معنی این عکسبرداری یعنی چی خیلی نگرانم ممنون میشم سریع جوابمو بدین
active pathology of left hip joint and left femoral neck suggests inflammation ,however infiltrative lesion of left femoral neck should be ruled out
2706