2726
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603781 بازدید | 616 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
یلدا جان:

هر کدام از این ها شامل اندازه گیری های دور سر جنین و ران پا و دور شکم جنین می تواند به اختلاف چند روز متفاوت باشد و میانگین همه ی این اندازه گیری ها نشان دهنده ی سن جنین شما می باشد.
سلام
باتوجه به سونوهای اولیه جنین من باید 33هفته و 2روز باشه ولی سونو 31 هفته و 2 روز رو نشون داد یعنی از اخرین سونو که در هفته 16 انجام دادم 2 هفته کوچیکتر شده بود وامروز بعد از 2 هفته از اخرین سون دوباره سونو انجام دادم که رشدش فقط یک هفته بود یعنی شده بود 32هفته 2روز خیلی نگرانم وزنش هم 1960 بود تاریخ زایمانم دقیقا دوهفته عقب رفته نمی دونم چی کار کنم به نظرتون ممکنه جنین مشکل حادی داشته باشه توروخدا جوابم بدین دارم دیونه میشم
Baran جان:

تفاوت تا دو هفته در سونوگرافی امری طبیعی است و دلیلی بر نگرانی شما وجود ندارد. هم چنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در هفته های آخر بارداری سرعت رشد جنین ممکن است مقدار ثابتی نداشته و متفاوت باشد، در واقع ممکن است در یک زمان مشخص رشد جنین از میزانی که شما انتظار دارید بیشتر و یا کمتر باشد که این موضوع نیز طبیعی است.

برای تعیین زمان دقیق زایمان، سونوگرافی هایی که در هفته های آینده انجام می دهید مد نظر هستند.
با سلام.من بتام با تاخیر بالا رفت و تاریخ آخرین پریودم هم سیزده آذر بودو بتام در هفتع ششم 728بود و در هفته ششم رفتم سونو و فقط ساک حاملگی بوذ این طبیعیه؟؟؟درد زیر دل هم داشتم که دکتر آمپول و شیاف پروژسترون داده
مریم پاییزی جان:

در شش هفتگی به طور معمول جنین باید در سونوگرافی دیده شود و در اکثر موارد ضربان قلب جنین نیز قابل تشخیص است.

بهتر است برای اطمینان بیشتر در هفته ی آینده دوباره سونوگرافی انجام دهید.
سلام ممنون میشم اگه جواب من را بدهید
من الان هفته 23 هستم اما حرکات جنین را به خوبی احساس نمی کنم کلا حرکاتش به صورت ضربه آرام است بعد ممکن است یک روز کامل هیچ حرکتی حس نکنم هفته 21 که سونو کردم گفتند مشکلی نیست اما بچه در حالت بریج و محل قرار گیری جفت قدامی است.. ایا این جور حرکت کردن طبیعی است؟
سوال دومم اینکه نوع حرکتهای من بر روی سلامتی چنین تاثیری دارد چون گاهی به سرعت از این پهلو به اون پهلو میشوم (خیلی غیر ارادی)
سوال سوم اینکه من دو بار تعیین جنسیت کردم هفته 16 و 18 هردو گفتند پسر اما در هفته 21 جایی دیگه گفت احتمال خیلی زیاد دختر اما تاکید کرد که شکل قرار گیری جنین خوب نیست و پاها بسته بود احتمال صحیح بودن کدام سونو بیشتر است آیا همیشه جنین با پاهای بسته دختر است؟
"زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد......
sسلام خسته نباشید.توی سونوگرافی هته 18 من طول سرویکس رو 37 میلیمتر زده و مال خواهرمو در هفته 17 زده 33 میلیمتر چرا انقدر مال من و خواهرم متفاوته؟ ممنونم
الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
sسلام خسته نباشید.توی سونوگرافی هته 18 من طول سرویکس رو 37 میلیمتر زده و مال خواهرمو در هفته 17 زده 33 میلیمتر چرا انقدر مال من و خواهرم متفاوته؟ ممنونم
الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
2706