موضوع بحث

چند روز بعد از قطع لونژیل پری میاد؟

22162 بازدید | 0 پست

لونژیل یا لوونورژسترل LEVONORGENSTREL

لوونورژسترل یک هورمون مصنوعی است که به هورمون جنسی زنانه (پروژسترون) شباهت دارد. یکی از ترکیبات اصلی قرصهای ضد بارداری است. این دارو مخاط گردن رحم را ضخیم تر میکند بطوری که اسپرم به دشواری می تواند به داخل رحم نفوذ کند و بدین ترتیب جلوی بارداری گرفته میشود میشود.

لوونورژسترل بهصورت ترکیبات فقط در شکل پروژستوژن و در قرصهای ترکیبی ضدبارداری همراه با داروی استروژن موجود است. لوونورژسترل را در بعضی موارد اضطراری به عنوان عامل ضدحاملگی بعد از مقاربت استفاده می کنند. با استروژن نیز در درمان جایگزین هورمونی برای مداوای نشانه های یائسگی تجویز میشود.

شما تا 72 ساعت بعد از مقاربت مشکوک می توانید از این قرص ها استفاده کنید.لوونورژسترل به همراه لاینسترول حاوی هورمون پروژسترون هستند.از این هورمون هم در روش جلوگیری با قرص عادی ( به همراه استروژن ) و هم به تنهائی ( همان قرص شیردهی ) استفاده می شود.همان طور که گفته شد از این هورمون می توان در روش جلوگیری اورژانسی نیز استفاده کرد.هم می توان یکبار از قرص 1500 میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر 12 ساعت 2 قرص 750 میکروگرمی

شروع تأثیر دارو: نورژسترول 4 ساعت طول می کشد تا اثر کند اما اثر ضدبارداری آن ممکن است به طور کامل 14 روز بعد ظاهر شود و این بستگی دارد به روز شروع مصرف قرصها.


ادامه اثر دارو: 24 ساعت. بعضی از اثرات آن ممکن است تا 3 ماه بعد از ترک لونورژسترول باقی بماند.


من میخوام و تا آخر امسال به خواستم رسیدم!
1389/05/06
|
18:14
ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید